20
Стружанец ограбен на празникот 11 Октомври  остана без пари и злато

Стружанец ограбен на празникот 11. Октомври - остана без пари и злато

пред 5 месеци - Сител - Македонија

Тешка кражба се случила за време на празникот 11 Октомври. Спопред информациите на полицијата, во средата  во 20.36 часот во Полициската станица Струга, А.

Тешка кражба на празникот  стружанец останал без денар

Тешка кражба на празникот - стружанец останал без денар

пред 5 месеци - Прес 24 - Хроника

Во полициската станица во Струга на 11.10.2017 година А.А. пријавил дека на улица „Маршал Тито“, во куќата сопственост на неговиот 61-годишен татко Ш.

Кражба во гостиварско украдени пари накит и верски книги

Кражба во гостиварско, украдени пари, накит и верски книги

пред 5 месеци - Курир - Хроника

Кражбата, како што е наведено во полицискиот билтен, вчера во Полициската станица Гостивар ја пријавил гостиварецот С.И. (51).

Од куќа во Струга украдени пари и златен накит

Од куќа во Струга украдени пари и златен накит

пред 5 месеци - A1on - Македонија

Стружанецот А.А. на 11-ти овој месец во полициската станица Струга пријавил кражба во куќата сопственост на неговиот татко Ш.

Кражба во гостиварско украдени пари накит и верски книги

Кражба во гостиварско, украдени пари, накит и верски книги

пред 5 месеци - Пулс 24 - Хроника

Непознати сторители од куќа во гостиварското село Долна Бањица украле пари, златен накит и верски книги. Кражбата, како што е наведено во полицискиот билтен, вчера во Полициската станица Гостивар ја пријавил гостиварецот С.

Кражба во гостиварско украдени пари накит и верски книги

Кражба во гостиварско, украдени пари, накит и верски книги

пред 5 месеци - A1on - Македонија

Непознати сторители од куќа во гостиварското село Долна Бањица украле пари, златен накит и верски книги. Кражбата, како што е наведено во полицискиот билтен, вчера во Полициската станица Гостивар ја пријавил гостиварецот С.

Кражба во гостиварско, украдени пари, накит и верски книги

пред 5 месеци - ТВ Нова - Хроника

Непознати сторители од куќа во гостиварското село Долна Бањица украле пари, златен накит и верски книги. Кражбата, како што е наведено во полицискиот билтен, вчера во Полициската станица Гостивар ја пријавил гостиварецот С.

Украдена чанта полна со пари  тешка кражба во Гостивар

Украдена чанта полна со пари - тешка кражба во Гостивар

пред 5 месеци - Сител - Македонија

Ограбена куќа во Гостивар, крадците си заминале со добар плен. Вчера  во Полициската станица Гостивар, С.И. (51) од с.Долна Бањица, гостиварско, пријавил дека во периодот помеѓу 19.

Скопјанец ограбен на празникот 11 Октомври  остана без пари и злато

Скопјанец ограбен на празникот 11. Октомври - остана без пари и злато

пред 5 месеци - Сител - Македонија

Тешка кражба се случила за време на празникот 11 Октомври. Спопред информациите на полицијата, во средата  во 20.36 часот во Полициската станица Струга, А.

Од куќа во Струга украдени пари и златен накит

Од куќа во Струга украдени пари и златен накит

пред 5 месеци - Либертас - Македонија

Стружанецот А.А. на 11-ти овој месец во полициската станица Струга пријавил кражба во куќата сопственост на неговиот татко Ш.

Кражба во гостиварско украдени пари накит и верски книги

Кражба во гостиварско, украдени пари, накит и верски книги

пред 5 месеци - Либертас - Македонија

Непознати сторители од куќа во гостиварското село Долна Бањица украле пари, златен накит и верски книги. Кражбата, како што е наведено во полицискиот билтен, вчера во Полициската станица Гостивар ја пријавил гостиварецот С.

Времеплов
x