20
СЕХА Нова рутинска победа на Вардар

СЕХА: Нова рутинска победа на Вардар

пред 4 месеци - Top Sport - Ракомет

Ракометарите на Вардар, актуелните шампиони во СЕХА-лигата, вечерва ја забележаа петтата победа во регионалното натпреварување.

Вардар убедлив против Загреб

Вардар убедлив против Загреб

пред 4 месеци - Алфа - Спорт

Ракометарите на Вардар ја продолжија победничката низа во СЕХА лигата. Совладан е Загреб со 30:27 и бранителот на трофејот стигна до петтиот последователен триумф.

СЕХА Нова рутинска победа на Вардар

СЕХА: Нова рутинска победа на Вардар

пред 4 месеци - Макфакс - Спорт

Ракометарите на Вардар, актуелните шампиони во СЕХА лигата, вечерва ја забележаа петтата победа во регионалното натпреварување.

Петти триумф на Вардар во СЕХА лигата

Петти триумф на Вардар во СЕХА лигата

пред 4 месеци - Република - Спорт

Бранителот на титулата во СЕХА лигата, македонскиот и европски првак Вардар ја постигна и петтата победа во ова натпреварување откако попладнево на домашен терен го совлада хрватскиот првак Загреб со 30:23 (17:10).

Петти триумф на Вардар во СЕХА лигата

Петти триумф на Вардар во СЕХА лигата

пред 4 месеци - Курир - Ракомет

„Вардарци“ со овој триумф го задржаа максималниот учинок. Гостите равноправен ривал беа до 18. минута кога резултатот последен пат беше изедначен 7:7, а до крајот на првиот дел Вардар напарви серија од 10:3.

Вардар си поигра со Загреб во Сеха лигата

Вардар си поигра со Загреб во Сеха лигата

пред 4 месеци - 24 вести - Спорт

Eвропскиот шампион Вардар по втор пат сезонава го надигра Загреб, вечерва во СЕХА лигата со 30-23 во дуелот од петтото коло.

СЕХА Вардар го надигра Загреб

СЕХА: Вардар го надигра Загреб

пред 4 месеци - Сител - Ракомет

Бранителот на титулата во СЕХА лигата, македонскиот и европски првак Вардар ја постигна и петтата победа во ова натпреварување откако попладнево на домашен терен го совлада хрватскиот првак Загреб со 30:23 (17:10).

Гонзалес И кога се мачевме одбраната ни беше на ниво

Гонзалес: И кога се мачевме одбраната ни беше на ниво

пред 4 месеци - Екипа - Ракомет

Раул Гонзалес има причина за задоволство од настапите на Вардар на стартот од оваа сезона, откако „црвено-црните“ по големиот триумф над Барселона денеска ја продолжија и својата победничка серија во ЛШ, рутински совладувајќи го тимот на Загреб.

Петти триумф на Вардар во СЕХА лигата

Петти триумф на Вардар во СЕХА лигата

пред 4 месеци - Канал 5 - Ракомет

„Вардарци“ со овој триумф го задржаа максималниот учинок. Гостите равноправен ривал беа до 18. минута кога резултатот последен пат беше изедначен 7:7, а до крајот на првиот дел Вардар напарви серија од 10:3.

Вардар надмоќен во регионалното дерби против ППД Загреб

Вардар надмоќен во регионалното дерби против ППД Загреб

пред 4 месеци - Екипа - Ракомет

По втор пат сезонава ракометарите на Вардар демонстрираа надмоќност и запишаа нова победа против ППД Загреб со   , овој пат во дуелот од 5.

ППД Загреб стана редовен пациент на Вардар

ППД Загреб стана редовен пациент на Вардар

пред 4 месеци - Sportmedia - Ракомет

Вардар ја забележа петата победа во низа во СЕХА-лигата, откако повторно за краток период повторно го совлада тимот на ППД Загреб 30-23 (17-10).

Петти триумф на Вардар во СЕХА лигата

Петти триумф на Вардар во СЕХА лигата

пред 4 месеци - A1on - Ракомет

Бранителот на титулата во СЕХА лигата, македонскиот и европски првак Вардар ја постигна и петтата победа во ова натпреварување откако попладнево на домашен терен го совлада хрватскиот првак Загреб со 30:23 (17:10).

Вардар рутински прокнижи нова победа над ППД Загреб

Вардар рутински прокнижи нова победа над ППД Загреб

пред 4 месеци - Дерби - Ракомет

Ракометарите на Вардар рутински стигнаа до петтата победа во СЕХА лигата, вечерва совладувајќи го на домашен терен ППД Загреб со убедливи 30:23.

Петти триумф на Вардар во СЕХА лигата

Петти триумф на Вардар во СЕХА лигата

пред 4 месеци - Локално - Спорт

Бранителот на титулата во СЕХА лигата, македонскиот и европски првак Вардар ја постигна и петтата победа во ова натпреварување откако попладнево на домашен терен го совлада хрватскиот првак Загреб со 30:23 (17:10).

