20
ФИФА Македонија 85 та во светскиот фудбал скок од 18 места

ФИФА: Македонија 85-та во светскиот фудбал, скок од 18 места

пред 4 месеци - Сител - Фудбал

Embedded video for ФИФА: Македонија 85-та во светскиот фудбал, скок од 18 места

СП бараж  И Хрватска меѓу носителите

СП (бараж): И Хрватска меѓу носителите

пред 4 месеци - Сител - Фудбал

ФИФА денеска ја објави најновата ранг-листа и ги потврди листите на носители, односно неносители во европскиот бараж за пласман на Светското првенство во Русија.

Познат изгледот на првиот шешир за Мундијалската ждрепка

Познат изгледот на првиот „шешир“ за Мундијалската ждрепка

пред 4 месеци - Курир - Фудбал

Репрезентации кои ќе бидат во првиот „шешир“: Русија, Германија, Бразил, Португалија, Аргентина, Белгија, Полска и Франција.

Данска на местото на Северна Ирска меѓу носителите во баражаот за СП

Данска на местото на Северна Ирска меѓу носителите во баражаот за СП

пред 4 месеци - Курир - Фудбал

УЕФА врз основа на денеска објавената ФИФА рејтинг листа меѓу носителите ја вметна Данска на сметка на Северна Ирска која по двата пораза (Германија и Норвешка) овој месец го расипа пласманот.

Познат изгледот на првиот шешир за Мундијалската ждрепка

Познат изгледот на првиот „шешир“ за Мундијалската ждрепка

пред 4 месеци - Канал 5 - Забава

Репрезентации кои ќе бидат во првиот „шешир“: Русија, Германија, Бразил, Португалија, Аргентина, Белгија, Полска и Франција.

ФИФА ги потврди листите пред ждрепката за баражот за Мундијалот во Русија

ФИФА ги потврди листите пред ждрепката за баражот за Мундијалот во Русија

пред 4 месеци - Денар - Спорт

ФИФА денеска ја објави најновата ранг-листа и ги потврди листите на носители, односно неносители во европскиот бараж за пласман на Светското првенство во Русија.

Познат изгледот на првиот шешир за Мундијалската ждрепка

Познат изгледот на првиот „шешир“ за Мундијалската ждрепка

пред 4 месеци - A1on - Фудбал

Светската фудбалска федерација (ФИФА) објави кои селекции ќе бидат сместени во првиот „шешир“ за ждрепката за Мундијалот во Русија кој ќе се игра од 14 јуни до 15 јули 2018 година.

Македонија со скок од 18 места на ФИФА листата

Македонија со скок од 18 места на ФИФА листата

пред 4 месеци - Денар - Спорт

Успешниот финиш на квалификацискиот циклус за пласман на Светското првенство во Русија ѝ донесе на македонската фудбалска репрезентација скок од 18 места на најновата ранг-листа која ФИФА ја објави во понеделникот.

Македонија напредуваше 18 позиции на ФИФА рејтинг листата

Македонија напредуваше 18 позиции на ФИФА рејтинг листата

пред 4 месеци - МТВ 1 - Фудбал

Македонската фудбалска репрезентација бележи скок од дури 18 места на најновата ФИФА рејтинг листа објавена денеска. Македонија сега се наоѓа на 85.

Данска на местото на Северна Ирска меѓу носителите во баражаот за СП

Данска на местото на Северна Ирска меѓу носителите во баражаот за СП

пред 4 месеци - A1on - Фудбал

Репрезентациите на Швајцарија, Италија, Данска и на Хрватска ќе бидат носители на утрешната ждрепка во баражаот за Светското фудбалско првенство 2018.

ФИФА ги откри деталите за утрешната ждрепка за баражот за мундијалот во Русија

ФИФА ги откри деталите за утрешната ждрепка за баражот за мундијалот во Русија

пред 4 месеци - 24 фудбал - Фудбал

Светската куќа на фудбалот ги откри деталите од ждрепката за баражот кој ќе треба да ги даде последните четворица патници...

ФИФА потврди Македонија на 85 место на листата

ФИФА потврди: Македонија на 85 место на листата

пред 4 месеци - Македонски Спорт - Фудбал

Скок од цели 18 места за нашата најдобра репрезентација на најновата листа Македонија на денешната најнова ранг листа на ФИФА се најде на 85 место, што е скок од цели 18 места од последното рангирање.

Македонија напредуваше 18 позиции на ФИФА рејтинг листата

Македонија напредуваше 18 позиции на ФИФА рејтинг листата

пред 4 месеци - Канал 5 - Фудбал

Прогресот на „црвено-жолтите“ се должи на ремито со Италија (1:1) во Торино и победата над Лихтенштајн (4:0). Од репрезентациите кои беа противници на Македонија во квалификациска група за СП 2018, Шпанија се наоѓа на осмото место, Италија е 15.

Македонија напредуваше 18 позиции на ФИФА рејтинг листата

Македонија напредуваше 18 позиции на ФИФА рејтинг листата

пред 4 месеци - Курир - Фудбал

Прогресот на „црвено-жолтите“ се должи на ремито со Италија (1:1) во Торино и победата над Лихтенштајн (4:0). Од репрезентациите кои беа противници на Македонија во квалификациска група за СП 2018, Шпанија се наоѓа на осмото место, Италија е 15.

Македонија сега е во третиот барабан за Лигата на нации

Македонија сега е во третиот барабан за Лигата на нации

пред 4 месеци - Sportmedia - Фудбал

Според најновото рангирање, „црвено-жолтите“ сега се на 38 позиција во Европа и е во група со селекции како што се Србија, Грција, Албанија, Бугарија, Шкотска, Романија, Израел.

