20
Меси со 100 европски гол Челси и Рома се надигруваа

Меси со 100. европски гол, Челси и Рома се надигруваа

пред 5 месеци - Макфакс - Спорт

Барселона и покрај исклучувањето на Жерард Пике поради обид да даде гол со рака, стигна до 3:1 победа над тимот на Олимпијакос, а Лио Меси повторно постигна одличен гол од слободен удар.

Јувентус до тешка победа против Спортинг Барса рутински го совлада Олимпијакос

Јувентус до тешка победа против Спортинг, Барса рутински го совлада Олимпијакос

пред 5 месеци - Весник - Спорт

Во групата Д во Лигата на Шампионите, вечерва фаворитите остварија очекувани победи. Италијанскиот шампион си ја искомплицира задачата против Спортинг од Лисабон кога Алекс Сандро рано во првото полувреме ја затресе сопствената мрежа.

ЛШ Гол шоу во Лондон Меси до 100 гол во евро турнирите

ЛШ: Гол-шоу во Лондон, Меси до 100 гол во евро-турнирите

пред 5 месеци - Македонски Спорт - Фудбал

На „Стемфорд бриџ“ паднаа шест гола, а Челзи и Рома не се победија За разлика од вчера, втората вечер од групната фаза на Лигата на шампионите донесе нешто помалку голови.

Јувентус до тешка победа против Спортинг Барса рутински го совлада Олимпијакос

Јувентус до тешка победа против Спортинг, Барса рутински го совлада Олимпијакос

пред 5 месеци - Република - Фудбал

Во групата Д во Лигата на Шампионите, вечерва фаворитите остварија очекувани победи. Италијанскиот шампион си ја искомплицира задачата против Спортинг од Лисабон кога Алекс Сандро рано во првото полувреме ја затресе сопствената мрежа.

Гол шоу на Стемфорд бриџ  Баерн и ПСЖ рутински

Гол-шоу на „Стемфорд бриџ“,  Баерн и ПСЖ рутински

пред 5 месеци - Top Sport - Фудбал

Челси и Рома го одиграа најинтересниот натпревар во Лигата на шампионите откако ги почестија гледачите со шест гола и со многу пресврти, додека моќни победи остварија Баерн со старо-новиот тренер Јуп Хајнкес, Барселона и ПСЖ.

Спектакл и шест гола во Лондон Јунајтед мурињовски

Спектакл и шест гола во Лондон, Јунајтед „мурињовски“

пред 5 месеци - Off.net.mk - Фудбал

Со 30 шута на двата гола и вкупно шест погодоци, Челси и Рома го оправдаа епитетот дерби на колото. Барса, ПСЖ и Баерн рутински.

ПСЖ е немилосрдна гол машинерија Челзи и Рома приредија спектакл за 3 3

ПСЖ е немилосрдна гол-машинерија, Челзи и Рома приредија спектакл за 3:3

пред 5 месеци - Sportmedia - Фудбал

Пари Сен Жермен продолжи да си поигрува со ривалите во Лигата на шампионите и со импресивна гол-разлика од 12:0 е на прагот...

Убавец со шест гола на Стемфорд бриџ  Манџукиќ му донесе триумф на Јуве

Убавец со шест гола на „Стемфорд бриџ“, Манџукиќ му донесе триумф на Јуве

пред 5 месеци - Екипа - Фудбал

Челси и Рома на „Стемфорд бриџ“ одиграа прекрасен меч, исполнет со многу голови и пресврти, а на крајот ремизираа 3-3. Англискиот првак поведе со 2-0, со головите на Давид Луиз и на Еден Азар, но Коларов возврати до крајот на првиот дел.

ЛШ Голеада во Лондон Рома ремизираше кај Челси Јувентус едвај до победа над Спортинг Лисабон

ЛШ: Голеада во Лондон, Рома ремизираше кај Челси, Јувентус едвај до победа над Спортинг Лисабон

пред 5 месеци - 24 фудбал - Фудбал

Комплетирано е третото коло во групите од Лигата на шампионите. Возбудливо реми одиграа Челси и Рома во дербито на вечерта во рамките на групата „Ц“ каде резултатот од мечот во Лондон гласеше 3-3.

