20
ВМРО ДПМНЕ веќе го казни Никола Груевски оставката е прашање на доблест

ВМРО-ДПМНЕ веќе го казни Никола Груевски, оставката е прашање на доблест

пред 5 месеци - еМАГАЗИН - Без катеторија

Ќе собере ли Никола Груевски храброст да го признае изборниот пораз и да честита победа на спротивниот табор откако и ОБСЕ,...

Груевски По изборите ќе се анализираат и нерегуларностите и да видиме што можевме да направиме подобро

Груевски: По изборите ќе се анализираат и нерегуларностите и да видиме што можевме да направиме подобро

пред 5 месеци - Сител - Македонија

Embedded video for Груевски: По изборите ќе се анализираат и нерегуларностите и да видиме што можевме да направиме подоб...

Резултати Ниту една анкета досега не ја предвиде големата победа за СДСМ и големиот пораз за ВМРО ДПМНЕ

Резултати: Ниту една анкета досега не ја предвиде големата победа за СДСМ и големиот пораз за ВМРО-ДПМНЕ

пред 5 месеци - Сител - Македонија

Embedded video for Резултати: Ниту една анкета досега не ја предвиде големата победа за СДСМ и големиот пораз за ВМРО-ДП...

Груевски По изборите ќе се аналиизраат и нерегуларностите и да видиме што можевме да направиме подобро

Груевски: По изборите ќе се аналиизраат и нерегуларностите и да видиме што можевме да направиме подобро

пред 5 месеци - Сител - Македонија

Embedded video for Груевски: По изборите ќе се аналиизраат и нерегуларностите и да видиме што можевме да направиме подоб...

Клиентелистичкиот карактер на гласачите главна причина за поразот на ВМРО ДПМНЕ

Клиентелистичкиот карактер на гласачите главна причина за поразот на ВМРО-ДПМНЕ?!

пред 5 месеци - Телма - Македонија

Зошто ВМРО-ДПМНЕ доживеа тежок пораз на овие шестите по ред локални избори? Како партијата ги загуби дури и оние општини...

СДСМ прогласи победа ВМРО ДПМНЕ изборни нерегуларности

СДСМ прогласи победа, ВМРО-ДПМНЕ изборни нерегуларности

пред 5 месеци - Канал 5 - Македонија

„Како претседател на партијата, имам највисока одговорност за изборните резултати, а за сето тоа, за причините за резултатите и идниот правец ќе се дискутира веднаш по изборите“, рече Груевски.

СДСМ прогласи победа за ВМРО ДПМНЕ изборите со низа нерегуларности

СДСМ прогласи победа, за ВМРО-ДПМНЕ изборите со низа нерегуларности

пред 5 месеци - МТВ 1 - Македонија

Изборите беа исклучително фер, демократски и регуларни. Победија сите, со слободно изразената волја и се даде поддршка на едно општество за сите, и за раст и развој, оцени лидерот на СДСМ Заев по објавувањето на првичните резултати од гласањето.

Груевски: Недемократска атмосфера и нерегуларности, изборите не се завршени

пред 5 месеци - ТВ Нова - Македонија

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ оцени дека на изборите и во предизборието имало низа нерегуларности и кршење на изборниот законик што придонело за изборните резултати за водство или некаде за победа на СДСМ.

Еден триумф и една трагедија

Еден триумф и една трагедија

пред 5 месеци - Либертас - Колумни

Со спектакуларната победа на локалните избори Зоран Заев стана вистински лидер на земјата, а ВМРО-ДПМНЕ доживеа понижувачки пораз.

Самоил Малчески Груевски итно да поднесе оставка поради срамниот пораз

Самоил Малчески: Груевски итно да поднесе оставка поради срамниот пораз

пред 5 месеци - +Инфо - Македонија

Очекувам ургентно сите слободоумни со интегритет и влијателни членови и поддржувачи на ВМРО активно да пристапат кон реализација...

Груевски Изборите поминаа со бројни нерегуларности и кршење на изборниот законик полицијата беше ставена во партиска служба

Груевски: Изборите поминаа со бројни нерегуларности и кршење на изборниот законик, полицијата беше ставена во партиска служба

пред 5 месеци - Курир - Македонија

-Во предизборието имаше физички пресметки, убиства, закани, притисоци. Од официјални државни органи имаше закани врз нашите кандидати за градоначаланици.

Локални избори за голем пресврт на политичката сцена

Локални избори за голем пресврт на политичката сцена

пред 5 месеци - DW - Македонија

Исходот од локалните избори кои се одржаа на 15 октомври, освен првиот пораз на ВМРО-ДПМНЕ под раководство на Никола Груевски...

Груевски Првиот круг помина во недемократска атмосфера со нерегуларности изборите не се завршени

Груевски: Првиот круг помина во недемократска атмосфера со нерегуларности, изборите не се завршени

пред 5 месеци - Сител - Македонија

Првиот круг од локалните избори помина во недемократска атмосфера и беа креирани нефер услови во кои што се одвиваше изборната кампања.

Самоил Малчевски Груевски итно да поднесе оставка поради срамниот пораз

Самоил Малчевски: Груевски итно да поднесе оставка поради срамниот пораз

пред 5 месеци - +Инфо - Македонија

Очекувам ургентно сите слободоумни со интегритет и влијателни членови и поддржувачи на ВМРО активно да пристапат кон реализација...

Груевски Изборите поминаа со бројни нерегуларности и кршење на изборниот законик полицијата беше ставена во партиска служба

Груевски: Изборите поминаа со бројни нерегуларности и кршење на изборниот законик, полицијата беше ставена во партиска служба

пред 5 месеци - Вистина - Без катеторија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски вчера изјави дека првиот круг од локалните избори помина недемократска атмосфера, дека беа креирани нефер услови во кои се одвиваше кампањата.

