20
Генералниот директор на Самсунг поднесе оставка

Генералниот директор на Самсунг поднесе оставка

пред 5 месеци - Алфа - Свет

Главниот извршен директор на Самсунг Квон Ох-хиун разно изутринава поднесе оставка. Главниот извршен директор на Самсунг Квон Ох-хиун разно изутринава поднесе оставка.

Генералниот директор на Самсунг поднесе оставка

Генералниот директор на Самсунг поднесе оставка

пред 5 месеци - Курир - Свет

Самсунг, и покрај добрите деловни резултати, е погоден од голем корупциски скандал. Имено, Џеј Ли, првиот човек на компанијата и веројатен наследник на долгогодишниот „газда“ Ли Кун-хеа, издржува петгодишна затворска казна за трговија со влијание.

Генералниот директор на Самсунг поднесе оставка

Генералниот директор на Самсунг поднесе оставка

пред 5 месеци - A1on - Економија

Главниот извршен директор на Самсунг Квон Ох-хиун разно изутринава поднесе оставка. Квон (64), освен извршен директор на...

Генералниот директор на Самсунг поднесе оставка

Генералниот директор на Самсунг поднесе оставка

пред 5 месеци - +Инфо - Економија

Главниот извршен директор на Самсунг Квон Ох-хиун разно изутринава поднесе оставка. Квон (64), освен извршен директор на...

Генералниот директор на Самсунг поднесе оставка

Генералниот директор на Самсунг поднесе оставка

пред 5 месеци - еМАГАЗИН - Без катеторија

Главниот извршен директор на Самсунг, Квон Ох-хиун разно изутринава поднесе оставка. Квон (64), освен извршен директор на...

Главниот извршен директор на Samsung поднесе оставка

Главниот извршен директор на Samsung поднесе оставка

пред 5 месеци - Бизнис инфо - Свет

Фото: Pexels Квон О-Хјун, главниот извршен директор на Samsung Electronics поднесе оставка, а како причина за тоа наведе “криза без преседан” поради неодамнешните случувања во компанијата, пишува Telegraph .

Шефот на Samsung ја шокираше јавноста   Се повлекувам  ќе има криза

Шефот на Samsung ја шокираше јавноста - Се повлекувам, ќе има криза

пред 5 месеци - Телефони - Техно

Директорот на компанијата „Самсунг електроникс“ Квон Ох Хјун генералниот директор на Samsung ги информираше вработените и јавноста дека донел одлука да си поднесе оставка бидејќи се соочува со „криза без преседан“ и огромен притисок.

Шефот на  Samsung  даде оставка  Следи невидена криза

Шефот на „Samsung“ даде оставка: Следи невидена криза

пред 5 месеци - Кајгана - Економија

Директорот на компанијата „Samsung Electronics“ Квон Ох Хјун поднесе оставка и рече дека јужнокорејскиот технолошки гигант се соочува со „невидена криза“.

Директорот на Самсунг поднесе оставка

Директорот на Самсунг поднесе оставка

пред 5 месеци - Локално - Економија

Извршниот директор на компанијата Samsung Electronics Квон Ох-хиун поднесе оставка, а за причина ја наведе „кризата без преседан“.

Времеплов
x