20
КОЛУМНА НА СТЕВЧО ЈАКИМОВСКИ Дупло голо

КОЛУМНА НА СТЕВЧО ЈАКИМОВСКИ: Дупло голо

пред 5 месеци - Infomax - Колумни

Втор пат во два дена МВР се резили пред очите на целата јавност. Овој пат немаа каде за глупоста што ја направија, беа доблесни па се извинија, и тоа го ценам.

Полицијата влегла во општина Карпош додека Јакимовски изнесувал лични работи

пред 5 месеци - ТВ Нова - Македонија

Полициски службеници влегле во општина Карпош откако се прошириле шпекулации дека досегашниот градоначалник изнесувал документи.

Полиција врши претрес во Општина Карпош

Полиција врши претрес во Општина Карпош

пред 5 месеци - Скопје Инфо - Скопје

По пријава дека се изнесуваат документи од Општината Карпош и од кабинетот на досегашниот градоначалник, Стевчо Јакимовски полицијата денеска влегла во Општината и извршила претрес, дознава НОВА ТВ од извори во општината.

Јакимовски Предметите кои беа изнесувани од општината се мои лични а не службени

Јакимовски: Предметите кои беа изнесувани од општината се мои лични, а не службени

пред 5 месеци - Република - Македонија

По информацијата дека во просториите на Општина Карпош интервенирале полициски службеници поради наводното изнесување на...

НАСИЛСТВО И ПРИТИСОЦИ ВО ОПШТИНА КАРПОШ Спасовски со полиција ја блокираше општината па си заминаа посрамотени

НАСИЛСТВО И ПРИТИСОЦИ ВО ОПШТИНА КАРПОШ: Спасовски со полиција ја блокираше општината, па си заминаа посрамотени!

пред 5 месеци - Infomax - Македонија

На прес-конференција поранешниот градоначалник на Карпош Стевче Јакимовски обвини дека полицијата под водство на режимот на Зоран Заев денеска насилно упаднала во општината и во неговата канцеларија.

Јакимовски обвинува за лажни дојави и притисок

Јакимовски обвинува за лажни дојави и притисок

пред 5 месеци - Макфакс - Македонија

„Жал ми е што Општина Карпош деновиве е во центарот на вниманието. Вклучувајќи го и денешниот ден, некој на моиве колеги им дојавил дека примопредавањето на должноста треба да биде денеска во 13 часот.

Полицијата во општина Карпош влегла по дојава дека се изнесуваат документи

Полицијата во општина Карпош влегла по дојава дека се изнесуваат документи

пред 5 месеци - +Инфо - Македонија

Полициски службеници од СВР Скопје денеска влегоа во општина Карпош по допрен глас дека од просториите се изнесува документација.

Полицијата изврши увид Јакимовски не изнесувал документи од Општина Карпош

Полицијата изврши увид, Јакимовски не изнесувал документи од Општина Карпош

пред 5 месеци - Макфакс - Македонија

Поранешниот градоначалник на Општина Карпош не изнесувал документи од кабинетот, утврдил полицискиот увид. Полициските службеници...

Документи во црни кеси и картонски кутии се изнесуваа од општина Карпош

Документи во црни кеси и картонски кутии се изнесуваа од општина Карпош?

пред 5 месеци - 24 вести - Македонија

Промотивен материјал, документи или лични работи. Што се вадеше од општина Карпош денеска. Полни спакувани црни ќеси и картонски кутии од рано утринава беа изнесувани од бараките на општина Карпош.

стецчо

стецчо

пред 5 месеци - 24 вести - Македонија

Промотивен материјал, документи или лични работи. Што се вадеше од општина Карпош денеска. Полни спакувани црни ќеси и картонски кутии од рано утринава беа изнесувани од бараките на општина Карпош.

Јакимовски Полицијата под водство на Заев два дена не можат да ги најдат оние кои не нападнаа а денес насилно упадна во општината

Јакимовски: Полицијата под водство на Заев два дена не можат да ги најдат оние кои не нападнаа, а денес насилно упадна во општината

пред 5 месеци - Курир - Македонија

-Денес на моите колеги некој им се јавил и им рекол дека примопредавањето ќе се одржи денес во 13 часот и по тој повод моите колеги започнале да пакуваат се што се наоѓа во мојот кабинет.

Полицијата во општина Карпош по дојава дека се изнесуваат документи

Полицијата во општина Карпош по дојава дека се изнесуваат документи

пред 5 месеци - еМАГАЗИН - Македонија

Полициски службеници од СВР Скопје денеска влегоа во општина Карпош по допрен глас дека од просториите се изнесува документација.

