20
МВР трага по лица инволвирани во насилствата во Собранието на 27 април

МВР трага по лица инволвирани во насилствата во Собранието на 27 април

пред 5 месеци - Канал 5 - Македонија

МВР и Обвинителството апелираат до граѓаните кои имаат какви било сознанија за лицата на фотографиите веднаш да ја известат полицијата или Скопското јавно обвинителство.

Ги познава ли некој МВР бара помош од граѓаните да се пронајдат овие насилници од Собрание

Ги познава ли некој: МВР бара помош од граѓаните да се пронајдат овие насилници од Собрание

пред 5 месеци - Сител - Македонија

Заради потребите на истражната постапка што се води во Основното јавно обвинителство –Скопје, а во врска со кривично правниот настан од 27.

МВР трага по три лица инволвирани во собраниските настани од 27 ми април

МВР трага по три лица инволвирани во собраниските настани од 27-ми април

пред 5 месеци - МТВ 1 - Македонија

Заради потребите на истражната постапка што се води во Основното јавно обвинителство- Скопје, а во врска со кривично- правниот...

МВР објави фотографии на лица инволвирани во настаните од крвавиот четврток

МВР објави фотографии на лица инволвирани во настаните од крвавиот четврток

пред 5 месеци - 24 вести - Македонија

Министерството за внатрешни работи јавно објави фотографии на три лица кои инволвирани и битни во постапката за расветлување на настаните во Собранието од 27 април.

МВР ги бара  ако ги препознаете овие лица пријавете во полиција

МВР ги бара – ако ги препознаете овие лица пријавете во полиција

пред 5 месеци - Бриф - Хроника

Заради потребите на истражната постапка што се води во Основното јавно обвинителство –Скопје, а во врска со кривично правниот настан од 27.

МВР трага по лица инволвирани во насилствата во Собранието на 27 април

МВР трага по лица инволвирани во насилствата во Собранието на 27 април

пред 5 месеци - Телма - Македонија

МВР по одобрение од Основното јавно обвинителство Скопје објави фотографии за утврдување на идентитетот на три лица инволвирани и битни во постапката за расветлување на настаните во Собранието на Република Македонија од 27 април.

МВР ги повика граѓаните да помогнат за проноаѓање на лица инволвирани во насилствата во Собранието

МВР ги повика граѓаните да помогнат за проноаѓање на лица инволвирани во насилствата во Собранието

пред 5 месеци - еМАГАЗИН - Македонија

МВР по одобрение од Основното јавно обвинителство Скопје објави фотографии за утврдување на идентитетот на три лица инволвирани и битни во постапката за расветлување на настаните во Собранието на Република Македонија од 27 април.

МВР и ОЈО бараат помош од граѓаните за тројца насилници од Крвавиот четврток

МВР и ОЈО бараат помош од граѓаните за тројца насилници од „Крвавиот четврток“

пред 5 месеци - +Инфо - Македонија

Од Министерството за внатрешни работи бараат помош од граѓаните при идентификација на тројца насилници кои учествуваа во Крвавиот четврток во Собранието, на 27 април.

МВР преку медиумите бара информации за осомничени за нередите во Собранието

МВР преку медиумите бара информации за осомничени за нередите во Собранието

пред 5 месеци - Прес 24 - Хроника

Полицијата бара информации за осомничени лица за нередите во Собранието. Од МВР бараат граѓаните да дадат информации доколку ги познаваат овие лица.

МВР јавно објави фотографии на лица инволвирани во настаните од крвавиот четврток

МВР јавно објави фотографии на лица инволвирани во настаните од крвавиот четврток

пред 5 месеци - 24 вести - Македонија

Министерството за внатрешни работи јавно објави фотографии на три лица кои инволвирани и битни во постапката за расветлување на настаните во Собранието од 27 април.

МВР бара помош од граѓаните во идентификација на тројца насилници од Крвавиот четврток

МВР бара помош од граѓаните во идентификација на тројца насилници од Крвавиот четврток

пред 5 месеци - Фаланга - Македонија

Од Министерството за внатрешни работи бараат помош од граѓаните при идентификација на тројца насилници. Од Министерството...

Се трага по идентитетот на лица инволвирани во настаните во Собранието на 27 април

Се трага по идентитетот на лица инволвирани во настаните во Собранието на 27 април

пред 5 месеци - A1on - Македонија

Заради потребите на истражната постапка што се води во Основното јавно обвинителство –Скопје, а во врска со кривично правниот настан од 27.

Граѓаните кои имаат било какви сознанија за овие лица да пријават во МВР

Граѓаните кои имаат било какви сознанија за овие лица да пријават во МВР

пред 5 месеци - Канал 77 - Македонија

МВР објави фотографии од тројца напаѓачи за време на упадот во Собранието на 27.април, заради потребите на истражната постапка што се води во Основното јавно обвинителство –Скопје.

МВР бара тројца поврзани со тепањето во Собрание објави фотографии

МВР бара тројца поврзани со тепањето во Собрание, објави фотографии

пред 5 месеци - Нова ТВ - Македонија

МВР објави фотографии од тројца напаѓачи за време на упадот во Собранието на 27.април, заради потребите на истражната постапка што се води во Основното јавно обвинителство –Скопје.

