20
ОФИЦИЈАЛНО ШИЛЕГОВ ПОБЕДИ ВО СКОПЈЕ ВО ПРВИОТ КРУГ

ОФИЦИЈАЛНО: ШИЛЕГОВ ПОБЕДИ ВО СКОПЈЕ ВО ПРВИОТ КРУГ

пред 4 месеци - Фаланга - Македонија

Кандидатот на СДСМ за градоначалник на Скопје, Петре Шилегов, победи во првиот круг на локалните избори.. Според 100 отсто обработени податоци на веб сајтот на Државната изборна комисија, објавени вечерва, Шилегов освои 50,32 отсто или 141.

Официјално  Петре Шилегов е нов градоначалник на Скопје го победи Коце со 40 илјади разлика

Официјално – Петре Шилегов е нов градоначалник на Скопје, го победи Коце со 40 илјади разлика

пред 4 месеци - Локално - Македонија

Петре Шилегов од СДСМ е новиот градоначалник на Град Скопје. Според резултатите од 100 проценти обработени податоци добиени од избирачките места кои Државната изборна комисија ги објави вечерва на веб-страницата, Шилегов на изборите   освоил 141.

Во кои општини ќе се гласа на вториот круг од локалните избори

Во кои општини ќе се гласа на вториот круг од локалните избори?

пред 4 месеци - Весник - Македонија

Првиот круг од локалните избори се одржи вчера, а за вториот круг ќе се гласа на 29-ти октомври. Втор круг ќе има во Боговиње,...

Официјално обработени 100 проценти од гласовите Еве кој е новиот градоначалник на Скопје

Официјално обработени 100 проценти од гласовите: Еве кој е новиот градоначалник на Скопје

пред 4 месеци - Весник - Македонија

Петре Шилегов од СДСМ е новиот градоначалник на Град Скопје. Според резултатите од 100 проценти обработени податоци добиени...

Во кои општини ќе се гласа на вториот круг од локалните избори

Во кои општини ќе се гласа на вториот круг од локалните избори?

пред 4 месеци - Курир - Македонија

Втор круг ќе има во Боговиње, Брвеница, Бутел, Виница, Врапиште, Гази Баба, Гостивар, Градско, Дебар, Демир Капија, Пробиштип,...

Петре Шилегов нов градоначалник на Скопје

Петре Шилегов нов градоначалник на Скопје

пред 4 месеци - MK News - Македонија

Петре Шилегов од СДСМ е новиот градоначалник на Град Скопје. Според резултатите од 100 проценти обработени податоци добиени...

Шилегов по победата во првиот круг Се раѓа ново Скопје

Шилегов по победата во првиот круг: Се раѓа ново Скопје

пред 4 месеци - MK News - Македонија

Кандидатот за градоначалник на Скопје од СДСМ, Петре Шилегов, на прес-конференција во изборниот штаб во Центар им честиташе на сите граѓани на Скопје и рече дека резултатот е јасен: СДСМ го доби Скопје уште во првиот круг.

ПЕТРЕ ШИЛЕГОВ Е НОВИОТ ГРАДОНАЧАЛНИК НА СКОПЈЕ По 100 од обработените гласови Петре Шилегов станува градоначалник на Скопје во прв круг

ПЕТРЕ ШИЛЕГОВ Е НОВИОТ ГРАДОНАЧАЛНИК НА СКОПЈЕ: По 100% од обработените гласови, Петре Шилегов станува градоначалник на Скопје во прв круг

пред 4 месеци - Infomax - Македонија

Петре Шилегов од СДСМ е новиот градоначалник на Град Скопје. Според резултатите од 100 проценти обработени податоци добиени...

Официјално обработени 100 проценти од гласовите Еве кој е новиот градоначалник на Скопје

Официјално обработени 100 проценти од гласовите: Еве кој е новиот градоначалник на Скопје

пред 4 месеци - Сител - Македонија

Петре Шилегов од СДСМ е новиот градоначалник на Град Скопје. Според резултатите од 100 проценти обработени податоци добиени...