Јакимовски Полицијата под водство на Заев два дена не можат да ги најдат оние кои не нападнаа а денес насилно упадна во општината

Јакимовски: Полицијата под водство на Заев два дена не можат да ги најдат оние кои не нападнаа, а денес насилно упадна во општината

пред 5 месеци - Вистина - Без катеторија

На прес-конференција поранешниот градоначалник на Карпош Стевче Јакимовски обвини дека полицијата под водство на режимот на Зоран Заев денеска насилно упаднала во општината и во неговата канцеларија.

Јакимовски Имавме дојава дека денеска ќе биде примопредавањето затоа ги изнесувавме работите

Јакимовски: Имавме дојава дека денеска ќе биде примопредавањето, затоа ги изнесувавме работите

пред 5 месеци - A1on - Македонија

Досегашниот градоначалник на општина Карпош, Стевчо Јакимовски изјави дека жали што општина Карпош е во центарот на вниманието...

Алфи влегоа во Општина Карпош

Алфи влегоа во Општина Карпош

пред 5 месеци - A1on - Македонија

Алфи влегоа во Општина Карпош, откако излезе во јавноста информацијата дека Стевчо Јакимовски изнесувал документи од општината во црни кеси.

МВР Не се изнесувани документи од општина Карпош Јакимовски се спремал за примопредавање на функцијата

МВР: Не се изнесувани документи од општина Карпош, Јакимовски се спремал за примопредавање на функцијата

пред 5 месеци - Либертас - Македонија

Од министерството за внатрешни работи излегоа со соопштение во кое ги објаснуваат случувањата во општина Карпош, од каде што денеска имало дојава за изнесување на документи од општината.

Јакимовски Имавме дојава за примопредавање собиравме лични работи

Јакимовски: Имавме дојава за примопредавање, собиравме лични работи

пред 5 месеци - Нова ТВ - Македонија

Градоначалникот во заминување Стевчо Јакимовски на прес конференцијата во врска со денешната акција на полицијата во  Општина...

Полиција врши претрес во Општина Карпош

Полиција врши претрес во Општина Карпош

пред 5 месеци - Нова ТВ - Македонија

Фото: Телма По пријава дека се изнесуваат документи од Општината Карпош и од кабинетот на досегашниот градоначалник, Стевчо Јакимовски полицијата денеска влегла во Општината и извршила претрес, , дознава НОВА ТВ од извори во општината.

Полицијата во општина Карпош по дојава дека се изнесуваат документи

Полицијата во општина Карпош по дојава дека се изнесуваат документи

пред 5 месеци - Локално - Македонија

– Полициски службеници од СВР Скопје денеска влегоа во општина Карпош по допрен глас дека од просториите се изнесува документација.

МВР потврди дека полицијата влегла во општина Карпош

МВР потврди дека полицијата влегла во општина Карпош

пред 5 месеци - Локално - Македонија

Врз основа на допрен глас дека од просториите на општина Карпош се изнесува документација на општината, од полициски службеници...

Јакимовски Имавме дојава дека денеска ќе биде примопредавањето затоа ги изнесувавме работите

Јакимовски: Имавме дојава дека денеска ќе биде примопредавањето, затоа ги изнесувавме работите

пред 5 месеци - Локално - Македонија

Досегашниот градоначалник на општина Карпош, Стевчо Јакимовски изјави дека жали што општина Карпош е во центарот на вниманието...

Јакимовски Раздвојувавме лична од општинска сопственост

Јакимовски: Раздвојувавме лична од општинска сопственост

пред 5 месеци - Либертас - Македонија

По повод денешниот инцидент во Општина Карпош, околу упадот на алфи и полиција во Општината, како и разните дезинформации...

Алфи влегоа во Општина Карпош

Алфи влегоа во Општина Карпош

пред 5 месеци - Локално - Македонија

Алфи влегоа во Општина Карпош, откако излезе во јавноста информацијата дека Стевчо Јакимовски изнесувал документи од Општината во црни кеси.

Полиција влезе во општина Карпош  се изнесувале документи

Полиција влезе во општина Карпош – се изнесувале документи?!

пред 5 месеци - Либертас - Македонија

Полициски екипи влегоа во општина Карпош, бидејќи како што пренесува „Фокус“ , било пријавено дека од таму масовно се изнесувале кутии, со службена документација.

Полиција влезе во општина Карпош  масовно се изнесувале документи

Полиција влезе во општина Карпош – масовно се изнесувале документи?!

пред 5 месеци - Либертас - Македонија

Полициски екипи влегоа во општина Карпош, бидејќи како што пренесува „Фокус“ , било пријавено дека од таму масовно се изнесувале кутии, со службена документација.

Времеплов
x