20
Сампаоли го предвидел колапсот на Чиле

Сампаоли го предвидел колапсот на Чиле

пред 5 месеци - Македонски Спорт - Фудбал

Екс селекторот на „Ла Роха“ говори за однесувањето на играчите и распадот на националниот тим Пред да ја преземе Аргентина Хорхе Сампаоли работеше како селектор на Чиле и го одведе тимот до трофејот на Копа Америка 2015.

Сампаоли го предвидел колапсот на Чиле

Сампаоли го предвидел колапсот на Чиле

пред 5 месеци - Македонски Спорт - Фудбал

Екс селекторот на „Ла Роха“ говори за однесувањето на играчите и распадот на националниот тим Пред да ја преземе Аргентина Хорхе Сампаоли работеше како селектор на Чиле и го одведе тимот до трофејот на Копа Америка 2015.

Кога ќе видиш Аргентина и не е така лош кандидат за злато

Кога ќе видиш, Аргентина и не е така лош кандидат за злато

пред 5 месеци - Off.net.mk - Фудбал

Во квалификациите за Светско 2018 „Албиселесте“ имала убедливо најмногу удари кон противничкиот гол 66 од кои 22 биле во рамките а само 4 завршиле во мрежата.

Изјавата на Сампаоли за ужасната ситуација во Чиле Пинилја мисли само на забавите Видал има сериозна потреба од

Изјавата на Сампаоли за ужасната ситуација во Чиле: Пинилја мисли само на забавите, Видал има сериозна потреба од…

пред 5 месеци - Дерби - Фудбал

Хорхе Сампаоли на многу потежок начин од тоа што се очекуваше успеа да и обезбеди пласман на Аргентина на Светското првенство...

Алкохол и журки до раните утрински часови Сампаоли уште во 2015 ги предупредил Чилеанците дека ги чека неуспех

Алкохол и журки до раните утрински часови Сампаоли уште во 2015 ги предупредил Чилеанците дека ги чека неуспех

пред 5 месеци - 24 фудбал - Фудбал

Медиумите од Чиле откриваат дека Хорхе Сампаоли уште пред две години ги предупредил дека ги чека неуспех поради непрофесионалното...

Зошто Чиле не игра во Русија Жени алкохол журки до зори

Зошто Чиле не игра во Русија: Жени, алкохол, журки до зори…

пред 5 месеци - Екипа - Фудбал

Репрезентацијата на Чиле не успеа да се пласира на Мундијалот во Русија следната година… Па, домашните новинари со жестоки...

МАСКЕРАНО ИСКРЕНО Да му помогнеме на Меси па да си заминам

МАСКЕРАНО ИСКРЕНО: Да му помогнеме на Меси, па да си заминам

пред 5 месеци - Sportmedia - Фудбал

Соиграчот на Лионел Меси во Барселона најави дека Мундијалот во Русија ќе биде неговата последна репрезентативна активност со Аргентина.

Реакцијата на Нејмар откако доби прашање дали се радува за пласманот на Меси во Русија

Реакцијата на Нејмар откако доби прашање дали се радува за пласманот на Меси во Русија

пред 5 месеци - Дерби - Фудбал

Лионел Меси се издвои од сивилото на Аргентина во кое беше западната оваа селекција во изминатите неколку квалификациски...

Лионел Меси со хет трик сам ја однесе Аргентина на СП во Русија

Лионел Меси со хет-трик сам ја однесе Аргентина на СП во Русија

пред 5 месеци - Телма - Фудбал

Бразил, Уругвај, Аргентина и Колумбија се четирите репрезентации од Јужна Америка, кои ќе играат на Светското првенство во Русија.

Меси ја одведе  гаучосите во Русија Чиле не обезбеди место на СП

Меси ја одведе ,,гаучосите” во Русија, Чиле не обезбеди место на СП!

пред 5 месеци - Се за спорт - Фудбал

Бразил, Уругвај, Аргентина и Колумбија ќе играат на Светското првенство во Русија, а Перу ќе се соочи со Нов Зеланд во ноемврискиот бараж.

Времеплов
x