20
ЛШ Дожд од голови  31 на осум меча

ЛШ: Дожд од голови - 31 на осум меча!

пред 5 месеци - Македонски Спорт - Фудбал

Неверојатна ефикасност на вечерашните осум натпревари од третото коло Дури 31 погодок имаше на вечерашните осум натпревари од третото коло во групната фаза на Лигата на шампионите.

Бешикташ згази и во Монако Борусија е пред елиминација а Ливерпул броеше до 7

Бешикташ згази и во Монако, Борусија е пред елиминација, а Ливерпул броеше до 7

пред 5 месеци - Off.net.mk - Фудбал

Голеада во 3. коло од ЛШ на кое само вечерва паднаа 31 гол. Манчестер Сити и Бешикташ се единствените две екипи со 3 од 3, а Борусија и Монако се на маки со по еден бод.

Тотенхем остана непоразен на Бернабеу

Тотенхем остана непоразен на „Бернабеу“

пред 5 месеци - Top Sport - Фудбал

Тотенхем, сепак, немаше сили да направи подвиг и да стигне до победа на „Сантијаго Бернабеу“ против европскиот шампион Реал Мадрид, иако имаа водство од еден гол разлика.

Без победник на Бернабеу гол шоу на Ливерпул

Без победник на Бернабеу, гол шоу на Ливерпул

пред 5 месеци - Алфа - Спорт

Вечерва се одиграа натпреварите од третото коло од Е-Х сегментот во фудбалската Лига на шампиони. Во дербито на вечерта Реал Мадрид и Тотенхем играа без победник 1:1.

Реал не успеа да го победи Тотенхем

Реал не успеа да го победи Тотенхем

пред 5 месеци - Макфакс - Спорт

Тотенхем, сепак, немаше сили да направи подвиг и да стигне до победа на „Сантијаго Бернабеу“ против европскиот шампион Реал Мадрид, иако имаа водство од еден гол разлика.

ЛШ Ливерпул се прошета низ Људски Врт

ЛШ: Ливерпул „се прошета“ низ Људски Врт

пред 5 месеци - Сител - Фудбал

Фудбалерите на Ливерпул ја постигнаа најубедливата победа на вечерва одиграните дуели од 3.коло од Лигата на шампионите. Тие вечерва на гостувањето кај Mарибор победија со 7:0.

Тотенхем до бод во Мадрид Ливерпул феноменален Борусија се лизна на Кипар

Тотенхем до бод во Мадрид, Ливерпул феноменален, Борусија се „лизна“ на Кипар

пред 5 месеци - Екипа - Фудбал

Реал Мадрид и Тотенхем одиграа нерешено, 1-1 во дерби натпреварот од третото коло во групата Х од Лигата на шампионите. „Спарси“ не добија очигледен пенал при 0-0 за старт врз Љоренте, но сепак поведоа со автоголот на Варан.

ЛШ Реал Мадрид и Тотенхем ремизираа Наполи немоќен пред неверојатниот Манчестер Сити Ливерпул го понижи Марибор

ЛШ: Реал Мадрид и Тотенхем ремизираа, Наполи немоќен пред неверојатниот Манчестер Сити, Ливерпул го понижи Марибор

пред 5 месеци - 24 фудбал - Фудбал

Комплетирани се вечерашните средби во првата рунда натпревари од третото коло од групите во Лигата на шампионите. Реал Мадрид...

Роналдо го даде 110 гол во ЛШ ама не беше доволен за победа на Реал

Роналдо го даде 110 гол во ЛШ, ама не беше доволен за победа на Реал

пред 5 месеци - Sportmedia - Фудбал

Актуелниот европски првак Реал Мадрид мораше да се задоволи само со 1:1 во дуелот против Тотенхем Актуелниот европски првак Реал Мадрид мораше да се задоволи само со 1:1 во дуелот против Тотенхем, во третото коло од Лигата на шампиони.

ЛШ Сити го чека Наполи Тотенхем на Бернабеу

ЛШ: Сити го чека Наполи, Тотенхем на „Бернабеу“

пред 5 месеци - Top Sport - Фудбал

Првиот ден од третото коло во Лигата на шампионите ги носи дуелите во Е-Х половината. Дерби средбите се играат во Манчестер, каде што Сити ќе го пречека Наполи, и во Мадрид каде што на Реал му гостува Тотенхем.

ЛШ полувреме Варан погоди за Тотенхем Роналдо за Реал Мадрид нерешено на дербито

ЛШ, полувреме: Варан погоди за Тотенхем, Роналдо за Реал Мадрид, нерешено на дербито

пред 5 месеци - 24 фудбал - Фудбал

Полувреме од натпреварите во првата рунда од третото коло во групите од Лигата на шампионите. Тотенхем прв поведе на гостувањето...