МВР бара помош од граѓаните во идентификација на тројца насилници од Крвавиот четврток

МВР бара помош од граѓаните во идентификација на тројца насилници од Крвавиот четврток

пред 5 месеци - Либертас - Македонија

Од Министерството за внатрешни работи бараат помош од граѓаните при идентификација на тројца насилници кои учествуваа во Крвавиот четврток во Собранието, на 27 април.

Полицијата бара помош од народот за идентификација на три лица од настаните во Собранието на 27 април

Полицијата бара помош од народот за идентификација на три лица од настаните во Собранието на 27 април

пред 5 месеци - Локално - Македонија

Заради потребите на истражната постапка што се води во Основното јавно обвинителство –Скопје, а во врска со кривично правниот настан од 27.

МВР Приведени 19 лица за време на изборниот процес

МВР: Приведени 19 лица за време на изборниот процес

пред 5 месеци - Весник - Македонија

Во текот на вчерашниот ден,  за време на изборниот процес, од седум до 19 часот, приведени се вкупно 19 лица, соопшти МВР.

МВР Приведени 19 лица за време на изборниот процес

МВР: Приведени 19 лица за време на изборниот процес

пред 5 месеци - Сител - Македонија

Во текот на вчерашниот ден,  за време на изборниот процес, од седум до 19 часот, приведени се вкупно 19 лица, соопшти МВР.

МВР Приведени 19 лица за време на изборниот процес

МВР: Приведени 19 лица за време на изборниот процес

пред 5 месеци - Република - Без катеторија

Во текот на вчерашниот ден,  за време на изборниот процес, од седум до 19 часот, приведени се вкупно 19 лица, соопшти МВР.

МВР: Приведени 19 лица за време на изборниот процес

пред 5 месеци - ТВ Нова - Македонија

Во текот на вчерашниот ден,  за време на изборниот процес, од седум до 19 часот, приведени се вкупно 19 лица, соопшти МВР.

МВР Приведени 19 лица за време на изборниот процес

МВР: Приведени 19 лица за време на изборниот процес

пред 5 месеци - A1on - Македонија

Во текот на вчерашниот ден, за време на изборниот процес, од седум до 19 часот, приведени се вкупно 19 лица, соопшти МВР.

МВР Приведени 19 лица за време на изборниот процес

МВР: Приведени 19 лица за време на изборниот процес

пред 5 месеци - +Инфо - Македонија

Во текот на вчерашниот ден, за време на изборниот процес, од седум до 19 часот, приведени се вкупно 19 лица, соопшти МВР.

МВР Приведени 19 лица за време на изборниот процес

МВР: Приведени 19 лица за време на изборниот процес

пред 5 месеци - еМАГАЗИН - Македонија

Во текот на вчерашниот ден,  за време на изборниот процес, од седум до 19 часот, приведени се вкупно 19 лица, соопшти МВР.

ЛИ 2017 МВР Приведени 19 лица за време на изборниот ден за фотки за поткуп за тепачки

ЛИ 2017/ МВР: Приведени 19 лица за време на изборниот ден, за фотки, за поткуп, за тепачки…

пред 5 месеци - Либертас - Македонија

Во текот на вчерашниот ден,  за време на изборниот процес, од седум до 19 часот, приведени се вкупно 19 лица, соопшти МВР.

Изборниот ден со бројни инциденти кои продолжија и денеска

Изборниот ден со бројни инциденти кои продолжија и денеска

пред 5 месеци - Алфа - Македонија

10 приведени лица за фотографирање на гласачките места и уште 46 пријави по разни основи - бројни нерегуларности го одбележаа изборниот ден од првиот круг на шестите по ред локални избори.

МВР Мирен изборен ден 10 лица приведени

МВР: Мирен изборен ден, 10 лица приведени

пред 5 месеци - +Инфо - Македонија

Изборниот ден помина мирно без посериозни нарушувања на гласањето, оцени вечерва министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски.

МВР Мирен изборен ден без сериозни нарушувања на јавниот ред и мир

МВР: Мирен изборен ден без сериозни нарушувања на јавниот ред и мир

пред 5 месеци - МТВ 1 - Македонија

Изборниот ден помина мирно без сериозно нарушување на јавниот ред и мир, оцени Министерството за внатрешни работи. Министерот...

МВР Мирен изборен ден без сериозни нарушувања на јавниот ред и мир

МВР: Мирен изборен ден без сериозни нарушувања на јавниот ред и мир

пред 5 месеци - Сител - Македонија

Изборниот ден помина мирно без сериозно нарушување на јавниот ред и мир, оцени Министерството за внатрешни работи. Министерот...

МВР со оцена дека изборниот ден поминал мирно

МВР со оцена дека изборниот ден поминал мирно

пред 5 месеци - Телма - Македонија

Локалните избори поминаа мирно, без сериозни нарушувања на текот на гласањето, со ситни нерегуларности, изјави министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски.

МВР: Изборите поминаа мирно без сериозни нарушувања на јавниот ред и мир

пред 5 месеци - ТВ Нова - Македонија

Изборниот ден помина мирно без сериозни нарушување на јавниот ред и мир, оцени Министерството за внатрешни работи. Минситерот...

Времеплов
x