20
Агуеро е подготвен за камбек  ќе игра ли против Стоук

Агуеро е подготвен за камбек, ќе игра ли против Стоук?

пред 5 месеци - Екипа - Фудбал

Аргентинскиот интернационалец Серхио Агуеро е подготвен за камбек на фудбалските терени, многу побрзо од очекувањата, откако заработи две скршени ребра во сообраќајната несреќа што се случи во Амстердам.

Агуеро го кани Меси во Сити

Агуеро го кани Меси во Сити

пред 5 месеци - Сител - Фудбал

Аргентинскиот фудбалер Серхио Агуеро би сакал во Манчестер сити да му се приклучи неговиот сонародник Лионел Меси. Агуеро...

АГУЕРО БИЛ ЖИВОТНО ЗАГРОЗЕН  Да не беше појасот

АГУЕРО БИЛ ЖИВОТНО ЗАГРОЗЕН: Да не беше појасот...

пред 5 месеци - Sportmedia - Фудбал

Фудбалерот на Манчестер сити призна дека „сообраќајката"во Амстердам можела да му донесе уште посериозни моменти, и повеќе од „кршење на реброто".

Агуеро за сензационалната понуда која ја подготвува Сити  Парите не се проблем  Меси

Агуеро за сензационалната понуда која ја подготвува Сити: Парите не се проблем, Меси…

пред 5 месеци - Дерби - Фудбал

Кун Агуеро не беше во можност да им помогне на своите соиграчи на двата последни натпревари од квалификациите за Светското...

Времеплов
x