20
Лукаку го тешеше голманот на Бенфика

Лукаку го тешеше голманот на Бенфика

пред 5 месеци - Top Sport - Фудбал

Ромелу Лукаку можеби изгледа бескомпромисно во борбата за топка во шестнаесетникот, но белгискиот напаѓач покажа дека го сфаќа фудбалот, кога го тешеше голманот на Бенфика, Миле Свилар.

Свилар се извинуваше до навивачите на Бенфика  Лукаку го тешеше

Свилар се извинуваше до навивачите на Бенфика, Лукаку го тешеше

пред 5 месеци - 24 фудбал - Фудбал

Младиот чувар на португалскиот тим му подари победа на Манчестер јунајтед. Бенфика загуби минимално од Манчестер јунајтед...

Најмладиот голман во историјата на ЛШ го даруваше Мурињо

Најмладиот голман во историјата на ЛШ го даруваше Мурињо

пред 5 месеци - Екипа - Фудбал

Голманот на Бенфика, Миле Свилар, влезе во историјата како најмлад чувар на мрежата во историјата на Лигата на шампионите откако се појави во стартниот тим на португалскиот гигант на дуелот со Манчестер јунајтед.

Најмладиот голман во историјата на ЛШ му подари победа на Манчестер јунајтед

Најмладиот голман во историјата на ЛШ му подари победа на Манчестер јунајтед

пред 5 месеци - 24 фудбал - Фудбал

Белгискиот интернационалец не се прослави вечерва. Младиот 18 годишен чувар на мрежата на португалска Бенфика, Белгиецот Миле Свилар, не се прослави на дуелот со Манчестер јунајтед во елитното европско клупско натпреварување.

Падна рекордот на Касиљас  Свилар е кралот

Падна рекордот на Касиљас. Свилар е кралот!

пред 5 месеци - Весник - Спорт

Младиот Србин, син на славниот југословенски голман Ратко Свилар, го урна рекордот на Икер Касиљас Повредата на Жулио Сезар...

Миле Свилар испиша историја во Лигата на шампионите

Миле Свилар испиша историја во Лигата на шампионите

пред 5 месеци - Top Sport - Фудбал

Младиот белгиски репрезентативец, Миле Свилар, син на поранешниот голман на Војводина и Антверпен, Ратко, вечерва испиша историја во Лигата на шампионите, откако стана најладиот голман кој бранел во натпревар од елитното натпреварување.

Падна рекордот на Касиљас  Свилар е кралот

Падна рекордот на Касиљас. Свилар е кралот!

пред 5 месеци - Вечер - Спорт

Младиот Србин, син на славниот југословенски голман Ратко Свилар, го урна рекордот на Икер Касиљас Повредата на Жулио Сезар...

Кога дебито од соништата ќе стане кошмар  Најмладиот голман во историјата на ЛШ со несфатлив потег му подари победа на Јунајтед

Кога дебито од соништата ќе стане кошмар: Најмладиот голман во историјата на ЛШ со несфатлив потег му подари победа на Јунајтед

пред 5 месеци - Дерби - Фудбал

Светските медиуми во текот на денешниот ден на големо го најавија дебитантскиот настап на Миле Свилар на голот на Бенфика,...

Миле Свилар најмлад голман во историјата на Лигата на шампионите

Миле Свилар најмлад голман во историјата на Лигата на шампионите

пред 5 месеци - Sportmedia - Фудбал

Миле Свилар е најмладиот голман во историјата на Лигата на шампионите и со 18 години вечерва го брани голот на Бенфика против...

Нов рекорд  Миле Свилар е најмладиот голман во ЛШ

Нов рекорд: Миле Свилар е најмладиот голман во ЛШ

пред 5 месеци - Македонски Спорт - Фудбал

Младиот Белгиец со српски корени го урна рекордот на Икер Касиљас Повредата на Жулио Сезар го принуди тренерот на Бенфика Руи Виторија меѓу диреците за дуелот со Манчестер јунајтед во Лигата на шампионите да го стави Миле Свилар.

Младиот Србин Миле Свилар го урна рекордот на Касилјас во ЛШ

Младиот Србин Миле Свилар го урна рекордот на Касилјас во ЛШ

пред 5 месеци - Екипа - Фудбал

Младиот српски голман Миле Свилар е нов рекордер во историјата на елитното европско натпреварување Лигата на шампионите. Тој го урна рекордот на Икер Касилјас за најмлад голман стартер во ЛШ.

Го бутна рекордот на Касиљас и си даде автогол

Го бутна рекордот на Касиљас и си даде автогол!

пред 5 месеци - Се за спорт - Фудбал

Фудбалерите на Манчестер Јунајтед по 65 минути игра на „Да Луж“ имаат водство од 0-1. Се играше 65. минута, кога „црвените...

Игра за Јунајтед  навива за Бенфика

Игра за Јунајтед, навива за Бенфика

пред 5 месеци - Сител - Фудбал

Српскиот репрезентативец Немања Матиќ рекол дека трите сезони во Бенфика биле клучни во неговиот развој како фудбалер. Матиќ,...

Матиќ  До крајот на животот ќе навивам за Бенфика

Матиќ: До крајот на животот ќе навивам за Бенфика

пред 5 месеци - Top Sport - Фудбал

Српскиот репрезентативец Немања Матиќ рекол дека трите сезони во Бенфика биле клучни во неговиот развој како фудбалер. Матиќ...

Како Бенфика го откачила Мурињо

Како Бенфика го откачила Мурињо?

пред 5 месеци - Македонски Спорт - Фудбал

* Приказната на Жозе во Бенфика почна и заврши во 2000 година. По 11 натпревари „посебниот“ го напушти кормилото. Вечерва...

Матиќ  До крајот на животот ќе навивам за Бенфика

Матиќ: До крајот на животот ќе навивам за Бенфика

пред 5 месеци - Макфакс - Спорт

Српскиот репрезентативец Немања Матиќ рекол дека трите сезони во Бенфика биле клучни во неговиот развој како фудбалер. Матиќ...

Времеплов
x