20
Официјално обработени 100 проценти од гласовите Еве кој е новиот градоначалник на Скопје

Официјално обработени 100 проценти од гласовите: Еве кој е новиот градоначалник на Скопје

пред 4 месеци - Весник - Македонија

Петре Шилегов од СДСМ е новиот градоначалник на Град Скопје. Според резултатите од 100 проценти обработени податоци добиени...

Во кои општини ќе се гласа на вториот круг од локалните избори

Во кои општини ќе се гласа на вториот круг од локалните избори?

пред 4 месеци - Весник - Македонија

Првиот круг од локалните избори се одржи вчера, а за вториот круг ќе се гласа на 29-ти октомври. Втор круг ќе има во Боговиње,...

Во кои општини ќе се гласа на вториот круг од локалните избори

Во кои општини ќе се гласа на вториот круг од локалните избори?

пред 4 месеци - Курир - Македонија

Втор круг ќе има во Боговиње, Брвеница, Бутел, Виница, Врапиште, Гази Баба, Гостивар, Градско, Дебар, Демир Капија, Пробиштип,...

Петре Шилегов нов градоначалник на Скопје

Петре Шилегов нов градоначалник на Скопје

пред 4 месеци - MK News - Македонија

Петре Шилегов од СДСМ е новиот градоначалник на Град Скопје. Според резултатите од 100 проценти обработени податоци добиени...

ПЕТРЕ ШИЛЕГОВ Е НОВИОТ ГРАДОНАЧАЛНИК НА СКОПЈЕ По 100 од обработените гласови Петре Шилегов станува градоначалник на Скопје во прв круг

ПЕТРЕ ШИЛЕГОВ Е НОВИОТ ГРАДОНАЧАЛНИК НА СКОПЈЕ: По 100% од обработените гласови, Петре Шилегов станува градоначалник на Скопје во прв круг

пред 4 месеци - Infomax - Македонија

Петре Шилегов од СДСМ е новиот градоначалник на Град Скопје. Според резултатите од 100 проценти обработени податоци добиени...

Официјално обработени 100 проценти од гласовите Еве кој е новиот градоначалник на Скопје

Официјално обработени 100 проценти од гласовите: Еве кој е новиот градоначалник на Скопје

пред 4 месеци - Сител - Македонија

Петре Шилегов од СДСМ е новиот градоначалник на Град Скопје. Според резултатите од 100 проценти обработени податоци добиени...

Петре Шилегов нов градоначалник на Скопје

Петре Шилегов нов градоначалник на Скопје

пред 4 месеци - +Инфо - Скопје

Петре Шилегов од СДСМ е новиот градоначалник на Град Скопје. Според резултатите од 100 проценти обработени податоци добиени...

Пенков од ВМРО ДПМНЕ на прес му честиташе победа на Делков од СДСМ

Пенков од ВМРО-ДПМНЕ на прес му честиташе победа на Делков од СДСМ

пред 4 месеци - Весник - Македонија

Кандидатот за градоначалник на Неготино од ВМРО-ДПМНЕ, Златко Пенков денеска му ја честиташе победата на противкандидатот од СДСМ, Тони Делков.

Официјално: Петре Шилегов е нов градоначалник на Скопје

пред 4 месеци - ТВ Нова - Македонија

Петре Шилегов од СДСМ е новиот градоначалник на Град Скопје. Според резултатите од 100 проценти обработени податоци добиени...

Пенков од ВМРО ДПМНЕ на прес му честиташе победа на Делков од СДСМ

Пенков од ВМРО-ДПМНЕ на прес му честиташе победа на Делков од СДСМ

пред 4 месеци - Република - Македонија

Кандидатот за градоначалник на Неготино од ВМРО-ДПМНЕ, Златко Пенков денеска му ја честиташе победата на противкандидатот од СДСМ, Тони Делков.

Детален преглед Каде ќе има втор круг гласање за локалните избори

Детален преглед: Каде ќе има втор круг гласање за локалните избори?

пред 4 месеци - еМАГАЗИН - Македонија

Втор круг од локалните избори ќе има во 35 општини односно во Боговиње, Брвеница, Бутел, Виница, Врапиште, Гази Баба, Гостивар,...

Втор круг гласање во 35 општини

Втор круг гласање во 35 општини

пред 4 месеци - Алфа - Македонија

Од вкупно 80 општини, во 35 ќе се трча втор избор круг на 29 октомври, додека во 45 резултатите се извесни уште од вчерашното гласање.

Пенков од ВМРО ДПМНЕ на прес му честиташе победа на Делков од СДСМ

Пенков од ВМРО-ДПМНЕ на прес му честиташе победа на Делков од СДСМ

пред 4 месеци - Курир - Македонија

Пенков освои 5.630, а Делков доби 6.455 гласа. Независниот кандидат Ѓорѓи Ајтов освои 135 гласа. На гласање излегле 12.549 неготинци, а излезноста е 78.

Пенков од ВМРО ДПМНЕ на прес му честиташе победа на Делков од СДСМ

Пенков од ВМРО-ДПМНЕ на прес му честиташе победа на Делков од СДСМ

пред 4 месеци - Сител - Македонија

На прес конференција, денеска кандидатот за градоначалник на Неготино од редовите на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата Златко Пенков, му ја честита победата на неговиот противкандидат од СДСМ и коалициските партнери Тони Делков.

Петре Шилегов нов градоначалник на Скопје

Петре Шилегов нов градоначалник на Скопје

пред 4 месеци - A1on - Македонија

Петре Шилегов од СДСМ е новиот градоначалник на Град Скопје. Според резултатите од 100 проценти обработени податоци добиени...

