20
Вајгл желба на  Бернабеу

Вајгл желба на "Бернабеу"

пред 5 месеци - Весник - Спорт

Фудбалерот на Борусија од Дортмунд е дефиниран како наследник на репрезентативецот на Германија, Тони Крос, кој сигурно ќе...

Вајгл желба на  Бернабеу

Вајгл желба на "Бернабеу"

пред 5 месеци - Вечер - Спорт

Фудбалерот на Борусија од Дортмунд е дефиниран како наследник на репрезентативецот на Германија, Тони Крос, кој сигурно ќе...

Обамејанг откри каков договор имал со Борусија за време на летниот преоден рок

Обамејанг откри каков договор имал со Борусија за време на летниот преоден рок

пред 5 месеци - Дерби - Фудбал

По седум кола во Бундеслигата, Борусија Дортмунд е лидер со пет бода водство, а одличната форма на тимот најмногу се должи на сензационалниот старт на сезоната на Пјер Емерик Обамејанг.

Времеплов
x