20
Мртва жена пронајдена во Вардар кај Велес

Мртва жена пронајдена во Вардар кај Велес

пред 5 месеци - A1on - Македонија

Жена на возраст од околу 70 години, вчера во 12:50 часот, била пронајдена мртва во водите на реката Вардар на место „Долни Дуќани“ во Велес, од страна на граѓанин, соопшти МВР.

Трагедија Мртва жена пронајдена во водите на Вардар

Трагедија-Мртва жена пронајдена во водите на Вардар

пред 5 месеци - Курир - Хроника

По овластување на Јавен обвинител, увид на местото на настанот извршила екипа од Секторот за внатрешни работи во Велес. Полицијата ги презема потребните мерки за расчистување на случајот и утврдување на идентитетот на жената.

Пронајден женски труп во Вардар

Пронајден женски труп во Вардар

пред 5 месеци - +Инфо - Македонија

Тело на повозрасна жена било извлечено од водите на реката Вардар во Велес. Според информациите на МВР, вчера во 12.50 часот...

Мртва жена пронајдена во Вардар кај Велес

пред 5 месеци - ТВ Нова - Хроника

Жена на возраст од околу 70 години, вчера во 12:50 часот, била пронајдена мртва во водите на реката Вардар на место „Долни Дуќани“ во Велес, од страна на граѓанин, соопшти МВР.

Мртва жена пронајдена во водите на Вардар

Мртва жена пронајдена во водите на Вардар

пред 5 месеци - Пулс 24 - Хроника

Мртва жена, на возраст од 70 години вчера била пронајдена во водите на реката Вардар, во „Долни Дуќани“- Велес, соопштуваат од полиција.

Мртва жена пронајдена во водите на Вардар

Мртва жена пронајдена во водите на Вардар

пред 5 месеци - Република - Без катеторија

Мртва жена, на возраст од 70 години вчера била пронајдена во водите на реката Вардар, во „Долни Дуќани“- Велес, соопштуваат од полиција.

Пронајдена мртва жена во водите на реката Вардар

Пронајдена мртва жена во водите на реката Вардар

пред 5 месеци - Сител - Македонија

На 12.10.2017 година во 12.50 часот во водите на реката Вардар, на место викано „Долни Дуќани“- Велес, од страна на граѓанин бил пронајден леш на женско лице на возраст од околу 70 години.

Трагедија во Македонија   мртва жена пронајдена во водите на Вардар

Трагедија во Македонија - мртва жена пронајдена во водите на Вардар

пред 5 месеци - Прес 24 - Хроника

Мртва жена, на возраст од 70 години вчера била пронајдена во водите на реката Вардар, во „Долни Дуќани“- Велес, соопштуваат од полиција.

Пронајдена мртва жена во водите на реката Вардар

Пронајдена мртва жена во водите на реката Вардар

пред 5 месеци - Локално - Хроника

Вчера во 12.50 часот во водите на реката Вардар, на место викано „Долни Дуќани“- Велес, од страна на граѓанин бил пронајден леш на женско лице на возраст од околу 70 години.

Женски труп извлечен од Вардар во Велес

Женски труп извлечен од Вардар во Велес

пред 5 месеци - Кајгана - Хроника

Тело на повозрасна жена било извлечено од водите на реката Вардар во Велес. Според информациите на МВР, вчера во 12.50 часот...

Времеплов
x