20
Европска  преселба   Соколи ќе ги предизвикаат Русите во  Јане Сандански

Европска „преселба“: Соколи ќе ги предизвикаат Русите во „Јане Сандански"

пред 5 месеци - Sportmedia - Кошарка

Првиот домашен натпревар во ФИБА Европа купот, екипата на Карпош соколи ќе го игра во малата сала на спортскиот центар „Јане Сандански".

Соколи со Нижни Новгород во  Јане Сандански

Соколи со Нижни Новгород во „Јане Сандански“

пред 5 месеци - Македонски Спорт - Кошарка

Првиот домашен натпревар во ФИБА Европа купот, екипата на Карпош соколи ќе го игра во малата сала на спортскиот центар „Јане Сандански“.

УНГАРИЈА КАКО ДА ИМ Е ВЕТЕНА   Соколите  ќе се поздрават со Кендрик Пери

УНГАРИЈА КАКО ДА ИМ Е ВЕТЕНА: „Соколите" ќе се поздрават со Кендрик Пери

пред 5 месеци - Sportmedia - Кошарка

Солнок, Нижни Новгород и Фалко вулкано Сомбатељи се трите екипи со кои ќе се сретне Карпош соколи во групната фаза од ФИБА Европа купот.

Карпош Соколи ги доби противниците во Еврокупот

Карпош Соколи ги доби противниците во Еврокупот

пред 5 месеци - Курир - Кошарка

„Соколите“ не успеаја да обезбедат пласман во втората квалификациска рунда од Лигата на шампиони по што автоматски се пласираа во второто по квалитет клупско ФИБА натпреварување.

Карпош Соколи ги доби противниците во Еврокупот

Карпош Соколи ги доби противниците во Еврокупот

пред 5 месеци - Канал 5 - Кошарка

„Соколите“ не успеаја да обезбедат пласман во втората квалификациска рунда од Лигата на шампиони по што автоматски се пласираа во второто по квалитет клупско ФИБА натпреварување.

 Соколите  двапати ќе гостуваат во Унгарија

„Соколите“ двапати ќе гостуваат во Унгарија

пред 5 месеци - Македонски Спорт - Кошарка

Солнок, Нижни Новгород и Фалко вулкано Сомбатељи се трите екипи со кои ќе се сретне Карпош соколи во групната фаза од ФИБА Европа купот.

Карпош Соколи ги доби противниците во Еврокупот

Карпош Соколи ги доби противниците во Еврокупот

пред 5 месеци - A1on - Кошарка

Mакедонскиот кошаркарски вицепрвак Карпош Соколи денеска ги доби ривалите во групната фаза од Еврокупот. „Соколите“ не успеаја...

Карпош соколи ги доби противниците во Европа купот

Карпош соколи ги доби противниците во Европа купот

пред 5 месеци - Весник - Спорт

Карпош соколи ќе играат во групата Х, каде за противници ќе ги има двете унгарски екипи Солнок и Фалкон, како и руски Нижни...

Карпош соколи ги доби противниците во Европа купот

Карпош соколи ги доби противниците во Европа купот

пред 5 месеци - Вечер - Спорт

Карпош соколи ќе играат во групата Х, каде за противници ќе ги има двете унгарски екипи Солнок и Фалкон, како и руски Нижни...

 Соколите  ги дознаа противниците за ФИБА Еврокупот

„Соколите“ ги дознаа противниците за ФИБА Еврокупот

пред 5 месеци - Сител - Кошарка

Екипата на Карпош Соколи ги доби противниците во групната фаза на ФИБА Европа купот. Откако „Соколите“ беа елиминирани уште во првото квалификациско коло во ФИБА Лигата на шампиони, тие добија шанса да се натпреваруваат во Еврокупот.

Времеплов
x