20

ВМРО ДПМНЕ: Наводите изнесени од Миле Бошњаковски се неточни и претставуваат обид во очи на изборите да се манипулираат граѓаните

пред 5 месеци - Денешен - Македонија

Паѓаат во вода и последните очајни обиди на СДС со лаги и манипулации да се обиде да добие поен плус кај гласачите. Се што...

ВМРО ДПМНЕ Наводите на Бошњаковски се неточни

ВМРО-ДПМНЕ: Наводите на Бошњаковски се неточни

пред 5 месеци - Сител - Македонија

Паѓаат во вода и последните очајни обиди на СДС со лаги и манипулации да се обиде да добие поен плус кај гласачите. Се што...

ВМРО ДПМНЕ Наводите изнесени од Бошњаковски се целосно неточни и претставуваат крајно тенденциозен обид во очи на изборите да се манипулираат граѓаните

ВМРО-ДПМНЕ: Наводите изнесени од Бошњаковски се целосно неточни и претставуваат крајно тенденциозен обид во очи на изборите да се манипулираат граѓаните

пред 5 месеци - Курир - Македонија

-Граѓаните видоа дека СДС за четири ипол месеци не направи ништо во насока на подобрување на нивниот живот, а се што прави е во насока на зголемување на своите лични сметки.

ВМРО ДПМНЕ Наводите изнесени од Бошњаковски се целосно неточни и претставуваат крајно тенденциозен обид во очи на изборите да се манипулираат граѓаните

ВМРО-ДПМНЕ: Наводите изнесени од Бошњаковски се целосно неточни и претставуваат крајно тенденциозен обид во очи на изборите да се манипулираат граѓаните

пред 5 месеци - Вистина - Без катеторија

Паѓаат во вода и последните очајни обиди на СДС со лаги и манипулации да се обиде да добие поен плус кај гласачите. Се што...

ВМРО ДПМНЕ Наводите на Бошњаковски се неточни

ВМРО-ДПМНЕ: Наводите на Бошњаковски се неточни

пред 5 месеци - A1on - Македонија

„Паѓаат во вода и последните очајни обиди на СДС со лаги и манипулации да се обиде да добие поен плус кај гласачите. Се што...

ВМРО ДПМНЕ Ни самиот Бошњаковски не верува во тоа што го зборува

ВМРО-ДПМНЕ: Ни самиот Бошњаковски не верува во тоа што го зборува

пред 5 месеци - Канал 77 - Македонија

По денешната прес конференција на владиниот портпарол, Миле Бошњаковски, партијата ВМРО – ДПМНЕ реагираше со писмено соопштение.

ВМРО ДПМНЕ Заев може да има повеќе советници а Груевски ниту тројца

ВМРО ДПМНЕ: Заев може да има повеќе советници, а Груевски ниту тројца

пред 5 месеци - Нова ТВ - Македонија

ВМРО ДПМНЕ смета дека наводите изнесени на прес конференцијата на владиниот портпарол Миле Бошњаковски дека Владата од Министерството...

ВМРО ДПМНЕ Наводите од Миле Бошњаковски се неточни и претставуваат обид во очи на изборите да се манипулираат граѓаните

ВМРО-ДПМНЕ: Наводите од Миле Бошњаковски се неточни и претставуваат обид во очи на изборите да се манипулираат граѓаните

пред 5 месеци - Либертас - Македонија

Соопштение на ВМРО-ДПМНЕ – реакција на изјава на Миле Бошњаковски: Паѓаат во вода и последните очајни обиди на СДС со лаги и манипулации да се обиде да добие поен плус кај гласачите.

ВМРО ДПМНЕ Наводите на Бошњаковски се неточни манипулира пред избори

ВМРО-ДПМНЕ: Наводите на Бошњаковски се неточни, манипулира пред избори

пред 5 месеци - Локално - Македонија

Паѓаат во вода и последните очајни обиди на СДС со лаги и со манипулации да добие поен плус кај гласачите, се вели во реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ на прес-конференцијата на портпаролот на Владата, Миле Бошњаковски.

ВМРО ДПМНЕ Видеото кое СДСМ го шири за Јохан Тарчуловски е целосно извадено од контекст

ВМРО-ДПМНЕ: Видеото кое СДСМ го шири за Јохан Тарчуловски е целосно извадено од контекст

пред 5 месеци - Либертас - Македонија

„Нити една манипулација, изјава извадена од контекст, местенка и лага не може да го спаси СДС од огромниот пораз кој ги очекува.

Времеплов
x