20
Тројките на Трајковски и Стојановски со кои МЗТ ја затвори Игокеа

Тројките на Трајковски и Стојановски со кои МЗТ ја затвори Игокеа

пред 4 месеци - Дерби - Кошарка

Македонскиот првак МЗТ Скопје Аеродром направи пријатно изненадување и славеше на гостински терен кај Игокеа со 108-99. Овој...

Tројките на Трајковски и Стојановски со кои падна Игокеа

Tројките на Трајковски и Стојановски со кои „падна“ Игокеа

пред 4 месеци - Екипа - Кошарка

Дамјан Стојановски беше најефикасен во редовите на МЗТ Скопје, но Бојан Трајковски ги постигна клучните поени во моментите кога се кршеше отпорот на Игокеа.

ИМ ОЛЕСНА ВО ЛАКТАШИ МЗТ оживеа  ја изненади Игокеа

ИМ ОЛЕСНА ВО ЛАКТАШИ: МЗТ „оживеа", ја изненади Игокеа

пред 4 месеци - Sportmedia - Кошарка

МЗТ Скопје се „исправи" за двата по ред порази, и на тешкото гостување ги освои првите гостински бодови (108:99). Уште една револверашка средба одиграа кошаркарите на МЗТ Скопје во новата сезона од АБА лига.

Супер МЗТ Македонските снајпери ја урнаа Игокеа

Супер МЗТ: Македонските „снајпери“ ја урнаа Игокеа

пред 4 месеци - Екипа - Кошарка

МЗТ Скопје со неверојатна офанзивна партија успеа да ја прекине серијата слаби резултати, триумфирајќи на гостувањето против Игокеа со 99-108.

МЗТ го наполни кошот на Игокеа за заслужен триумф во Лакташи

МЗТ го наполни кошот на Игокеа за заслужен триумф во Лакташи

пред 4 месеци - Дерби - Кошарка

МЗТ Скопје постигна дури 108 поени на гостувањето кај Игокеа, а тоа на крајот сепак беше доволно за победа (99:108) на дуелот од АБА лигата со која македонскиот првак ја прекина серијата од два порази по ред во регионалното натпреварување.

Може ли МЗТ да се одбрани од Рајт и друштвото од Игокеа

Може ли МЗТ да се одбрани од Рајт и друштвото од Игокеа?

пред 4 месеци - Sportmedia - Кошарка

Пред вечерашниот дуел (од 21.часот), треба да се констатира и тоа дека  „металците" имаат добра традиција на дуелите со Игокеа, победија на три од петте досегашни гостувања во Лакташи.

Нов предизвик за МЗТ може ли во Лакташи да ја прекине негативната серија

Нов предизвик за МЗТ, може ли во Лакташи да ја прекине негативната серија?!

пред 4 месеци - Дерби - Кошарка

Македонскиот шампин МЗТ Скопје по победата над Партизан врза три порази во низа (ФМП, Задар-АБА/ Карпош Соколи-домашно првенство)...

Нов предизвик за МЗТ може ли во Лакташи да ја прекине негативната серија

Нов предизвик за МЗТ, може ли во Лакташи да ја прекине негативната серија?!

пред 4 месеци - Дерби - Кошарка

Македонскиот шампин МЗТ Скопје по победата над Партизан врза три порази во низа (ФМП, Задар-АБА/ Карпош Соколи-домашно првенство)...

Може ли МЗТ да стави крај на црната серија

Може ли МЗТ да стави крај на „црната“ серија?

пред 4 месеци - Екипа - Кошарка

Кошаркарите на МЗТ Скопје вечерва му гостуваат на тимот на Игокеа, во обид да ја прекинат „црната серија“ во која македонскиот првак се најде по почетниот триумф над Партизан.

Игокеа е фаворит МЗТ ќе проба да се одбрани

Игокеа е фаворит, МЗТ ќе проба да се одбрани

пред 4 месеци - Македонски Спорт - Кошарка

Гостувањето кај залетаната Игокеа доаѓа во незгоден период за МЗТ Скопје Аеродром, бидејќи македонскиот првак е во низа од три порази по ред, од кои два во АБА.

Времеплов
x