20
Да се биде или не  Лестер со шут карта за Шекспир

Да се биде, или не – Лестер со шут-карта за Шекспир

пред 4 месеци - Top Sport - Фудбал

Лестер сити го отпуштија менаџерот Крег Шекспир само четири месеци откако тој стана постојан менаџер на поранешниот англиски шампион.

Лестер го отпушти Шекспир

Лестер го отпушти Шекспир

пред 4 месеци - Алфа - Спорт

Раководството на Лестер по само осум кола во Премиер лигата го отпушти менаџерот Крег Шекспир. По серијата од осум натпревари...

Шекспир доби клоца од Лестер го стигна проклетството на ВБА

Шекспир доби клоца од Лестер, го стигна проклетството на ВБА

пред 4 месеци - Македонски Спорт - Фудбал

Англискиот шампион од 2016 година ќе бара нов тренер Лестер сити му врачи отказ на Крег Шекспир само четири месеци откако тој потпиша тригодишен договор со клубот и со тоа од привремен премина во постојан тренер.

Тренерската смена го разлути Линекер Чудо е како Лестер стана шампион со ваква управа

Тренерската смена го разлути Линекер: Чудо е како Лестер стана шампион со ваква управа

пред 4 месеци - Дерби - Фудбал

Најновата тренерска смена во Премиер лигата се случи попладнево откако Лестер соопшти дека Крег Шекспир добил отказ, а легендата на клубот Гери Линекер побрза да ја нападне управата за потегот.

Лестер без тренер Шекспир доби отказ ремито со ВБА го чинеше работа

Лестер без тренер: Шекспир доби отказ, ремито со ВБА го чинеше работа

пред 4 месеци - Нова ТВ - Спорт

Фото: sport.bt.com Лестер му врачи отказ на менаџерот Крег Шекспир. Причина е лошиот вовед во новото издание на Премиерлигата во која сензационалниот англиски шампион од 2016 година има само една победа, три нерешени исходи и четири порази.

Шекспир го снајде судбината на Раниери Лестер му врачи отказ

Шекспир го снајде судбината на Раниери, Лестер му врачи отказ

пред 4 месеци - 24 фудбал - Фудбал

Крег Шекспир доби „клоца“ од „Лисиците“ само четири месеци откако стави потпис на три годишен договор со клубот од Кинг Пауер...

Лестер го отпушти Крег Шекспир

Лестер го отпушти Крег Шекспир

пред 4 месеци - Екипа - Фудбал

Крег Шекспир повеќе не е менаџер на Лестер откако денеска доби отказ од оваа функција по серијата слаби игри на „лисиците“ на стартот од оваа сезона.

Лестер го отпуштија Шекспир

Лестер го отпуштија Шекспир

пред 4 месеци - Макфакс - Спорт

Лестер сити го отпуштија менаџерот Крег Шекспир само четири месеци откако тој стана постојан менаџер на поранешниот англиски шампион.

 Не очекувана одлука  Падна уште една глава во Премиер лигата

(Не)очекувана одлука: „Падна“ уште една глава во Премиер лигата

пред 4 месеци - Дерби - Фудбал

Претходниот месец падна првата тренерска жртва во Премиер лигата и тоа беше Франк Де Бур кој беше отпуштен од Кристал Палас по четири кола за да денеска по осум рунди (не)очекувано добие отказ уште еден менаџер.

 Не очекувата одлука  Падна уште една глава во Премиер лигата

(Не)очекувата одлука: „Падна“ уште една глава во Премиер лигата

пред 4 месеци - Дерби - Фудбал

Претходниот месец падна првата тренерска жртва во Премиер лигата и тоа беше Франк Де Бур кој беше отпуштен од Кристал Палас по четири кола за да денеска по осум рунди (не)очекувано добие отказ уште еден менаџер.

Времеплов
x