20
Познат идентитетот на петтемина напаѓачи на Села

Познат идентитетот на петтемина напаѓачи на Села

пред 5 месеци - A1on - Македонија

Андреј Мицов, Никола Војминовски, Александат Јаневски – Тошта, Коста Делов и Стојан Павлевски – Кобра се петтемина скопјани...

Приведените за обид за убиство врз Села во полициска станица Кисела Вода

Приведените за обид за убиство врз Села во полициска станица Кисела Вода

пред 5 месеци - 24 вести - Македонија

Приведените за обид за убиство врз Зијадин Села се наоѓаат во полициската станица Кисела Вода Надлежен јавен обвинител донесе...

Пет лица приведени за убиството во обид на Зијадин Села

Пет лица приведени за убиството во обид на Зијадин Села

пред 5 месеци - Бизнис вести - Економија

„Во врска со постапката што се води во Основното јавно обвинителство Скопје за настаните во Собранието на Република Македонија...

Познат идентитетот на уапсените за обидот за убиство на Зијадин Села

Познат идентитетот на уапсените за обидот за убиство на Зијадин Села

пред 5 месеци - Нова ТВ - Македонија

Андреј Мицов (22), Никола Војминовски (39), Александар Јаневски – Тошта (57), Коста Делов (26) и Стојан Павлески – Кобра...

Приведени уште пет лица за нападот на Села во Собранието

Приведени уште пет лица за нападот на Села во Собранието

пред 5 месеци - МТВ 1 - Македонија

Јавното обвинителство извести дека за постапката што се води во Основното јавно обвинителство во Скопје за настаните во Собранието...

Петмината уапсени за нападот врз Села на распит во полиција

Петмината уапсени за нападот врз Села на распит во полиција

пред 5 месеци - A1on - Македонија

Петмината уапсени за настаните во Собранието од 27-ми април и нападот врз пратеникот и лидер на Алијансата за Албанците, Зијадин Села се на распит во полициска станица, по што ќе бидат изнесени пред судија на претходна постапка.

Приведени уште пет лица за нападот на Села во Собранието

Приведени уште пет лица за нападот на Села во Собранието

пред 5 месеци - Република - Без катеторија

Основното јавно обвинителство Скопје ја прошири истрагата и приведе уште пет лица за нападот на пратеникот Зијадин Села, што се случи за време на насилствата во Собранието на Република Македонија на 27 април годинава.

Приведени уште пет лица за нападот на Села во Собранието

Приведени уште пет лица за нападот на Села во Собранието

пред 5 месеци - Телма - Македонија

Основното јавно обвинителство Скопје ја прошири истрагата и приведе уште пет лица за нападот на пратеникот Зијадин Села, што се случи за време на насулствата во Собранието на Република Македонија на 27 април годинава.

Приведени уште пет лица за нападот на Села во Собранието

Приведени уште пет лица за нападот на Села во Собранието

пред 5 месеци - Сител - Македонија

Основното јавно обвинителство Скопје ја прошири истрагата и приведе уште пет лица за нападот на пратеникот Зијадин Села, што се случи за време на насилствата во Собранието на Република Македонија на 27 април годинава.

Приведени уште пет лица за нападот на Села во Собранието

Приведени уште пет лица за нападот на Села во Собранието

пред 5 месеци - Курир - Македонија

– Во врска со постапката што се води во Основното јавно обвинителство Скопје за настаните во Собранието на Република Македонија...

Утврден идентитетот на петтемина напаѓачи на Села

Утврден идентитетот на петтемина напаѓачи на Села

пред 5 месеци - Кајгана - Балкан

Андреј Мицов, Никола Војминовски, Александат Јаневски – Тошта, Коста Делов и Стојан Павлевски – Кобра се петтемина скопјани...

Познат идентитетот на уапсените за обидот за убиство на Зијадин Села

Познат идентитетот на уапсените за обидот за убиство на Зијадин Села

пред 5 месеци - Либертас - Македонија

Андреј Мицов (22), Никола Војминовски (39), Александар Јаневски – Тошта (57), Коста Делов (26) и Стојан Павлески – Кобра...

Приведени уште пет лица за нападот на Села во Собранието

Приведени уште пет лица за нападот на Села во Собранието

пред 5 месеци - Вистина - Без катеторија

Основното јавно обвинителство Скопје ја прошири истрагата и приведе уште пет лица за нападот на пратеникот Зијадин Села, што се случи за време на насилствата во Собранието на Република Македонија на 27 април годинава.

Приведени уште пет лица за нападот на Села во Собранието

пред 5 месеци - Денешен - Македонија

Основното јавно обвинителство Скопје ја прошири истрагата и приведе уште пет лица за нападот на пратеникот Зијадин Села, што се случи за време на насилствата во Собранието на Република Македонија на 27 април годинава.

