20
 Галските петли  го сакаат за селектор

„Галските петли“ го сакаат за селектор?!

пред 5 месеци - Сител - Фудбал

Каталонскиот спортски весник „Мундо депортиво“ тврди дека тренерот на Реал, Зинедин Зидан, би можел по завршувањето на сезоната да го напушти клубот.

 Галските петли  го канат за селектор

„Галските петли“ го канат за селектор?!

пред 5 месеци - Сител - Фудбал

Каталонскиот спортски весник „Мундо депортиво“ тврди дека тренерот на Реал, Зинедин Зидан, би можел по завршувањето на сезоната да го напушти клубот.

Зидан си оди од Реал  Ќе добие понуда што не се одбива

Зидан си оди од Реал? Ќе добие понуда што не се одбива

пред 5 месеци - Sportmedia - Фудбал

Францускиот стратег е „магнет“ за трофеите да дојдат на „Сантијаго Бернабеу“ Ако може да се верува на каталонскиот весник „Мундо Депортиво“, Зинедин Зидан може на крајот од сезоната да си замине од Реал Мадрид.

Зидан ќе стане селектор на Франција  а Јоаким Лев ќе ги предводи  кралевите

Зидан ќе стане селектор на Франција, а Јоаким Лев ќе ги предводи „кралевите“?

пред 5 месеци - Екипа - Фудбал

Францускиот стратег Зинедин Зидан ќе го напушти кормилото на Реал Мадрид по завршувањето на оваа сезона и ќе ја прифати понудата да стане нов селектор на Франција.

Перез со емотивно писмо до Зидан пред неговиот прв специјален јубилеј како тренер на Реал

Перез со емотивно писмо до Зидан пред неговиот прв специјален јубилеј како тренер на Реал

пред 5 месеци - Дерби - Фудбал

Зинедин Зидан на утрешниот натпревар против малиот градски ривал Хетафе ќе одбележи еден навистина убав јубилеј како тренер на Реал Мадрид, бидјќи истиот за него ќе биде 100-ти меч од клупата како предводник на актуелниот европски шампион.

Една добра  една лоша вест за Реал Мадрид

Една добра, една лоша вест за Реал Мадрид

пред 5 месеци - Екипа - Фудбал

Продолжуваат проблемите на Реал Мадрид со повредите на првотимците. Голманот Кејлор Навас се здоби со повреда на мускулот од десната нога на натпреварот Хондурас – Костарика.

Времеплов
x