20
Кривичниот суд ги прифати обвиненијата за Труст и Тотал

Кривичниот суд ги прифати обвиненијата за „Труст“ и „Тотал“

пред 5 месеци - Канал 5 - Македонија

Во предметот „Труст“ што го отвори СЈО првоосомничен е бизнисменот Сеат Кочан и уште две физички и три правни лица, меѓу...

Кривичниот суд ги прифати обвиненијата за Труст и Тотал

Кривичниот суд ги прифати обвиненијата за „Труст“ и „Тотал“

пред 5 месеци - +Инфо - Македонија

Специјалното јавно обвинителство го примило известувањето од скопскиот Кривичен суд дека се прифатени обвинителните акти за случаите „Труст“ и „Тотал“, потврдија за МИА од СЈО.

Кривичен ги прифати обвинителните акти за Труст и Тотал

Кривичен ги прифати обвинителните акти за „Труст“ и „Тотал“

пред 5 месеци - Бриф - Македонија

СЈО денес го доби известувањето од Кривичниот Суд Скопје 1 дека обвинителните акти за случаите „Труст и „Тотал“ се прифатени, потврдуваат од обвинителството.

Закажано судење за Сеад Кочан се чека датум за судењето на Латас

Закажано судење за Сеад Кочан, се чека датум за судењето на Латас

пред 5 месеци - Телма - Македонија

Сеад Кочан и уште двајца обвинети во случајот „Труст“ ќе се соочат со обвинители на СЈО на 7-ми ноември, во вторник. Обвинителниот...

Судот ги прифати обвиненијата за Труст и Тотал

Судот ги прифати обвиненијата за „Труст“ и „Тотал“

пред 5 месеци - 24 вести - Македонија

Основниот суд во Скопје, го прифатил обвинителниот акт на СЈО за случајот „Труст“, во кој првообвинет е бизнисменот и сопственик на тв Нова, Сеад Кочан.

Основниот суд Скопје 1 го прифатил обвинителниот акт за случајот Труст во кој првообвинет е Кочан

Основниот суд Скопје 1 го прифатил обвинителниот акт за случајот „Труст“ во кој првообвинет е Кочан

пред 5 месеци - еМАГАЗИН - Македонија

Основниот суд Скопје 1 го прифатил обвинителниот акт за случајот „Труст“, во кој првообвинет е бизнисменот и сопственик на ТВ „Нова“, Сеад Кочан, а првата јавна расправа за овој предмет е закажана за 7 ноември, јавува Макфакс .

АУДИО Ова е разговорот меѓу Јанкулоска и Мијалков од бомбите кој СЈО го достави како доказ за Сопот

АУДИО: Ова е разговорот меѓу Јанкулоска и Мијалков од „бомбите“ кој СЈО го достави како доказ за „Сопот“

пред 5 месеци - Либертас - Македонија

Специјалното јавно обвинителство на денешното рочиште за „Сопот“ предложи снимка од телефонски разговор меѓу поранешната...

Судот ги прифати обвиненијата за Труст и Тотал  прво рочиште за Сеад Кочан на 7 ноември

Судот ги прифати обвиненијата за „Труст“ и „Тотал“ – прво рочиште за Сеад Кочан на 7 ноември

пред 5 месеци - Макфакс - Македонија

Основниот суд Скопје 1, го прифатил обвинителниот акт за случајот „Труст“, во кој првообвинет е бизнисменот и сопственик на ТВ Нова, Сеад Кочан, дознава „Макфакс“.

СЈО понуди нови докази за Сопот

СЈО понуди нови докази за „Сопот“

пред 5 месеци - Сител - Македонија

Embedded video for СЈО понуди нови докази за „Сопот“ Специјалното јавно обвинителство останува на истото обвинение за случајот Сопот.

Закажано судење за Сеад Кочан се чека датум за судењето на Латас

Закажано судење за Сеад Кочан, се чека датум за судењето на Латас

пред 5 месеци - Либертас - Македонија

Сеад Кочан и уште двајца обвинети во случајот „Труст“ ќе се соочат со обвинители на СЈО на 7-ми ноември, во вторник. Обвинителниот...

