20
Вардар  Барса е меч од висок ризик

Вардар – Барса е меч од висок ризик

пред 5 месеци - Република - Ракомет

Натпреварот од 5. коло во групната фаза од лигата на шампионите меѓу Вардар и Барселона ќе биде меч од висок ризик поради големиот број на гледачи што се очекуваат во салата во СЦ „Јане Сандански” в сабота.

Барселона нов предизвик за шампионот

Барселона нов предизвик за шампионот

пред 5 месеци - Алфа - Спорт

Бранителот на трофејот Вардар ја пречекува Барселона во директен дуел за задржување на првата позиција на табелата во А групата.

Вардар  Барса е меч од висок ризик

Вардар - Барса е меч од висок ризик

пред 5 месеци - Sportmedia - Ракомет

Натпреварот од 5. коло во групната фаза од лигата на шампионите меѓу Вардар и Барселона ќе биде меч од висок ризик поради големиот број на гледачи што се очекуваат во салата во СЦ „Јане Сандански" во сабота.

Секогаш е чест да се игра против Барселона

Секогаш е чест да се игра против Барселона

пред 5 месеци - Весник - Спорт

Бекот на Вардар три години играше за Барселона, но немаше голема минутажа, а пред утрешниот дуел во СЦ "Јане Сандански" во ЛШ, истакна дека секогаш му е предизвик да игра против Каталонците Македонскиот ракометен шампион Вардар, вечерва (17.

Вардар – Барселона е меч од висок ризик: Препораки за гледачите

пред 5 месеци - ТВ Нова - Ракомет

Натпреварот од 5. коло во групната фаза од лигата на шампионите меѓу Вардар и Барселона ќе биде меч од висок ризик поради големиот број на гледачи што се очекуваат во салата во СЦ „Јане Сандански” во сабота.

Секогаш е чест да се игра против Барселона

Секогаш е чест да се игра против Барселона

пред 5 месеци - Вечер - Спорт

Бекот на Вардар три години играше за Барселона, но немаше голема минутажа, а пред утрешниот дуел во СЦ "Јане Сандански" во ЛШ, истакна дека секогаш му е предизвик да игра против Каталонците Македонскиот ракометен шампион Вардар, вечерва (17.

Најдобри против Каталонците

Најдобри против Каталонците

пред 5 месеци - Македонски Спорт - Ракомет

„Ако сакаме победа, мора одбраната да ни биде на ниво и како и досега, да го оправда епитетот најдобра во Европа. Во нападот...

Кањелас Чувствата настрана со полни трибини можеме повторно да ја урнеме Барса

Кањелас: Чувствата настрана, со полни трибини можеме повторно да ја урнеме Барса

пред 5 месеци - Sportmedia - Ракомет

Вардар утре го пречекува каталонскиот гигат Барселона во битка за првото место во групата А. На овој дуел со посебни мотиви ќе влезе Жоан Кањелас, кој првиот професионален договор го потпишал токму со шпанскиот тим и е роден Каталонец.

Стоилов Не летаме во облаци сите сме желни и подготвени за победа

Стоилов: Не летаме во облаци, сите сме желни и подготвени за победа

пред 5 месеци - Дерби - Ракомет

Овој викенд ракометарите на Вардар ќе имаат уште еден голем предизвик во Лигата на шампионите, битка со Барселона и Борко Ристовски на домашен терен во СЦ „Јане Сандански“.

Вардар ja пречекува Барселона в сабота

Вардар ja пречекува Барселона в сабота

пред 5 месеци - Република - Ракомет

Вардар – Барселона е натпревар што ќе го обележи петтото коло во ракометната Лига на шампиони. По првите четири кола, тимовите се непоразени и имаат идентичен скор од три победи и еден нерешен резултат.

Натпревар Вардар  Барселона вo сабота во СЦ Јане Сандански

Натпревар Вардар – Барселона вo сабота во СЦ „Јане Сандански“

пред 5 месеци - Скопје Инфо - Спорт

Вардар – Барселона е натпревар што ќе го обележи петтото коло во ракометната Лига на шампиони. По првите четири кола, тимовите се непоразени и имаат идентичен скор од три победи и еден нерешен резултат.

Вардар в сабота ја пречекува Барселона

Вардар в сабота ја пречекува Барселона

пред 5 месеци - Алфа - Спорт

Викендов трите наши претставници ќе настапат во ракометната Лига на шампиони. "Играме против Барселона, најголем противник во групната фаза.

Жоан Канелјас каталонецот што не доби шанса во Барса

Жоан Канелјас, каталонецот што не доби шанса во Барса

пред 5 месеци - Екипа - Ракомет

Дуелите со ракометниот гигант Барселона секогаш се мотив за противничките играчи, но еден ракометар секогаш има мотив плус кога се среќава со каталонскиот гигант.

Вардар в сабота и гостува на Барселона

Вардар в сабота и гостува на Барселона

пред 5 месеци - Денар - Спорт

Вардар – Барселона е натпревар што ќе го одбележи петтото коло во ракометната Лига на шампиони. По првите четири кола, тимовите се непоразени и имаат идентичен скор од три победи и еден нерешен резултат.

