20
Борба за 12 општини меѓу Беса и Алијансата на Албанците против ДУИ

Борба за 12 општини меѓу Беса и Алијансата на Албанците против ДУИ!

пред 4 месеци - Весник - Македонија

Остануваат уште 12 општини, во кои за превласт ќе се борат кандидати за градоначалници кои доаѓаат од албанските партии, покажуваат резултатите од првиот изборен круг.

Борба за 12 општини меѓу Беса и Алијансата на Албанците против ДУИ

Борба за 12 општини меѓу Беса и Алијансата на Албанците против ДУИ!

пред 4 месеци - Вечер - Македонија

Остануваат уште 12 општини, во кои за превласт ќе се борат кандидати за градоначалници кои доаѓаат од албанските партии, покажуваат резултатите од првиот изборен круг.

Коалиции за Локални или локално пазарење

Коалиции за Локални или локално пазарење?!

пред 4 месеци - Телма - Македонија

БЕСА и Алијанса за Албанците взаемно ќе се поддржат во 12 општини. Ги повикаа членството и симпатизерите да гласаат за нивните...

Се официјализира коалицијата Алијансата за Албанците и БЕСА

Се официјализира коалицијата Алијансата за Албанците и БЕСА

пред 4 месеци - еМАГАЗИН - Македонија

Алијансата за Албанците и Движењето Беса потпишаа договор за коалиција за вториот круг на локалните избори. Претставникот...

БЕСА и Алијансата на Албанците здружени во втор круг од Локалните избори

БЕСА и Алијансата на Албанците здружени во втор круг од Локалните избори

пред 4 месеци - Бриф - Македонија

Новата коалиција која ја потпишаа партиите БЕСА и Алијансата на Албанците, како што тврдат тие е со цел за поголем успех на нивните кандидати во вториот круг на локалните избори.

Беса и Алијансата на Албанците во вториот круг ќе се борат против ДУИ

Беса и Алијансата на Албанците во вториот круг ќе се борат против ДУИ

пред 4 месеци - +Инфо - Македонија

Движењето Беса и Алијанса за Албанците ќе коалицираат во вториот круг на локалните избори, кој ќе се одржи на 29 октомври, соопштија на прес-конференција двете партии, чии претставници денеска потпишаа предизборна коалиција.

Коалициски математики во албанскиот блок за вториот круг локални

Коалициски математики во албанскиот блок за вториот круг локални

пред 4 месеци - Сител - Македонија

Embedded video for Коалициски математики во албанскиот блок за вториот круг локални Остануваат уште 12 општини, во кои за...

БЕСА и Алијансата за Албанците со договор за поддршка во вториот круг од локалните избори

БЕСА и Алијансата за Албанците со договор за поддршка во вториот круг од локалните избори

пред 4 месеци - МТВ 1 - Македонија

Движењето БЕСА и партијата Алијанса за Албанците си дадоа поддршка во вториот круг од локалните избори. Потпишаа меморандум за соработка.

Беса и Алијанса за Албанците во вториот круг заедно ќе се борат за 12 градоначалници

Беса и Алијанса за Албанците во вториот круг заедно ќе се борат за 12 градоначалници

пред 4 месеци - Макфакс - Македонија

Движењето Беса ќе поддржат пет кандидати за градоначалници на Алијанса за албаниците додека ,тие  на Беса ќе им возвратат во седум општини во коишто тие имаат поголеми шанси за победа.

Беса и партијата на Села се здружија против ДУИ во вториот круг на изборите

Беса и партијата на Села се здружија против ДУИ во вториот круг на изборите

пред 4 месеци - 24 вести - Македонија

Предизборна нова коалиција меѓу Беса и Алијансата на Албанците потпишаа денеска претставниците на двете партии . Тврдат дека е неопходна поддршка на нивните кандидати со цел поголем успех во вториот круг на локалните избори .

БЕСА и Алијанса и официјално во коалиција за вториот круг

БЕСА и Алијанса и официјално во коалиција за вториот круг

пред 4 месеци - Телма - Македонија

БЕСА и Алијанса за Албанците взаемно ќе се поддржат во 12 општини. Ги повикаа членството и симпатизерите, да гласаат за нивните...