Ново рочиште за предметот Сопот

Ново рочиште за предметот „Сопот”

пред 5 месеци - 24 вести - Македонија

Прислушуван разговор помеѓу Јанкулоска и Мијалков, вештачење на психичката состојба на клучниот сведок Рамадан Бајрами, белешки...

Адвокатите од Сопот ќе бараат да сведочат Јанкулоска и Мијалков

Адвокатите од „Сопот“ ќе бараат да сведочат Јанкулоска и Мијалков

пред 5 месеци - Телма - Македонија

„СМ: И они го имаат докажувано нашиве, со ќутек. ГЈ: Да, да, да. И немаше реално, значи и таму ние тогаш ги, знаеш у принцип ја ако не се договориме нешто да им даваме, ништо не им давам, кој и да дојде.

Судот ги прифати обвиненијата за Труст и Тотал  Прво рочиште за Сеад Кочан на 7 ноември

Судот ги прифати обвиненијата за „Труст“ и „Тотал“: Прво рочиште за Сеад Кочан на 7 ноември

пред 5 месеци - A1on - Македонија

Основниот суд Скопје 1, го прифатил обвинителниот акт за случајот „Труст“, во кој првообвинет е бизнисменот и сопственик на ТВ Нова, Сеад Кочан, дознава „Макфакс“.

Аудиоснимки нов доказ во случајот Сопот

Аудиоснимки- нов доказ во случајот „Сопот“

пред 5 месеци - МТВ 1 - Македонија

Аудиоснимка од прислушуваните материјали е нов доказ на Специјалното обвинителство во случајот Сопот. Обвинителот Бурим Рустеми предлага како доказ да се цени разговорот помеѓу двајца поранешни високи функционери од МВР.

Це де со снимен разговор како доказ во постапката за Сопот

Це-де со снимен разговор како доказ во постапката за „Сопот“

пред 5 месеци - Канал 5 - Македонија

Според обвинителот на СЈО, Бурим Рустеми, аудио разговорот ќе придонесе да се утврди вистината за случајот. Покрај снимениот разговор, СЈО како доказ достави и невропсихијатриско вештачење за клучниот сведок Рамадан Бајрами во случајот „Сопот“.

Закажано судење за Сеад Кочан се чека датум за судењето на Латас

Закажано судење за Сеад Кочан, се чека датум за судењето на Латас

пред 5 месеци - Локално - Македонија

Сеад Кочан и уште двајца обвинети во случајот „Труст“ ќе се соочат со обвинители на СЈО на 7-ми ноември, во вторник. Обвинителниот...

Судот ги прифати обвиненијата за Труст и Тотал

Судот ги прифати обвиненијата за „Труст“ и „Тотал“

пред 5 месеци - Нова ТВ - Македонија

Основниот суд Скопје 1, го прифатил обвинителниот акт за случајот „Труст“, во кој првообвинет е бизнисменот и сопственик на ТВ Нова, Сеад Кочан, дознава „ Макфакс “.

 Инспектори од полиција ме мачеа и малтретираа за да сведочам за случајот  повтори клучниот сведок во Сопот

„Инспектори од полиција ме мачеа и малтретираа за да сведочам за случајот“, повтори клучниот сведок во „Сопот“

пред 5 месеци - Макфакс - Македонија

„Бев малтретиран и мачен и психички и физички и на секаков друг начин. Лицата на оние кои ме сослушуваа нема никогаш да им...

 Сопот  СЈО како доказ го достави разговорот меѓу Мијалков и Јанкулоска

„Сопот“: СЈО како доказ го достави разговорот меѓу Мијалков и Јанкулоска

пред 5 месеци - MK News - Македонија

Це-де со снимен телефонски разговор меѓу поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков и поранешната министерка за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска, му предаде специјалното јавно обвинителство на судот како доказ во постапката за предметот „Сопот“.