Петмина уапсени за обид за убиство врз Зијадин Села

Петмина уапсени за обид за убиство врз Зијадин Села

пред 5 месеци - 24 вести - Македонија

Јавното обвинителство денеска соопшти дека за постапката што се води во основното јавно обвинителство во Скопје за настаните...

УШТЕ ПЕТМИНА УАПСЕНИ ЗА ОБИДОТ ЗА УБИСТВО НА ЗИЈАДИН СЕЛА НА 27 АПРИЛ

УШТЕ ПЕТМИНА УАПСЕНИ ЗА ОБИДОТ ЗА УБИСТВО НА ЗИЈАДИН СЕЛА НА 27 АПРИЛ

пред 5 месеци - Фаланга - Македонија

Во текот на денот ќе бидат преземани дејствија за утврдување на факти и спрема останати лица, додаваат од ОЈО.​. Основното...

Петмина уапсени поради обид за убиство врз Зијадин Села

Петмина уапсени поради обид за убиство врз Зијадин Села

пред 5 месеци - Прес 24 - Хроника

Јавното обвинителство денеска извести дека за постапката што се води во Основното јавно обвинителство во Скопје за настаните...

Основното јавно обвинителство Скопје ја проширува истрагата за нападот врз Зијадин Села

Основното јавно обвинителство Скопје ја проширува истрагата за нападот врз Зијадин Села

пред 5 месеци - Канал 5 - Македонија

Петте лица, по барање на надлежен јавен обвинител се лишени  од слобода при вршење на претрес во нивните домови. Во текот на денот Обвинителството ќе презема дејствија за утврдување на факти и спрема останати лица.

ОЈО Скопје ја проширува истрагата за нападот врз Зијадин Села

ОЈО Скопје ја проширува истрагата за нападот врз Зијадин Села

пред 5 месеци - A1on - Македонија

Во врска со постапката што се води во Основното јавно обвинителство Скопје за настаните во Собранието на Република Македонија...

Петмина уапсени за обид за убиство врз Зијадин Села

Петмина уапсени за обид за убиство врз Зијадин Села

пред 5 месеци - +Инфо - Македонија

Јавното обвинителство денеска извести дека за постапката што се води во Основното јавно обвинителство во Скопје за настаните...

Истрагата за нападот на Зијадин Села се проширува  приведени уште пет лица

Истрагата за нападот на Зијадин Села се проширува, приведени уште пет лица

пред 5 месеци - еМАГАЗИН - Македонија

Во врска со постапката што се води во Основното јавно обвинителство Скопје за настаните во Собранието на Република Македонија...

Уапсени уште петмина за нападот врз Села на 27 април

Уапсени уште петмина за нападот врз Села на 27 април

пред 5 месеци - Нова ТВ - Македонија

Надлежен јавен обвинител донесе наредба за проширување на истрага за уште пет лица за сторено кривично дело убиство во обид сторено во соизвршителство, од чл.

Уште пет лица уапсени за обид за убиство на Зијадин Села на 27 април

Уште пет лица уапсени за обид за убиство на Зијадин Села на 27 април

пред 5 месеци - Радио МОФ - Без катеторија

Уште пет лица се приведени во проширување на истрагата за нападот врз пратеникот Зијадин Села во собраниските настани на 27-ми април, информираше Основното јавно обвинителство (ОЈО).

Уште пет лица лишени од слобода за обид за убиство на Зијадин Села

Уште пет лица лишени од слобода за обид за убиство на Зијадин Села

пред 5 месеци - Кајгана - Македонија

Пет нови лица се дел од истрагата која се води околу обидот за убиство на пратеникот Зијадин Села. Јавното обвинителствo...

Нови пет лица уапсени за обид за убиство на Зијадин Села на 27 април

Нови пет лица уапсени за обид за убиство на Зијадин Села на 27 април

пред 5 месеци - Радио МОФ - Без катеторија

Уште пет лица се приведени во проширување на истрагата за нападот врз пратеникот Зијадин Села во собраниските настани на 27-ми април, информираше Основното јавно обвинителство (ОЈО).

Петмина уапсени за обид за убиство врз Зијадин Села

Петмина уапсени за обид за убиство врз Зијадин Села

пред 5 месеци - Локално - Македонија

Јавното обвинителство денеска извести дека за постапката што се води во Основното јавно обвинителство во Скопје за настаните...

Уште петмина приведени за убиство во обид на Зијадин Села

Уште петмина приведени за убиство во обид на Зијадин Села

пред 5 месеци - Либертас - Македонија

Во врска со постапката што се води во Основното јавно обвинителство Скопје за настаните во Собранието на Република Македонија...

Времеплов
x