ДИК Изборите беа согласно законот во фер и демократска атмосфера

ДИК: Изборите беа согласно законот, во фер и демократска атмосфера

пред 4 месеци - 24 вести - Македонија

Над 59 проценти од граѓаните во Македонија вчера избраа градоначалници во 45 општини. Првичните податоци од ДИК велат дека најголем дел од нив или 38 ги освоија кандидатите од СДСМ.

Анализа на резултатите од локалните избори

Анализа на резултатите од локалните избори

пред 4 месеци - Весник - Македонија

Четириесет и пет општини добија нови градоначалници по првиот круг од локалните избори што се одржаа вчера. СПОРЕД обработените ГЛАСОВИ од вкупно 3.

ДПА Резултатот за нас е солиден и ние ќе продолжиме да се бориме

ДПА: Резултатот за нас е солиден и ние ќе продолжиме да се бориме

пред 4 месеци - Сител - Македонија

Благодарност до сите кои го дадоа својот глас за Демократската Партија на Албанците, а кои се околу 22.000 илјади гласачи...

Еве каде ќе има втор круг извори  Во првиот круг избрани градоначалници на 45 општини втор ќе има во 35

Еве каде ќе има втор круг извори - Во првиот круг избрани градоначалници на 45 општини, втор ќе има во 35

пред 4 месеци - Скопје Инфо - Скопје

Четириесет и пет општини добија градоначалници по првиот круг од локалните избори што се одржаа вчера, а во 35 ќе има втор круг на 29 октомври.

Анализа на изборни резултати

Анализа на изборни резултати

пред 4 месеци - 24 вести - Македонија

Четириесет и пет општини добија нови градоначалници по првиот круг од локалните избори што се одржаа вчера. СПОРЕД обработените ГЛАСОВИ од вкупно 3.

ВМРО-ДПМНЕ освои само три општини во првиот круг, а води во шест

пред 4 месеци - ТВ Нова - Македонија

Се кристализираат резултатите од шестите локални избори од независноста на земјата. Според, нецелосните резултати на ДИК, владејачката СДСМ е убедлив победник со освоени 37 градоначалници во првиот круг и предност во 14 општини.

ДИК 37 општини  град Скопје за СДСМ 3 општини за ВМРО ДПМНЕ

ДИК: 37 општини + град Скопје за СДСМ, 3 општини за ВМРО-ДПМНЕ

пред 4 месеци - Бриф - Македонија

ДИК: 37 општини + град Скопје за СДСМ, 3 општини за ВМРО-ДПМНЕ, 45 општини добија градоначалници во првиот изборен круг. Во 37 општини плус градот скопје победи СДСМ, ВМРО-ДПМНЕ е во три, ДУИ во две, во две независни кандидати.

ДИК 37 општини  град Скопје за СДСМ 3 општини за ВМРО ДПМНЕ

ДИК: 37 општини + град Скопје за СДСМ, 3 општини за ВМРО-ДПМНЕ

пред 4 месеци - 24 вести - Македонија

ДИК: 37 општини + град Скопје за СДСМ, 3 општини за ВМРО-ДПМНЕ, 45 општини добија градоначалници во првиот изборен круг. Во 37 општини плус градот скопје победи СДСМ, ВМРО-ДПМНЕ е во три, ДУИ во две, во две независни кандидати.

Пенков од ВМРО ДПМНЕ на прес му честиташе победа на Делков од СДСМ во Неготино

Пенков од ВМРО-ДПМНЕ на прес му честиташе победа на Делков од СДСМ во Неготино

пред 4 месеци - A1on - Македонија

На прес конференција, денеска кандидатот за градоначалник на Неготино од редовите на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата Златко Пенков, му ја честита победата на неговиот противкандидат од СДСМ и коалициските партнери Тони Делков.

ВО ЖИВО Прес на ДИК

ВО ЖИВО Прес на ДИК

пред 4 месеци - +Инфо - Македонија

Следете ја во живо прес-конференцијата на ДИК на која што ќе ги соопштат првичните официјални резултати од локалните избори.

Избрани градоначалници во четири скопски општини останатите во вториот круг

Избрани градоначалници во четири скопски општини, останатите во вториот круг

пред 4 месеци - Сител - Македонија

Во првиот круг од локалните избори градоначалници добија три од вкупно 10 скопски општини, а извесно е дека уште една скопска општина ќе добие градоначалник во првиот круг.

Во првиот круг градоначалници добија 45 општини се чека потврда и за Скопје

Во првиот круг градоначалници добија 45 општини, се чека потврда и за Скопје

пред 4 месеци - Сител - Македонија

Во првиот круг од локалните избори што се одржаа вчера избрани се градоначалници во 45 општини, додека за градоначалничките места во 35 општини ќе се одлучува во вториот круг што ќе се одржи на 29 октомври.

Во Зрновци и Чешиново Облешево ќе се гласа и во втор круг

Во Зрновци и Чешиново-Облешево ќе се гласа и во втор круг

пред 4 месеци - Сител - Македонија

Во општина Зрновци кандидат за градоначалник ќе се бира во втор круг од локалните избори. Разликата меѓу двата кандидата за градоначалник е 331 глас, информираше Светлана Димитрова, претстедател на ОИК во оваа општина.

ДПА Резултатот за нас е солиден и ние ќе продолжиме да се бориме

ДПА: Резултатот за нас е солиден и ние ќе продолжиме да се бориме

пред 4 месеци - +Инфо - Македонија

Благодарност до сите кои го дадоа својот глас за Демократската партија на Албанците, а кои се околу 22.000 илјади гласачи...

Петре Шилегов нов градоначалник на Скопје

Петре Шилегов нов градоначалник на Скопје

пред 4 месеци - Локално - Македонија

Петре Шилегов од СДСМ е новиот градоначалник на Град Скопје. Според резултатите од 100 проценти обработени податоци добиени...

Времеплов
x