Џеко Ја поправив сликата од минатото со ова што го направив

Џеко: Ја поправив сликата од минатото со ова што го направив

пред 5 месеци - Дерби - Фудбал

Един Џеко беше вистински херој на Рома оваа вечер на „Стемфорд Бриџ“ и дефинитивно беше најзаслужен за бодот кој го освои...

Ауу  каква бомба на Џеко

Ауу... каква бомба на Џеко!

пред 5 месеци - 24 фудбал - Фудбал

Босанскиот дијамант блесна на мечот во Лондон. Рома израмни на гостувањето кај Челси во Лондон на мечот од групата „Ц“ каде претходно Атлетико Мадрид и Карабах одиграа без голови.

Фантастичниот Џеко го скроти залетаниот Челси Јувентус стигна до важна победа во завршницата

Фантастичниот Џеко го скроти залетаниот Челси, Јувентус стигна до важна победа во завршницата

пред 5 месеци - Дерби - Фудбал

Големото дерби оваа вечер во Лигата на шампионите се одигра на „Стемофорд Бриџ“, а мора да се напомене дека и Челси и Рома...

Карабах извлече бод во дуелот против Атлетико

Карабах извлече бод во дуелот против Атлетико

пред 5 месеци - Курир - Фудбал

Иако шпанскиот тим важеше за фаворит, сепак не успеа да ја оправда таа улога. Гризман и Торес имаа две големи можности, но мрежата на домаќините во двата наврати остана мирна, а резултатот на крајот беше и оној од почетокот 0:0.

ЛШ полувреме Челси води против Рома Јувентус по потешкиот пат против Спортинг Лисабон

ЛШ, полувреме: Челси води против Рома, Јувентус по потешкиот пат против Спортинг Лисабон

пред 5 месеци - 24 фудбал - Фудбал

Полувреме од вечерашните средби во третото коло од групите во Лигата на шампионите. Во дербито на вечерта, Челси има предност...

Карабах извлече бод во дуелот против Атлетико

Карабах извлече бод во дуелот против Атлетико

пред 5 месеци - Канал 5 - Фудбал

Иако шпанскиот тим важеше за фаворит, сепак не успеа да ја оправда таа улога. Гризман и Торес имаа две големи можности, но мрежата на домаќините во двата наврати остана мирна, а резултатот на крајот беше и оној од почетокот 0:0.

Карабах извлече бод во дуелот против Атлетико

Карабах извлече бод во дуелот против Атлетико

пред 5 месеци - A1on - Фудбал

Со натпреварот одигран попладнево во Баку, во кој Карабах и Атлетик Мадрид одиграа без победник, беше отворена денешната програма од 3.

Џеко со волеј удар за паметење

Џеко со волеј удар за паметење!

пред 5 месеци - Се за спорт - Фудбал

Босанскиот напаѓач, Един Џеко постигна вистински гол-убавец со кој го израмни резултатот против Челзи на „Стемфорд бриџ“ (2-2).

Челзи и Пома изиграа меч кој долго ќе се памти

Челзи и Пома изиграа меч кој долго ќе се памти!

пред 5 месеци - Се за спорт - Фудбал

Челзи и Рома во вистински спот за фудбалот, одиграа 3-3, во досега најубавиот натпревар во Лигата на шампионите оваа сезона.

Манџукиќ е спасителот на Јувентус Барса и со 10 играчи славеше против Олимпијакос

Манџукиќ е спасителот на Јувентус, Барса и со 10 играчи славеше против Олимпијакос

пред 5 месеци - Се за спорт - Фудбал

Фудбалерите на Јувентус на домашен терен со гол во самиот финиш славеа победа над Спортинг Лисабон од 2-1 (1-1). За денешниот натпревар во португалскиот тим во конкуренција не беше нашиот Стефан Ристовски.

Рома на Стенфорд Бриџ  ново деби во ЛШ за Јуп Хајнкес

Рома на „Стенфорд Бриџ“, ново деби во ЛШ за Јуп Хајнкес

пред 5 месеци - Top Sport - Фудбал

Нови осум натпревари вечерва ќе го комплетираат третото коло во Лигата на шампионите. Дербито се игра на „Стенфорд Бриџ“ во Лондон помеѓу Челси и Рома.

Времеплов
x