20
Клоп  Не сум перфектен тренер  но сум најдобра опција за Ливерпул

Клоп: Не сум перфектен тренер, но сум најдобра опција за Ливерпул

пред 5 месеци - Екипа - Фудбал

Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп смета дека е најдобарата опција за предводник на „црвените“, и посочи дека Ливерпул мора да се бори за секој бод.

Клоп со една јасна жалба до Премиер лигата го најави големото дерби со Јунајтед

Клоп со една јасна жалба до Премиер лигата го најави големото дерби со Јунајтед

пред 5 месеци - Дерби - Фудбал

Осмото коло во англиската Премиер лига едноставно не може да биде отворено на подобар начин, бидејќи утре на „Енфилд Роуд“ ќе се сретнат двата најтрофејни клубови во историјата на англискиот фудбал, Ливерпул и Манчестер Јунајтед.

Не му е паметно  Матиќ открива како Мурињо ги подготвувал за дуелот со Ливерпул

Не му е паметно, Матиќ открива како Мурињо ги подготвувал за дуелот со Ливерпул

пред 5 месеци - 24 фудбал - Фудбал

На програмата во Премиерлигата овој викенд е вечното дерби помеѓу Ливерпул и Манчестер јунајтед а во пресрет на средбата,...

Мурињо  За Ливерпул се подготвуваме како за секој натпревар

Мурињо: За Ливерпул се подготвуваме како за секој натпревар

пред 5 месеци - Денар - Спорт

Тимот на Манчестер јунајтед ќе се подготвува за супер-дербито со лутите ривали Ливерпул како пред било кој меч, вели менаџерот Жозе Мурињо.

За Мурињо дуелот со Ливерпул е само уште еден натпревар

За Мурињо дуелот со Ливерпул е само уште еден натпревар

пред 5 месеци - Канал 77 - Фудбал

Тимот на Манчестер јунајтед ќе се подготвува за супер-дербито со лутите ривали Ливерпул како пред било кој меч, вели менаџерот Жозе Мурињо.

Времеплов
x