СЈО достави разговор меѓу Јанкулоска и Мијалков како доказ за Сопот

СЈО достави разговор меѓу Јанкулоска и Мијалков како доказ за „Сопот“

пред 5 месеци - Канал 5 - Македонија

СЈО бара снимениот разговор да се користи како доказ во постапката, зашто може да придонесе да се утврдат фактите за случајот „Сопот“.

СЈО достави разговор меѓу Јанкулоска и Мијалков како доказ за Сопот

СЈО достави разговор меѓу Јанкулоска и Мијалков како доказ за „Сопот“

пред 5 месеци - Канал 77 - Македонија

Специјалното јавно обвинителство на денешното рочиште за „Сопот“ предложи снимка од телефонски разговор меѓу поранешната...

 Сопот  СЈО како доказ го достави разговорот меѓу Мијалков и Јанкулоска

„Сопот“: СЈО како доказ го достави разговорот меѓу Мијалков и Јанкулоска

пред 5 месеци - Макфакс - Македонија

Це-де со снимен телефонски разговор меѓу поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков и поранешната министерка за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска, му предаде специјалното јавно обвинителство на судот како доказ во постапката за предметот „Сопот“.

Судот ги прифати обвиненијата за Труст и Тотал

Судот ги прифати обвиненијата за „Труст“ и „Тотал“

пред 5 месеци - Либертас - Македонија

Основниот суд Скопје 1, го прифатил обвинителниот акт за случајот „Труст“, во кој првообвинет е бизнисменот и сопственик на ТВ Нова, Сеад Кочан, дознава „ Макфакс “.

СЈО достави разговор меѓу Јанкулоска и Мијалков како доказ за Сопот

СЈО достави разговор меѓу Јанкулоска и Мијалков како доказ за „Сопот“

пред 5 месеци - 24 вести - Македонија

Специјалното јавно обвинителство на денешното рочиште за „Сопот“ предложи снимка од телефонски разговор меѓу поранешната...

СЈО како доказ за Сопот го достави разговорот меѓу Мијалков и Јанкулоска

СЈО како доказ за „Сопот“ го достави разговорот меѓу Мијалков и Јанкулоска

пред 5 месеци - +Инфо - Македонија

СЈО му предаде на Судот це-де со снимен телефонски разговор, меѓу поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков и поранешната министерка за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска како доказ во постапката за предметот „Сопот“.

СЈО достави разговор меѓу Јанкулоска и Мијалков како доказ за Сопот

СЈО достави разговор меѓу Јанкулоска и Мијалков како доказ за „Сопот“

пред 5 месеци - еМАГАЗИН - Македонија

Специјалното јавно обвинителство на денешното рочиште за „Сопот“ предложи снимка од телефонски разговор меѓу поранешната...

Ново рочиште за случајот Сопот

Ново рочиште за случајот „Сопот“

пред 5 месеци - МТВ 1 - Македонија

Со сослушување сведоци, денеска во Кривичниот суд треба да продолжи судењето за случајот „Сопот“. Претходното рочиште на...

СЈО како доказ за Сопот го достави разговорот меѓу Мијалков и Јанкулоска

СЈО како доказ за „Сопот“ го достави разговорот меѓу Мијалков и Јанкулоска

пред 5 месеци - A1on - Македонија

СЈО му предаде на Судот це-де со снимен телефонски разговор, меѓу поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков и поранешната министерка за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска како доказ во постапката за предметот „Сопот“.

Ново рочиште за Сопот  треба да бидат сослушани сведоци

Ново рочиште за „Сопот“, треба да бидат сослушани сведоци

пред 5 месеци - Телма - Македонија

Судењето за случајот „Сопот“ во кој 10 лица се обвинети за тероризам, денеска треба да продолжи во Кривичниот суд со сослушување сведоци.

Денеска ново рочиште за случајот Сопот

Денеска ново рочиште за случајот Сопот

пред 5 месеци - Сител - Македонија

Денеска продолжува судското рочиште за предметот „Сопот“ во кој 10 лица се обвинети за тероризам. На денешната седница треба да бидат ислушани сведоците.

Времеплов
x