20
Арачиново ја доби првата жена градоначалник  како изгледаше прославата на победата

Арачиново ја доби првата жена градоначалник, како изгледаше прославата на победата

пред 5 месеци - еМАГАЗИН - Македонија

Миликије Халими, кандидатка на СДСМ, победи во првиот круг од локалните избори и стана првата жена градоначалник на општина Арачиново.

360˚ Миликије Халими од СДСМ стана првата жена градоначалник на Арачиново   вака помина изборната ноќ во оваа општина

360˚ Миликије Халими од СДСМ стана првата жена градоначалник на Арачиново – вака помина изборната ноќ во оваа општина

пред 5 месеци - Локално - Македонија

Миликије Халими од СДСМ победи во првиот круг од локалните избори и стана првата жена градоначалник на општина Арачиново.

360˚ Миликије Халими од СДСМ стана првата жена градоначалник на Арачиново   вака помина изборната ноќ во оваа општина

360˚ Миликије Халими од СДСМ стана првата жена градоначалник на Арачиново – вака помина изборната ноќ во оваа општина

пред 5 месеци - Либертас - Македонија

Миликије Халими од СДСМ победи во првиот круг од локалните избори и стана првата жена градоначалник на општина Арачиново.

360˚ Наташа Петровска победи во првиот круг  ВМРО ДПМНЕ ги изгасна светлата

360˚ Наташа Петровска победи во првиот круг, ВМРО-ДПМНЕ ги изгасна светлата

пред 5 месеци - Либертас - Македонија

Проследете ја репортажата на „360 степени“ од Битола, каде кандидатката на коалицијата предводена од СДСМ, Наташа Петровска, победи уште во првиот круг со голема разлика.

 Кратка  Саботажа

„Кратка“ Саботажа

пред 5 месеци - Либертас - Македонија

„Кратка“ Саботажа, емитувана на 16 октомври 2017 година (понеделник) на ТВ Алсат-М во емисијата „360 степени“. автор: Среќко Поповски монтажа: Коста А.

Три општини ќе ги водат жени

Три општини ќе ги водат жени

пред 5 месеци - Скопје Инфо - Скопје

Битола, Арачиново и Македонска Каменица се општините кои ќе бидат управувани од жени. Наташа Петровска победи во Битола и ќе биде првата градоначалничка по 12 години владеење на Владимир Талески.

Мелиќие Халими од СДСМ води во Арачиново

Мелиќие Халими од СДСМ води во Арачиново

пред 5 месеци - A1on - Македонија

Кандидатот на коалицијата предводена од СДСМ за градоначалник во општина Арачиново Мелиќие Халими е во водство за градоначалничката функција во Арачиново.

Времеплов
x