За 10 месеци ВМРО ДПМНЕ изгуби четвртина од своите гласачи

За 10 месеци, ВМРО ДПМНЕ изгуби четвртина од своите гласачи

пред 4 месеци - Телма - Македонија

Првпат во оваа деценија, ВМРО-ДПМНЕ падна под 400-тини илјади добиени гласови, бројката од нешто повеќе од 335 илјади гласови...

Петре Шилегов нов градоначалник на Скопје

Петре Шилегов нов градоначалник на Скопје

пред 4 месеци - +Инфо - Скопје

Петре Шилегов од СДСМ е новиот градоначалник на Град Скопје. Според резултатите од 100 проценти обработени податоци добиени...

Пенков од ВМРО ДПМНЕ на прес му честиташе победа на Делков од СДСМ

Пенков од ВМРО-ДПМНЕ на прес му честиташе победа на Делков од СДСМ

пред 4 месеци - Весник - Македонија

Кандидатот за градоначалник на Неготино од ВМРО-ДПМНЕ, Златко Пенков денеска му ја честиташе победата на противкандидатот од СДСМ, Тони Делков.

Официјално: Петре Шилегов е нов градоначалник на Скопје

пред 4 месеци - ТВ Нова - Македонија

Петре Шилегов од СДСМ е новиот градоначалник на Град Скопје. Според резултатите од 100 проценти обработени податоци добиени...

Пенков од ВМРО ДПМНЕ на прес му честиташе победа на Делков од СДСМ

Пенков од ВМРО-ДПМНЕ на прес му честиташе победа на Делков од СДСМ

пред 4 месеци - Република - Македонија

Кандидатот за градоначалник на Неготино од ВМРО-ДПМНЕ, Златко Пенков денеска му ја честиташе победата на противкандидатот од СДСМ, Тони Делков.

Детален преглед Каде ќе има втор круг гласање за локалните избори

Детален преглед: Каде ќе има втор круг гласање за локалните избори?

пред 4 месеци - еМАГАЗИН - Македонија

Втор круг од локалните избори ќе има во 35 општини односно во Боговиње, Брвеница, Бутел, Виница, Врапиште, Гази Баба, Гостивар,...

Официјално Петре Шилегов е нов градоначалник на Скопје со 40 000 освоени гласови повеќе од Коце Трајановски

Официјално: Петре Шилегов е нов градоначалник на Скопје со 40.000 освоени гласови повеќе од Коце Трајановски

пред 4 месеци - еМАГАЗИН - Македонија

Петре Шилегов од СДСМ е новиот градоначалник на Град Скопје. Според резултатите од 100 проценти обработени податоци добиени...

Втор круг гласање во 35 општини

Втор круг гласање во 35 општини

пред 4 месеци - Алфа - Македонија

Од вкупно 80 општини, во 35 ќе се трча втор избор круг на 29 октомври, додека во 45 резултатите се извесни уште од вчерашното гласање.

Пенков од ВМРО ДПМНЕ на прес му честиташе победа на Делков од СДСМ

Пенков од ВМРО-ДПМНЕ на прес му честиташе победа на Делков од СДСМ

пред 4 месеци - Курир - Македонија

Пенков освои 5.630, а Делков доби 6.455 гласа. Независниот кандидат Ѓорѓи Ајтов освои 135 гласа. На гласање излегле 12.549 неготинци, а излезноста е 78.

Пенков од ВМРО ДПМНЕ на прес му честиташе победа на Делков од СДСМ

Пенков од ВМРО-ДПМНЕ на прес му честиташе победа на Делков од СДСМ

пред 4 месеци - Сител - Македонија

На прес конференција, денеска кандидатот за градоначалник на Неготино од редовите на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата Златко Пенков, му ја честита победата на неговиот противкандидат од СДСМ и коалициските партнери Тони Делков.