Раул го посочи најголемиот адут на Барселона пред новата мега пресметка во Скопје

Раул го посочи најголемиот адут на Барселона пред новата мега пресметка во Скопје

пред 5 месеци - Дерби - Ракомет

Вардар оваа сабота на домашен терен ќе ја пречека големата Барселона во реприза на мега дуелите кои веќе ги одиграа оваа...

Барселона ја чека пекол во СЦ Јане Сандански

Барселона ја чека пекол во СЦ "Јане Сандански"

пред 5 месеци - Весник - Спорт

Македонскиот и европскиот ракометен шампион Вардар, сезонава за прв пат ќе игра пред исполнети трибини во СЦ "Јане Сандански".

Раул Не очекува тежок натпревар со Барселона

Раул: Не очекува тежок натпревар со Барселона

пред 5 месеци - Сител - Ракомет

Македонскиот и европски шампион Вардар во сабота пред своите навивачи ќе го има најсериозниот испит сезонава во Лигата на шампионите.

Гонзалез Не очекува меч со најголемиот ривал

Гонзалез: Не очекува меч со најголемиот ривал

пред 5 месеци - Курир - Ракомет

– Не очекува дуел со голем противник како што е Барселона. Имаат многу квалитетни играчи со искуство. Ќе биде многу тешко.

Стоилов Барса е една од најдобрите екипи во светот

Стоилов: Барса е една од најдобрите екипи во светот

пред 5 месеци - Екипа - Ракомет

Ракометарите на Вардар со нетрпение го очекуваат новиот предизвик во Лигата на шампионите, пречекувајќи го во Скопје најголемиот ривал за првото место во групата, тимот на Барселона (17.

Барселона ја чека пекол во СЦ Јане Сандански

Барселона ја чека пекол во СЦ "Јане Сандански"

пред 5 месеци - Вечер - Спорт

Македонскиот и европскиот ракометен шампион Вардар, сезонава за прв пат ќе игра пред исполнети трибини во СЦ "Јане Сандански".

Мораме да ги искористиме сите шанси

Мораме да ги искористиме сите шанси

пред 5 месеци - Весник - Спорт

Капитенот на европскиот ракометен шампион Вардар, Стојанче Стоилов, посакува подобар натпревар против Барселона во Лигата на шампионите од оној на Супер Глоуб, турнирот и победа за „црвено-црните" пред домашната публика.

ЛШ: Вардар ја пречекува Барселона и најавува нова победа во шампионската лига

пред 5 месеци - ТВ Нова - Ракомет

Вардар кој е актуелен европски ракометен првак во сабота пред домашна публика во Скопје го пречекува поранешниот повеќекратен првак Барселона во меч од 5.

Вардар и Барселона во битка за првото место во групата

Вардар и Барселона во битка за првото место во групата

пред 5 месеци - Весник - Спорт

Вардар и Барселона досега имаат скор од три победи и едно реми, а овој натпревар ќе биде и битка за првото место во групата.

Гозналез Не очекува меч со најголемиот ривал

Гозналез: Не очекува меч со најголемиот ривал

пред 5 месеци - Курир - Ракомет

– Не очекува дуел со голем противник како што е Барселона. Имаат многу квалитетни играчи со искуство. Ќе биде многу тешко.

Гозналез Не очекува меч со најголемиот ривал

Гозналез: Не очекува меч со најголемиот ривал

пред 5 месеци - A1on - Ракомет

Ракометарите на Вардар за два дена ја пречекуваат Барселона во дуел на две екипи од врвот на групата A во Лигата на шампионите.

Гонзалес Не очекува меч со најголемиот ривал

Гонзалес: Не очекува меч со најголемиот ривал

пред 5 месеци - +Инфо - Спорт

Ракометарите на Вардар за два дена ја пречекуваат Барселона во дуел на две екипи од врвот на групата A во Лигата на шампионите.

Вардар и Барселона во битка за првото место во групата

Вардар и Барселона во битка за првото место во групата

пред 5 месеци - Вечер - Спорт

Вардар и Барселона досега имаат скор од три победи и едно реми, а овој натпревар ќе биде и битка за првото место во групата.

Мораме да ги икористиме сите шанси

Мораме да ги икористиме сите шанси

пред 5 месеци - Вечер - Спорт

Капитенот на европскиот ракометен шампион Вардар, Стојанче Стоилов, посакува подобар натпревар против Барселона во Лигата на шампионите од оној на Супер Глоуб, турнирот и победа за „црвено-црните" пред домашната публика.

Гозналез Играме пред нашата публика верувам во победа

Гозналез: Играме пред нашата публика, верувам во победа

пред 5 месеци - Sportmedia - Ракомет

Вардар во сабота на домашен терен ја пречекува Барселона во дербито во групата А, победникот од оваа средба ќе ја преземе лидерската позиција.

ВЛУКАНОТ ЈАНЕ САНДАНСКИ ПРЕД ЕУРПЦИЈА Распродадени билетите за Вардар  Барса

ВЛУКАНОТ „ЈАНЕ САНДАНСКИ“ ПРЕД ЕУРПЦИЈА: Распродадени билетите за Вардар - Барса

пред 5 месеци - Sportmedia - Ракомет

Европскиот првак, Вардар за првпат сезонава ќе игра пред полни трибини и тоа на еден од најважните натпревари во Лигата на шампионите.

Времеплов
x