20
Почувствуван земјотрес во Охрид

Почувствуван земјотрес во Охрид

пред 5 месеци - Денар - Економија

Земјотрес со јачина од 2,6 степени според Рихтеровата скала е регистриран денеска во охридското епицентрално подрачје. Според...

Послаб земјотрес во Охрид

Послаб земјотрес во Охрид

пред 5 месеци - Канал 5 - Македонија

Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје информира дека земјотресот е регистриран во 11:18 часот со епицентар кој потекнува од охридското епицентрално подрачје, на 105 километри југозападно од Скопје.

Послаб земјотрес во Охрид

Послаб земјотрес во Охрид

пред 5 месеци - 24 вести - Македонија

Земјотрес со магнитуда од 2,6 степени според Рихтеровата скала е почувствуван претпладнево во Охрид и околината. Сеизмолошката...

Почувствуван земјотрес во Охрид

Почувствуван земјотрес во Охрид

пред 5 месеци - МТВ 1 - Македонија

Земјотрес со магнитуда од 2,6 степени според Рихтер денес во 11 часот и 18 минути е регистриран на 105 километри југозападно...

Послаб земјотрес во Охрид

Послаб земјотрес во Охрид

пред 5 месеци - +Инфо - Македонија

Земјотрес со магнитуда од 2,6 степени според Рихтеровата скала е почувствуван претпладнево во Охрид и околината. Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје информира дека земјотресот е регистриран во 11.

Земјотрес повторно ја стресе Македонија

Земјотрес повторно ја стресе Македонија

пред 5 месеци - Весник - Македонија

Денеска во 11.18 часот во Охрид е почуствуван послаб земјотрес. Епицентарот за земјотресот со јачина од 2.5 степени бил на два километри северо западно од Ресен, на длабочина од 5 километри.

Земјотрес повторно ја стресе Македонија

Земјотрес повторно ја стресе Македонија

пред 5 месеци - Сител - Македонија

Денеска во 11.18 часот во Охрид е почуствуван послаб земјотрес. Епицентарот за земјотресот со јачина од 2.5 степени бил на два километри северо западно од Ресен, на длабочина од 5 километри.

Послаб земјотрес во Охрид

Послаб земјотрес во Охрид

пред 5 месеци - A1on - Македонија

Земјотрес со магнитуда од 2,6 степени според Рихтеровата скала е почувствуван претпладнево во Охрид и околината. Сеизмолошката...

Земјотрес повторно ја стресе Македонија

Земјотрес повторно ја стресе Македонија

пред 5 месеци - Прес 24 - Македонија

Денеска во 11 часот и 18 минути во Охрид е почуствуван послаб земјотрес. Епицентарот за земјотресот со јачина од 2.5 степени бил на два километри северо западно од Ресен, на длабочина од 5 километри.

Земјотрес повторно ја стресе Македонија

Земјотрес повторно ја стресе Македонија

пред 5 месеци - Република - Живот

Денеска во 11.18 часот во Охрид е почуствуван послаб земјотрес. Епицентарот за земјотресот со јачина од 2.5 степени бил на два километри северо западно од Ресен, на длабочина од 5 километри.

Земјотрес повторно ја стресе Македонија

Земјотрес повторно ја стресе Македонија

пред 5 месеци - Курир - Македонија

Епицентарот за земјотресот со јачина од 2.5 степени бил на два километри северо западно од Ресен, на длабочина од 5 километри.

Земјотрес ја стресе Македонија

Земјотрес ја стресе Македонија

пред 5 месеци - Пулс 24 - Македонија

Телеметриската сеизмолошка мрежа на Република Македонија, со станици во Скопје, Штип, Валандово, Битола, Охрид и Крушево,...

Нов земјотрес во Охрид

Нов земјотрес во Охрид

пред 5 месеци - Локално - Македонија

Земјотрес со јачина од 2,6 степени според Рихтеровата скала е регистриран денеска во охридското епицентрално подрачје. Според...

Нов земјотрес во Охрид

Нов земјотрес во Охрид

пред 5 месеци - Кајгана - Македонија

Земјотрес со јачина од 2,6 степени според Рихтеровата скала е регистриран денеска во охридското епицентрално подрачје. Според...

Умерен земјотрес во реонот на грчкиот остров Крит

Умерен земјотрес во реонот на грчкиот остров Крит

пред 5 месеци - Идивиди - Македонија

Земјотрес со интензитет од четири степени според Рихтерова скала е регистриран денеска во Средоземно Море, во реонот на грчкиот остров Крит, соопшти сеизмолошкиот институт Кандили во Истанбул.

Умерен земјотрес во реонот на грчкиот остров Крит

Умерен земјотрес во реонот на грчкиот остров Крит

пред 5 месеци - Идивиди - Балкан

Земјотрес со интензитет од четири степени според Рихтерова скала е регистриран денеска во Средоземно Море, во реонот на грчкиот остров Крит, соопшти сеизмолошкиот институт Кандили во Истанбул.

Неколку земјотреси ја  здрмаа  Македонија

Неколку земјотреси ја „здрмаа“ Македонија

пред 5 месеци - Република - Живот

Два земјотреси вчера ја стресоа Македонија. Првиот потрес беше почувствуван во Битола со јачина од 4,4 степени по Рихтер, а бил на длабочина од 2 километри.

Земјотрес од 4 3 степени ја стресе Битола

Земјотрес од 4,3 степени ја стресе Битола

пред 5 месеци - Република - Живот

Земјотрес со јачина од 4,3 степени според Рихтер во 11:55 минути ја погоди Битола. Според Европскиот медитерански сеизмолошки центар епицентарот на земјотресот бил на 3 километри северно од Битола и на длабочина од 2 километри.

Времеплов
x