Скок на Македонија на 85 место на ФИФА ранг листата

Скок на Македонија на 85.место на ФИФА ранг листата

пред 4 месеци - Сител - Фудбал

Фудбалската репрезентација на Македонија се проби меѓу првите 100 селекции на ФИФА ранг листата откако на последното рангирање објавено денеска има скок од 18 места и се наоѓа на 85.

Македонија дел од репрезентациите кои го одбележаа ФИФА ранкингот во октомври Црвено жолтите скокнаа 18 позиции

Македонија дел од репрезентациите кои го одбележаа ФИФА ранкингот во октомври, Црвено-жолтите скокнаа 18 позиции

пред 4 месеци - 24 фудбал - Фудбал

Големиот бод против Италија и убедливата победа над Лихтенштајн донесоа нов голем напредок на ФИФА ранг листата, Македонија се најде на 85.

Македонија напредуваше 18 позиции на ФИФА рејтинг листата

Македонија напредуваше 18 позиции на ФИФА рејтинг листата

пред 4 месеци - еМАГАЗИН - Спорт

Македонската фудбалска репрезентација бележи скок од дури 18 места на најновата ФИФА рејтинг листа објавена денеска. Македонија сега се наоѓа на 85.

Македонија дел од репрезентации кои го одбележаа ФИФА ранкингот во октомври Црвено жолтите скокнаа 18 позиции

Македонија дел од репрезентации кои го одбележаа ФИФА ранкингот во октомври, Црвено-жолтите скокнаа 18 позиции

пред 4 месеци - 24 фудбал - Фудбал

Големиот бод против Италија и убедливата победа над Лихтенштајн донесоа нов голем напредок на ФИФА ранг листата, Македонија се најде на 85.

Македонија дел од репрезентации кои го одбележаа ФИФА ранкингот во октомври Црвено жолтите сконаа 18 позиции

Македонија дел од репрезентации кои го одбележаа ФИФА ранкингот во октомври, Црвено-жолтите сконаа 18 позиции

пред 4 месеци - 24 фудбал - Фудбал

Големиот бод против Италија и убедливата победа над Лихтенштајн донесоа нов голем напредок на ФИФА ранг листата, Македонија се најде на 85.

Македонија напредуваше 18 позиции на ФИФА рејтинг листата

Македонија напредуваше 18 позиции на ФИФА рејтинг листата

пред 4 месеци - Вистина - Без катеторија

Македонската фудбалска репрезентација бележи скок од дури 18 места на најновата ФИФА рејтинг листа објавена денеска. Македонија сега се наоѓа на 85.

Македонија напредуваше 18 позиции на ФИФА рејтинг листата

Македонија напредуваше 18 позиции на ФИФА рејтинг листата

пред 4 месеци - +Инфо - Спорт

Македонската фудбалска репрезентација бележи скок од дури 18 места на најновата ФИФА рејтинг листа објавена денеска. Македонија сега се наоѓа на 85.

Одлична игра добри резултати заслужен напредок на рангот на ФИФА

Одлична игра, добри резултати, заслужен напредок на рангот на ФИФА

пред 4 месеци - Off.net.mk - Фудбал

Ако во март месец ги плукавме дека се срам од невидени размери со рекордно најлошата 166-та позиција, сега мораме да ги пофалиме бидејќи се искачија на 85-та позиција.

Лавовски скок од 18 места  Македонија е 85 на ФИФА ранг листата

Лавовски скок од 18 места - Македонија е 85. на ФИФА ранг-листата

пред 4 месеци - Sportmedia - Фудбал

Македонската фудбалска репрезентација има најголем напредок со Австрија во топ-100 на новата ФИФА ранг-листа, а скокот од 18 позиции не донесе на 85.

Македонија напредуваше 18 позиции на ФИФА рејтинг листата

Македонија напредуваше 18 позиции на ФИФА рејтинг листата

пред 4 месеци - A1on - Фудбал

Македонската фудбалска репрезентација бележи скок од дури 18 места на најновата ФИФА рејтинг листа објавена денеска. Македонија сега се наоѓа на 85.

Македонија напредуваше 18 позиции на ФИФА рејтинг листата

Македонија напредуваше 18 позиции на ФИФА рејтинг листата

пред 4 месеци - 24 вести - Спорт

Македонската фудбалска репрезентација бележи скок од дури 18 места на најновата ФИФА рејтинг листа објавена денеска. Македонија сега се наоѓа на 85.

Добрите резултати носат подобар рејтинг Македонија на 85 место на листата на ФИФА

Добрите резултати носат подобар рејтинг: Македонија на 85.место на листата на ФИФА

пред 4 месеци - Екипа - Фудбал

Македонската фудбалска репрезентација забележа голем скок на листата на ФИФА и на најновото издание се наоѓа на 85.место.

Добри резултати подобар ранкинг Македонија скокна 18 позиции на ФИФА листата

Добри резултати, подобар ранкинг: Македонија скокна 18 позиции на ФИФА листата

пред 4 месеци - Дерби - Фудбал

Македонската фудбалска репрезентација доби награда за добрите резултати во последно време, па од денеска повторно сме во топ 100 листата на ФИФА.

Македонија напредуваше 18 позиции на ФИФА рејтинг листата

Македонија напредуваше 18 позиции на ФИФА рејтинг листата

пред 4 месеци - Локално - Спорт

Македонската фудбалска репрезентација бележи скок од дури 18 места на најновата ФИФА рејтинг листа објавена денеска. Македонија сега се наоѓа на 85.

Времеплов
x