Петре Шилегов нов градоначалник на Скопје

Петре Шилегов нов градоначалник на Скопје

пред 4 месеци - A1on - Македонија

Петре Шилегов од СДСМ е новиот градоначалник на Град Скопје. Според резултатите од 100 проценти обработени податоци добиени...

ДИК Изборите беа согласно законот во фер и демократска атмосфера

ДИК: Изборите беа согласно законот, во фер и демократска атмосфера

пред 4 месеци - 24 вести - Македонија

Над 59 проценти од граѓаните во Македонија вчера избраа градоначалници во 45 општини. Првичните податоци од ДИК велат дека најголем дел од нив или 38 ги освоија кандидатите од СДСМ.

Анализа на резултатите од локалните избори

Анализа на резултатите од локалните избори

пред 4 месеци - Весник - Македонија

Четириесет и пет општини добија нови градоначалници по првиот круг од локалните избори што се одржаа вчера. СПОРЕД обработените ГЛАСОВИ од вкупно 3.

ДУИ ја преживеа кризата а Беса и Алијанса се надеваат на приклучок во вториот круг

ДУИ ја преживеа кризата, а Беса и Алијанса се надеваат на приклучок во вториот круг

пред 4 месеци - Весник - Македонија

Драматична трка со неизвесна разрешница ги чека партиите од албанскиот блок и во вториот круг на локалните избори. Од првиот...

ДПА Резултатот за нас е солиден и ние ќе продолжиме да се бориме

ДПА: Резултатот за нас е солиден и ние ќе продолжиме да се бориме

пред 4 месеци - Сител - Македонија

Благодарност до сите кои го дадоа својот глас за Демократската Партија на Албанците, а кои се околу 22.000 илјади гласачи...

360˚ Како помина изборниот ден во Тетово  Арифи и Касами одат во вториот круг

360˚ Како помина изборниот ден во Тетово – Арифи и Касами одат во вториот круг

пред 4 месеци - Либертас - Македонија

Во седиштето на ДУИ во Мала Речица синоќа беше еуфорично. Се славеше бидејќи партијата успеала да врати дел од изгубените гласови на минатогодишните парламентарни избори.

Еве каде ќе има втор круг извори  Во првиот круг избрани градоначалници на 45 општини втор ќе има во 35

Еве каде ќе има втор круг извори - Во првиот круг избрани градоначалници на 45 општини, втор ќе има во 35

пред 4 месеци - Скопје Инфо - Скопје

Четириесет и пет општини добија градоначалници по првиот круг од локалните избори што се одржаа вчера, а во 35 ќе има втор круг на 29 октомври.

Петре Шилегов прогласи победа во првиот изборен круг за градоначалник на Скопје

Петре Шилегов прогласи победа во првиот изборен круг за градоначалник на Скопје

пред 4 месеци - Сител - Македонија

Embedded video for Петре Шилегов прогласи победа во првиот изборен круг за градоначалник на Скопје

Анализа на изборни резултати

Анализа на изборни резултати

пред 4 месеци - 24 вести - Македонија

Четириесет и пет општини добија нови градоначалници по првиот круг од локалните избори што се одржаа вчера. СПОРЕД обработените ГЛАСОВИ од вкупно 3.

Вкупно 45 181 неважечко гласачко ливче утврдила Државната изборна комисија во првиот круг

Вкупно 45.181 неважечко гласачко ливче утврдила Државната изборна комисија во првиот круг

пред 4 месеци - Сител - Македонија

Embedded video for Вкупно 45.181 неважечко гласачко ливче утврдила Државната изборна комисија во првиот круг Со околу 80.

ВМРО-ДПМНЕ освои само три општини во првиот круг, а води во шест

пред 4 месеци - ТВ Нова - Македонија

Се кристализираат резултатите од шестите локални избори од независноста на земјата. Според, нецелосните резултати на ДИК, владејачката СДСМ е убедлив победник со освоени 37 градоначалници во првиот круг и предност во 14 општини.

Времеплов
x