Еден триумф и една трагедија

Еден триумф и една трагедија

пред 5 месеци - DW - Македонија

Со спектакуларната победа на локалните избори Зоран Заев стана вистински лидер на земјата, а ВМРО-ДПМНЕ доживеа понижувачки пораз.

Клиентелистичкиот карактер на гласачите главна причина за поразот на ВМРО ДПМНЕ

Клиентелистичкиот карактер на гласачите главна причина за поразот на ВМРО-ДПМНЕ?!

пред 5 месеци - Локално - Македонија

Зошто ВМРО-ДПМНЕ доживеа тежок пораз на овие шестите по ред локални избори? Како партијата ги загуби дури и оние општини...

ЛИ2017 Груевски Имам највисока одговорност за изборните резултати

ЛИ2017/Груевски: Имам највисока одговорност за изборните резултати

пред 5 месеци - Идивиди - Македонија

Лидерот на опозоциската ВМРО-ДПМНЕ вечерва оцени дека на денешните избори и во предизборието имало низа нерегуларности и кршење на Изборниот законик што придонело за изборните резултати за водство или некаде за победа на СДСМ.

Реформаторите побараа оставка од Груевски и повикаа на масовно приклучување кон иницијативата

Реформаторите побараа оставка од Груевски и повикаа на масовно приклучување кон иницијативата

пред 5 месеци - Фаланга - Македонија

Ние од иницијативата излеговме пред 4 месеци со цел да спречиме ваков срамен пораз на ВМРО-ДПМНЕ.. Иницијаторите за реформи во ВМРО-ДПМНЕ на прес-конференција објавија дека времето на груевизмот заврши во партијата и во Република Македонија.

Промена во врвот на ВМРО ДПМНЕ

Промена во врвот на ВМРО-ДПМНЕ?!

пред 5 месеци - Бизнис вести - Економија

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски по синоќешните резултати изјави дека како претседател на партијата, ја има највисоката одговорност за изборните резултати.

Груевски По изборите ќе анализираме каде беа и нашите грешки

Груевски: По изборите ќе анализираме каде беа и нашите грешки

пред 5 месеци - Фаланга - Македонија

На локалните избори имаше многу нерегуларности, но после завршувањето ќе следи анализа дали и кај нас имаше некои грешки и пропусти за изборните резултати, рече лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски.

СДСМ слави ВМРО ДПМНЕ доживеа тежок дебакл

СДСМ слави, ВМРО-ДПМНЕ доживеа тежок дебакл

пред 5 месеци - Либертас - Македонија

Според првичните резултати на ДИК, кандидатите за градоначалници на СДСМ водат во 43 општини, на ВМРО-ДПМНЕ во 14, а на ДУИ во девет.

Груевски: Првиот круг помина во недемократска атмосфера со нерегуларности, изборите не се завршени

пред 5 месеци - Денешен - Македонија

Првиот круг од локалните избори помина во недемократска атмосфера и беа креирани нефер услови во кои што се одвиваше изборната кампања.

Има одоговорност Грувски по големиот пораз не одговори на прашањето за оставка

Има одоговорност! Грувски по големиот пораз не одговори на прашањето за оставка

пред 5 месеци - Локално - Македонија

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ во првото обраќање по локалните избори, на кои, според неофицијалните резултати неговата партија е поразена, рече дека имало бројни нерегуларности, кои довеле до ваков резултат.

Заев победи на локалните избори Груевски претрпе комплетен дебакал

Заев победи на локалните избори, Груевски претрпе комплетен дебакал

пред 5 месеци - Локално - Македонија

Кандидатите на СДСМ победија во 50 општини во првиот круг.  Дури и ДУИ има повеќе од ВМРО ДПМНЕ 12-9! Партијата на премиерот Зоран Заев Социјалдемократскиот сојуз (СДСМ) постигна вистински триумф на локалните избори во Република Македонија.

СДСМ слави ВМРО ДПМНЕ доживеа тежок дебакл

СДСМ слави, ВМРО-ДПМНЕ доживеа тежок дебакл

пред 5 месеци - DW - Македонија

Според првичните резултати на ДИК, кандидатите за градоначалници на СДСМ водат во 43 општини, на ВМРО-ДПМНЕ во 14, а на ДУИ во девет.

Груевски Првиот круг помина во недемократска атмосфера со нерегуларности  изборите не се завршени

Груевски: Првиот круг помина во недемократска атмосфера со нерегуларности – изборите не се завршени

пред 5 месеци - Весник - Македонија

Првиот круг од локалните избори помина во недемократска атмосфера и беа креирани нефер услови во кои што се одвиваше изборната кампања.

Груевски Првиот круг помина во недемократска атмосфера со нерегуларности  изборите не се завршени

Груевски: Првиот круг помина во недемократска атмосфера со нерегуларности – изборите не се завршени

пред 5 месеци - Република - Македонија

Првиот круг од локалните избори помина во недемократска атмосфера и беа креирани нефер услови во кои што се одвиваше изборната кампања.

Груевски Првиот круг помина во недемократска атмосфера со нерегуларности изборите не се завршени

Груевски: Првиот круг помина во недемократска атмосфера со нерегуларности, изборите не се завршени

пред 5 месеци - Курир - Македонија

Тој посочи дека полицијата била најголем заштитник и поддржувач на овие активности и ставена во партиска функција. -Од многу страни добивме информации за огромен број обиди за директен поткуп на гласачи.

Обраќање во живо на лидерот на ВМРО ДПМНЕ Никола Груевски

Обраќање во живо на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски

пред 5 месеци - Република - Македонија

Обраќање на Никола Груевски од штабот на ВМРО-ДМНЕ

Времеплов
x