Трето коло во фудбалската Лига на шампиони

Трето коло во фудбалската Лига на шампиони

пред 5 месеци - Алфа - Спорт

Вечерва се играат натпреварите од третото коло од Е-Х сегментот во Лигата на шампионите. Во Е групата Марибор го пречекува Ливерпул, а Севиља му гостува на московски Спартак.

Реал Мадрид ја тестира силата на Тотенхем Наполи гостува кај Манчестер сити

Реал Мадрид ја тестира силата на Тотенхем, Наполи гостува кај Манчестер сити

пред 5 месеци - Телма - Фудбал

Два натпревари отскокнуваат по атраткивноста вечерва во фудбалската Лига на шампиони во рамки на третото коло. Реал Мадрид на  „Сантијаго Бернабеу“ го пречекува Тотенхем во дуел на двете екипи кои досега имаат максимални шест бода во групата Х.

Продолжуваат натпреварите во Лигата на шампионите

пред 5 месеци - Денешен - Спорт

Продолжуваат натпреварите во фудбалската Лига на шампиони со средбите од 3.коло. Дербито на вечерта ќе се игра во Мадрид, каде ќе се сретнат Реал и Тотенхем тимови кои во првите две рунди забележаа победи.

ЛШ Дерби во Мадрид Реал домаќин на Тотенхем

ЛШ: Дерби во Мадрид, Реал домаќин на Тотенхем

пред 5 месеци - Курир - Фудбал

Дербито на вечерта ќе се игра во Мадрид, каде ќе се сретнат Реал и Тотенхем тимови кои во првите две рунди забележаа победи.

ЛШ Сити го чека Наполи Тотенхем на Бернабеу

ЛШ: Сити го чека Наполи, Тотенхем на „Бернабеу“

пред 5 месеци - Денар - Спорт

Првиот ден од третото коло во Лигата на шампионите ги носи дуелите во Е-Х половината. Дерби средбите се играат во Манчестер, каде што Сити ќе го пречека Наполи, и во Мадрид каде што на Реал му гостува Тотенхем.

ЛШ Дерби во Мадрид Реал домаќин на Тотенхем

ЛШ: Дерби во Мадрид, Реал домаќин на Тотенхем

пред 5 месеци - Сител - Фудбал

По три неделна пауза денеска и утре продолжуваат натпреварите во фудбалската Лига на шампиони со средбите од 3.коло. Дербито на вечерта ќе се игра во Мадрид, каде ќе се сретнат Реал и Тотенхем тимови кои во првите две рунди забележаа победи.

Лига на шампиони Сити и Наполи ветуваат спектакл

Лига на шампиони: Сити и Наполи ветуваат спектакл

пред 5 месеци - Весник - Спорт

Судирот на фудбалски филозофии кои, според мислењето на многумина, моментално го играат најубавиот фудбал во Европа, вечерва ќе биде вркстен на Етихад, а огромно внимание ќе привлече и натпреварот меѓу славните Галактикоси и Петли во Мадрид.

Лига на шампиони Сити и Наполи ветуваат спектакл

Лига на шампиони: Сити и Наполи ветуваат спектакл

пред 5 месеци - Република - Фудбал

Судирот на фудбалски филозофии кои, според мислењето на многумина, моментално го играат најубавиот фудбал во Европа, вечерва ќе биде вркстен на Етихад, а огромно внимание ќе привлече и натпреварот меѓу славните Галактикоси и Петли во Мадрид.

ЛШ Сити го чека Наполи Тотенхем на Бернабеу

ЛШ: Сити го чека Наполи, Тотенхем на „Бернабеу“

пред 5 месеци - Локално - Спорт

Првиот ден од третото коло во Лигата на шампионите ги носи дуелите во Е-Х половината. Дерби средбите се играат во Манчестер, каде што Сити ќе го пречека Наполи, и во Мадрид каде што на Реал му гостува Тотенхем.

Лига на шампиони Сити и Наполи ветуваат спектакл Тотехнем гостува во Мадрид

Лига на шампиони: Сити и Наполи ветуваат спектакл, Тотехнем гостува во Мадрид

пред 5 месеци - Кајгана - Фудбал

Судирот на фудбалски филозофии кои, според мислењето на многумина, моментално го играат најубавиот фудбал во Европа, вечерва ќе биде вркстен на Етихад, а огромно внимание ќе привлече и натпреварот меѓу славните Галактикоси и Петли  во Мадрид.

Времеплов
x