20
Сампаоли го предвидел колапсот на Чиле

Сампаоли го предвидел колапсот на Чиле

пред 5 месеци - Македонски Спорт - Фудбал

Екс селекторот на „Ла Роха“ говори за однесувањето на играчите и распадот на националниот тим Пред да ја преземе Аргентина Хорхе Сампаоли работеше како селектор на Чиле и го одведе тимот до трофејот на Копа Америка 2015.

Сампаоли го предвидел колапсот на Чиле

Сампаоли го предвидел колапсот на Чиле

пред 5 месеци - Македонски Спорт - Фудбал

Екс селекторот на „Ла Роха“ говори за однесувањето на играчите и распадот на националниот тим Пред да ја преземе Аргентина Хорхе Сампаоли работеше како селектор на Чиле и го одведе тимот до трофејот на Копа Америка 2015.

Кога ќе видиш Аргентина и не е така лош кандидат за злато

Кога ќе видиш, Аргентина и не е така лош кандидат за злато

пред 5 месеци - Off.net.mk - Фудбал

Во квалификациите за Светско 2018 „Албиселесте“ имала убедливо најмногу удари кон противничкиот гол 66 од кои 22 биле во рамките а само 4 завршиле во мрежата.

Изјавата на Сампаоли за ужасната ситуација во Чиле Пинилја мисли само на забавите Видал има сериозна потреба од

Изјавата на Сампаоли за ужасната ситуација во Чиле: Пинилја мисли само на забавите, Видал има сериозна потреба од…

пред 5 месеци - Дерби - Фудбал

Хорхе Сампаоли на многу потежок начин од тоа што се очекуваше успеа да и обезбеди пласман на Аргентина на Светското првенство...

Алкохол и журки до раните утрински часови Сампаоли уште во 2015 ги предупредил Чилеанците дека ги чека неуспех

Алкохол и журки до раните утрински часови Сампаоли уште во 2015 ги предупредил Чилеанците дека ги чека неуспех

пред 5 месеци - 24 фудбал - Фудбал

Медиумите од Чиле откриваат дека Хорхе Сампаоли уште пред две години ги предупредил дека ги чека неуспех поради непрофесионалното...

Зошто Чиле не игра во Русија Жени алкохол журки до зори

Зошто Чиле не игра во Русија: Жени, алкохол, журки до зори…

пред 5 месеци - Екипа - Фудбал

Репрезентацијата на Чиле не успеа да се пласира на Мундијалот во Русија следната година… Па, домашните новинари со жестоки...

Видал се премисли и натаму ќе настапува за репрезентацијата

Видал се премисли и натаму ќе настапува за репрезентацијата

пред 5 месеци - Алфа - Спорт

Само 24 часа откако најави дека се повлекува од националниот тим, Артуро Видал ја смени одлуката и реши и натаму да биде дел од репрезентацијата на Чиле.

Видал се повлекува од репрезентацијата

Видал се повлекува од репрезентацијата

пред 5 месеци - Алфа - Спорт

По неуспехот во квалификациите за пласман на Светското првенство, Артуро Видал објави дека нема повеќе да настапува за репрезентацијата на Чиле.

Видал се премисли останува во репрезентација

Видал се премисли, останува во репрезентација

пред 5 месеци - Вистина - Без катеторија

Чилеанскиот фудбалски репрезентативец Артуро Видал, по само еден ден ја смени својата одлука за завршување на репрезентативната кариера.

Видал се откажа од националниот дрес

Видал се откажа од националниот дрес

пред 5 месеци - Денар - Спорт

Откако фудбалската репрезентација на Чиле не успеа да се пласира на Светското првенство во Русија, играчот од средниот ред Артуро Видал објави дека повеќе нема да игра за националниот тим.

Видал се премисли останува во репрезентација

Видал се премисли, останува во репрезентација

пред 5 месеци - Сител - Фудбал

Артуро Видал, по само еден ден ја смени својата одлука за завршување на репрезентативната кариера. Откако прво најави повлекување од националниот тим на Чиле разочаран по неуспехот во  Мундијалските квалификации, ноќеска објави нова порака.

Видал се премисли останува во репрезентација

Видал се премисли, останува во репрезентација

пред 5 месеци - Курир - Фудбал

Тој, откако прво најави повлекување од националниот тим разочаран по неуспехот во Мундијалските квалификации, ноќеска објави нова порака.

Видал се премисли останува во репрезентација

Видал се премисли, останува во репрезентација

пред 5 месеци - A1on - Фудбал

Чилеанскиот фудбалски репрезентативец Артуро Видал, по само еден ден ја смени својата одлука за завршување на репрезентативната кариера.

Артуро Видал се пензионираше па се премисли

Артуро Видал се пензионираше, па се премисли

пред 5 месеци - Кајгана - Фудбал

Чилеанскиот репрезентативец Артуро Видал ја промени одлуката само неколку часа откако најави дека се пензионира од националниот дрес.

Видал Срцето ми е скршено

Видал: Срцето ми е скршено…

пред 5 месеци - Дерби - Фудбал

Артуро Видал најави дека се повлекува од настапите за чилеанската фудбалска репрезентација, а таа одлука доаѓа во тежок момент, односно откако јужноамериканскиот шампион не успеа да се пласира на СП во Русија.

Видал ја заврши репрезентативната кариера

пред 5 месеци - ТВ Нова - Спорт

Артуро Видал објави дека става крај на својата кариера во националниот тим, откако Чиле не успеа да се пласира во финалето на Светското првенство во Русија.

Видал прв се откажа од Чиле по квалификацискиот дебакл

Видал прв се откажа од Чиле по квалификацискиот дебакл

пред 5 месеци - Екипа - Фудбал

Фијаското во квалификациите за СП 2018 и необезбедниот пласман на мундијалот ќе придонесе да дојде до „ремонт“ во редовите на чилеанската репрезентација, а прв нога повлече Артуро Видал.

Сопругата на Клаудио Браво Некои пропуштаа тренинзи се пијанчеа и се забавуваа а некои се потеа за Чиле

Сопругата на Клаудио Браво: Некои пропуштаа тренинзи, се пијанчеа и се забавуваа, а некои се потеа за Чиле!

пред 5 месеци - 24 фудбал - Фудбал

Сопругата на голманот на Чиле без влакна на јазикот во однос на шокирачкиот резултат од квалификациите за Мундијалот во Русија.

Видал стави крај на репрезентативната кариера

Видал стави крај на репрезентативната кариера

пред 5 месеци - Се за спорт - Фудбал

Артуро Видал објави дека става крај на својата кариера во националниот тим, откако Чиле не успеа да се пласира во финалето на Светското првенство во Русија.

Времеплов
x