Вардар домаќин на Загреб Металург на Горење во СЕХА

Вардар домаќин на Загреб, Металург на Горење во СЕХА

пред 4 месеци - 24 вести - Спорт

Ракометарите на Вардар денеска ќе излезат на мегдан повторно со хрватскиот првак Загреб, но, во рамките на шестото коло од регионалната СЕХА лига.

Гонзалес Фаворити сме но тоа мора да го потврдиме на терен

Гонзалес: Фаворити сме, но тоа мора да го потврдиме на терен

пред 4 месеци - Дерби - Ракомет

Ракометарите на Вардар ја решија Барселона во Лигата на шампионите, ама тоа мора да се тргне на страна зошто во вторник следува нов предизвик дуел со хрватскиот претставник ППД Загреб во СЕХА лигата.

СЕХА Вардар утре против ППД Загреб

СЕХА: Вардар утре против ППД Загреб

пред 4 месеци - Денар - Спорт

Ракометарите на Вардар, по победата над Барселона во Лигата на шампионите се подготвуваат за нов предизвик во СЕХА Лигата.

Гонзалес Фаворити сме но тоа мора да го потврдиме на терен

Гонзалес: Фаворити сме, но тоа мора да го потврдиме на терен

пред 4 месеци - Дерби - Ракомет

Ракометарите на Вардар ја решија Барселона во Лигата на шампионите, ама тоа мора да се тргне на страна зошто во вторник следува нов предизвик дуел со хрватскиот претставник ППД Загреб во СЕХА лигата.

Раул На терен мора да ја потврдиме улогата на фаворит против Загреб

Раул: На терен мора да ја потврдиме улогата на фаворит против Загреб

пред 4 месеци - Курир - Ракомет

Тренерот на „црвено-црните“ Раул Гонзалес вели дека неговиот тим ќе треба да одигра добро доколку сака да дојде до уште една победа и да потврди дека е фаворит против хрватскиот тим.

Раул На терен мора да ја потврдиме улогата на фаворит против Загреб

Раул: На терен мора да ја потврдиме улогата на фаворит против Загреб

пред 4 месеци - Канал 5 - Ракомет

Тренерот на „црвено-црните“ Раул Гонзалес вели дека неговиот тим ќе треба да одигра добро доколку сака да дојде до уште една победа и да потврди дека е фаворит против хрватскиот тим.

Раул По тренингот ќе ја знам состојбата во екипата

Раул: По тренингот ќе ја знам состојбата во екипата

пред 4 месеци - Сител - Ракомет

Европскиот и СЕХА шампион Вардар утре го игра натпреварот од 6.коло од СЕХА лигата. Во Скопје ќе гостува хрватскиот првак Загреб, екипа која Вардар ја победи на почетокот на месецот во дуел од Лигата на шампионите.

Гонзалез Повторно сме фаворити но тоа мораме да го потврдиме на терен

Гонзалез: Повторно сме фаворити, но тоа мораме да го потврдиме на терен

пред 4 месеци - Sportmedia - Ракомет

Триумфот над Барселона е зад ракометарите на Вардар, европскиот првак утре го чека меч од СЕХА-лигата, во Скопје гостува тимот на ППД Загреб.

Раул На терен мора да ја потврдиме улогата на фаворит против Загреб

Раул: На терен мора да ја потврдиме улогата на фаворит против Загреб

пред 4 месеци - A1on - Ракомет

Македонскиот ракометен шампион Вардар утре го очекува уште еден натпревар со ППД Загреб, овој пат во регионалната СЕХА лига.

Вардар и натаму ја има најдобрата одбрана во Европа

Вардар и натаму ја има најдобрата одбрана во Европа

пред 4 месеци - Sportmedia - Ракомет

Македонскиот и европски првак, Вардар по завршување на петото коло го здржа првото место кога станува збор и за одбраната.

Фановите му замерија на Гонзалез

Фановите му „замерија“ на Гонзалез

пред 4 месеци - Sportmedia - Ракомет

По завршувањето на натпреварот со Барселона, стратегот на Вардар, Раул Гонзалез истакна дека оствариле победа против тимот кој ги има најдобрите играчи, нешто со што не се согласуваат фановите на Вардар.

Пасквал искрен Вардар заслужи да не победи со поголема разлика

Пасквал искрен: Вардар заслужи да не победи со поголема разлика

пред 4 месеци - Дерби - Ракомет

Ракометарите на Вардар и одржаа лекција на Барселона во СЦ „Јане Сандански“, а тоа спортски и искрено го призна и тренерот на гостите Чави Пасквал кој посочи дека „црвено-црните“ заслужиле повисока победа од онаа 27-24.

Времеплов
x