20
Ристовски ВМРО ДПМНЕ ќе формира народни стражи за да ја гарантира демократијата

Ристовски: ВМРО-ДПМНЕ ќе формира народни стражи за да ја гарантира демократијата

пред 5 месеци - Курир - Македонија

-За прв пат во Македонија се случи убиство на човек кој активно учествуваше во изборната трка. Кандидат за градоначалник...

ВМРО ДПМНЕ со народни стражи ќе документира изборни нерегуларности

ВМРО-ДПМНЕ со „народни стражи“ ќе документира изборни нерегуларности

пред 5 месеци - +Инфо - Македонија

Спиро Ристовски, претседател на републичкиот изборен штаб на ВМРО-ДПМНЕ, денеска најави дека партијата ќе постави „народни...

ВМРО ДПМНЕ ќе поставува народни стражи за документирање изборни нерегуларности

ВМРО-ДПМНЕ ќе поставува „народни стражи“ за документирање изборни нерегуларности

пред 5 месеци - +Инфо - Македонија

Спиро Ристовски, претседател на републичкиот изборен штаб на ВМРО-ДПМНЕ, денеска најави дека партијата ќе постави „народни...

ВМРО ДПМНЕ ќе го чува изборниот процес со народни стражи

ВМРО-ДПМНЕ ќе го чува изборниот процес со народни стражи

пред 5 месеци - Телма - Македонија

ВМРО-ДПМНЕ ќе организира народни стражи за чување на изборниот процес. Партијата тврди дека државните органи не реагираат,...

ВМРО ДПМНЕ ќе го чува изборниот процес со народни стражи

ВМРО-ДПМНЕ ќе го чува изборниот процес со народни стражи

пред 5 месеци - Република - Македонија

За време на изборната кампања се случија сериозни нарушувања и опструкции на изборниот процес, фрлајќи темна дамка на демократскиот...

Ристовски За прв пат во Македонија се случи убиство на човек и има загрижувачки информации за нарушување на изборниот процес

Ристовски: За прв пат во Македонија се случи убиство на човек и има загрижувачки информации за нарушување на изборниот процес

пред 5 месеци - Курир - Македонија

-За прв пат во Македонија се случи убиство на човек кој активно учествуваше во изборната трка. Кандидат за градоначалник...

ВМРО ДПМНЕ ќе го чува изборниот процес со народни стражи

ВМРО-ДПМНЕ ќе го чува изборниот процес со народни стражи

пред 5 месеци - Телма - Македонија

ВМРО-ДПМНЕ ќе организира народни стражи за чување на изборниот процес. Партијата тврди дека државните органи не реагираат,...

За прв пат во Македонија се случи убиство на човек и има згрижувачки информации за нарушување на изборниот процес

пред 5 месеци - Денешен - Македонија

За време на изборната кампања се случија сериозни нарушувања и опструкции на изборниот процес, фрлајќи темна дамка на демократскиот...

Ристовски За прв пат во Македонија се случи убиство на човек и има згрижувачки информации за нарушување на изборниот процес

Ристовски: За прв пат во Македонија се случи убиство на човек и има згрижувачки информации за нарушување на изборниот процес

пред 5 месеци - A1on - Македонија

„За време на изборната кампања се случија сериозни нарушувања и опструкции на изборниот процес, фрлајќи темна дамка на демократскиот амбиент кој е важен за спроведување на изборите.

ВМРО  ДПМНЕ со народни стражи ќе го чува изборниот процес

ВМРО – ДПМНЕ со народни стражи ќе го „чува“ изборниот процес

пред 5 месеци - Нова ТВ - Македонија

ВМРО­ДПМНЕ ќе организира народни стражи за чување на изборниот процес, најави Спиро Ристовски, на денешната прес конференција.

Ристовски ВМРО ДПМНЕ ќе се саморганизира со народни стражи за изборите

Ристовски: ВМРО-ДПМНЕ ќе се саморганизира со народни стражи за изборите

пред 5 месеци - Либертас - Македонија

Интегрален текст од прес конференција на Спиро Ристовски, Претседател на Републички изборен штаб на ВМРО-ДПМНЕ: Почитувани,...

ВМРО ДПМНЕ ќе формира народни стражи за да ги чува изборите

ВМРО-ДПМНЕ ќе формира народни стражи за да ги чува изборите

пред 5 месеци - Локално - Македонија

Имаме сериозни информации на нарушувања на изборните правила, поткупувања, злоупотреба на државни институции, активно мешање државни ресурси за партиски цели.

СДСМ ги подмачка паланчани да заокружат 13 Во полициско присуство се поткупуваат гласачи со зејтин

СДСМ ги подмачка паланчани да заокружат 13: Во полициско присуство се поткупуваат гласачи со зејтин

пред 5 месеци - Република - Без катеторија

Дека паниката од пораз кај СДСМ е голема доказ е еклатантното кршење на изборниот законик, при што министерот за внатрешни...

ПОЛИЦИЈАТА ДЕЛИ ЗЕЈТИН И БРАШНО ВО КРИВА ПАЛАНКА Ако на ОБСЕ ОДИХР им е расипан диоптерот еве фотографии на кои јасно се гледа

ПОЛИЦИЈАТА ДЕЛИ ЗЕЈТИН И БРАШНО ВО КРИВА ПАЛАНКА: Ако на ОБСЕ/ОДИХР им е расипан диоптерот, еве фотографии на кои јасно се гледа!

пред 5 месеци - Infomax - Македонија

Дека паниката од пораз кај СДСМ е голема доказ е еклатантното кршење на изборниот законик, при што министерот за внатрешни работи и потпретседател на СДСМ, Оливер Спасовски ја вмеша и полицијата, полицијата која е под негова контрола.

СДСМ во паника од поразот во Крива Паланка фотографирани на дело како во полициско присуство поткупуваат гласачи со зејтин

СДСМ во паника од поразот во Крива Паланка, фотографирани на дело како во полициско присуство поткупуваат гласачи со зејтин

пред 5 месеци - Курир - Македонија

Имено, поддршката која граѓаните ја покажуваат кон ВМРО-ДПМНЕ, во повеќе места ги тера од владеачката партија да даваат поткуп, во обид да дојдат до глас повеќе.

СДСМ во паника од поразот во Крива Паланка, фотографирани на дело како во полициско присуство поткупуваат гласачи со зејтин

пред 5 месеци - Денешен - Македонија

Дека паниката од пораз кај СДСМ е голема доказ е еклатантното кршење на изборниот законик, при што министерот за внатрешни работи и потпретседател на СДСМ, Оливер Спасовски ја вмеша и полицијата, полицијата која е под негова контрола.

На 15 октомври обединети со ВМРО ДПМНЕ за посилна Македонија

На 15 октомври обединети со ВМРО ДПМНЕ за посилна Македонија!

пред 5 месеци - Македонска Нација - Колумни

Свекрва Долгата политичка криза и лошата економска политика на новата влада предбодена од СДСМ ја втурна Македонија во рецесија.

Времеплов
x