20
Каљари го отпушти тренерот Растели

Каљари го отпушти тренерот Растели

пред 4 месеци - Курир - Фудбал

Тимот од Сардинија е во серија од четири порази, по што Растели е првиот отпуштен тренер во Серија А оваа сезона. – Благодарност до Растели за неговата досегашна работа во Каљари.

Каљари го отпушти тренерот Растели

Каљари го отпушти тренерот Растели

пред 4 месеци - Вистина - Без катеторија

Масимо Растели повеќе не е тренер на Каљари, откако италијанскиот фудбалски клуб одлучи да му врачи отказ поради слаби резултати.

Каљари го отпушти тренерот Растели

Каљари го отпушти тренерот Растели

пред 4 месеци - A1on - Фудбал

Масимо Растели повеќе не е тренер на Каљари, откако италијанскиот фудбалски клуб одлучи да му врачи отказ поради слаби резултати.

И во Серија А почнаа да летаат тренерски глави

И во Серија А почнаа да летаат тренерски глави

пред 4 месеци - 24 фудбал - Фудбал

Каљари потврди дека од утринава Масимо Растељи повеќе не е нивни тренер, тој е првиот стратег кој оваа сезона добил отказ од клуб кој игра во Серија А.

Падна и првата тренерска  жртва  во Италија

Падна и првата тренерска „жртва“ во Италија

пред 4 месеци - Екипа - Фудбал

Масимо Растели е првата тренерска „жртва“ во италијанската Серија А, откако раководството на Калјари утрово реши да му врачи отказ на својот тренер по серијата слаби резултати.

Времеплов
x