20
Нитра ја стопираше младата Шкендија

Нитра ја стопираше младата Шкендија

пред 5 месеци - Top Sport - Фудбал

Шкендија е елиминирана во квалификациите за младинската Лига на шампиони, откако во Скопје успеа да одигра само 1:1 со Нитра, со што не ја анулираа предноста од 1:0 која словачкиот тим ја имаше по првиот натпревар.

Младинците на Шкендија елиминирани од Лигата на шампиони

Младинците на Шкендија елиминирани од Лигата на шампиони

пред 5 месеци - Канал 5 - Фудбал

По минималниот пораз (0-1) на гостувањето, младинскиот состав на Шкендија денеска одигра нерешено 1-1 во реванш дуелот кој се играше на теренот крај Фудбалската федерација на Македонија во Скопје.

Младинците на Шкендија елиминирани во Лигата на шампиони

Младинците на Шкендија елиминирани во Лигата на шампиони

пред 5 месеци - A1on - Фудбал

Младинскиот тим на Шкендија го заврши својот настап во Лигата на шампионите, откако не успеја да ја мине словачката екипа Нитра.

Младинците на Шкендија елиминирани од Лигата на шампионите

Младинците на Шкендија елиминирани од Лигата на шампионите

пред 5 месеци - 24 фудбал - Фудбал

Тимот на Шкендија до 19 години е елиминиран од младинската Лига на шампиони уште во првото коло откако денеска во Скопје одигра само 1-1 против Нитра која допатува со предност од 1-0.

Шкендија само со  реми  против Нитра

Шкендија само со „реми“ против Нитра

пред 5 месеци - Македонски Спорт - Фудбал

Младинскиот состав на Шкендија не успеа да ги совлада словаците на домашен тере, одигра само 1:1 и испадна уште во прелиминарната фаза од младинската лига на Шампиони.

Шкендија не успеа да ја мине Нитра

Шкендија не успеа да ја мине Нитра

пред 5 месеци - Макфакс - Спорт

Шкендија е елиминирана во квалификациите за младинската Лига на шампиони, откако во Скопје успеа да одигра само 1:1 со Нитра, со што не ја анулираа предноста од 1:0 која словачкиот тим ја имаше по првиот натпревар.

Шкендија елиминирана од Нитра во ЛШ

Шкендија елиминирана од Нитра во ЛШ

пред 5 месеци - Дерби - Фудбал

Фудбалерите на Шкендија до 19 години доживеаа елиминација од Нитра во Лигата на шампионите. Младите играчи на „црвено-црните“ на првиот меч во Словачка загубија со 1-0, додека пак денеска на комплексот на ФФМ во Скопје одиграа без победник 1-1.

Младинците на Шкендија елиминирани од Нитра во ЛШ

Младинците на Шкендија елиминирани од Нитра во ЛШ

пред 5 месеци - Екипа - Фудбал

Младинскиот тим на Шкендија е елиминиран од словачкиот претставник Нитра во Лигата на шампионите. По минималниот пораз (0-1) на гостувањето, младинскиот состав на Шкендија ремизираше 1-1 на денешниот меч што се одигра комплексот на ФФМ во Скопје.

Младинците на Шкендија со реми се простија од ЛШ

Младинците на Шкендија со реми се простија од ЛШ

пред 5 месеци - Sportmedia - Фудбал

Младинците на Шкендија не успеаја да ја елиминираат Нитра, по ремито, 1:1 во реваншот во Скопје и останаа покуси за еден...

Шкендија мора да биде итра против Нитра

Шкендија мора да биде итра против Нитра

пред 5 месеци - Sportmedia - Фудбал

Младинците на Шкендија за еден час ќе го играат реванш мечот од стартното коло во Лигата на шампионите за играчи до 19 години.

Времеплов
x