Беса и Алијанса за Албанците во вториот круг заедно ќе се борат за 12 градоначалници

Беса и Алијанса за Албанците во вториот круг заедно ќе се борат за 12 градоначалници

пред 4 месеци - A1on - Македонија

Движењето Беса ќе поддржат пет кандидати за градоначалници на Алијанса за Албаниците додека тие на Беса ќе им возвратат во седум општини во коишто тие имаат поголеми шанси за победа.

БЕСА и Алијанса со договор за меѓусебна поддршка во вториот круг за градоначалници

БЕСА и Алијанса со договор за меѓусебна поддршка во вториот круг за градоначалници

пред 4 месеци - Канал 5 - Македонија

ДУИ пак најавуваат победа во вториот изборен круг. Веруваат дека граѓаните ќе ја препознаат вистинската опција. Неизвесноста во албанскиот блок ќе остане до самиот крај.

Османи ДУИ е апсолутен победник на локалните избори меѓу албанските партии

Османи: ДУИ е апсолутен победник на локалните избори меѓу албанските партии

пред 4 месеци - Сител - Македонија

Коалициите се прават врз основа на комплементарноста на идеите, а не на договори за контингенти гласови. Коалицијата на ДУИ...

Беса и Алијанса за Албанците ќе коалицираат за вториот круг на изборите во битката против ДУИ

Беса и Алијанса за Албанците ќе коалицираат за вториот круг на изборите во битката против ДУИ

пред 4 месеци - Либертас - Македонија

Движењето Беса и Алијанса за Албанците ќе коалицираат во вториот круг на локалните избори, кој ќе се одржи на 29 октомври, соопштија двете партии на заедничка прес-конференција.

Османи ДУИ е апсолутен победник на локалните избори меѓу албанските партии

Османи: ДУИ е апсолутен победник на локалните избори меѓу албанските партии

пред 4 месеци - +Инфо - Македонија

Коалициите се прават врз основа на комплементарноста на идеите, а не на договори за контингенти гласови. Коалицијата на ДУИ...

ЛИ2017 Османи ДУИ е апсолутен победник на локалните избори меѓу албанските партии

ЛИ2017/ Османи: ДУИ е апсолутен победник на локалните избори меѓу албанските партии

пред 4 месеци - Либертас - Македонија

Коалициите се прават врз основа на комплементарноста на идеите, а не на договори за контингенти гласови. Коалицијата на ДУИ...

Османи ДУИ е апсолутен победник на локалните избори меѓу албанските партии

Османи: ДУИ е апсолутен победник на локалните избори меѓу албанските партии

пред 4 месеци - A1on - Македонија

Коалициите се прават врз основа на комплементарноста на идеите, а не на договори за контингенти гласови. Коалицијата на ДУИ...

Во влада партнери на локален план противници

Во влада партнери, на локален план противници

пред 4 месеци - Р.С. Европа - Македонија

Во вториот круг на локалните избори ДУИ ја очекува поддршката од СДСМ во битките за гласови во Струга и Гостивар каде што противкандидатите се од другите владин коалициски партнер Алијансата за Албанците.

Објавени имињата на новите советници во Град Скопје  21 советник од СДСМ 17 од ВМРО ДПМНЕ

Објавени имињата на новите советници во Град Скопје - 21 советник од СДСМ, 17 од ВМРО ДПМНЕ

пред 4 месеци - Скопје Инфо - Скопје

Државната изборна комисија ги објави имињата на новоизбраните советници на Град Скопје. СДСМ и коалицијата, на локалните избори кои за Град Скопје завршија во првиот круг,  освоија 21 советник, а ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата 17.

БЕСА и Алијанса и официјално во коалиција за вториот круг

БЕСА и Алијанса и официјално во коалиција за вториот круг

пред 4 месеци - Локално - Македонија

БЕСА и Алијанса за Албанците взаемно ќе се поддржат во 12 општини. Ги повикаа членството и симпатизерите, да гласаат за нивните...

Доминација на СДСМ  резултати од првиот круг на Локалните избори

Доминација на СДСМ - резултати од првиот круг на Локалните избори

пред 4 месеци - DW - Македонија

Во вториот изборен круг на 29 октомври ќе се прегласува во 35 општини. Се очекуваат неизвесни битки за гласови во неколку поголеми градови.

Османи Коалицијата ДУИ  СДСМ не е тргување со гласови

Османи: Коалицијата ДУИ – СДСМ не е тргување со гласови

пред 4 месеци - Нова ТВ - Македонија

Шефот на Општинскиот изборен штаб во Чаир на ДУИ Бујар Османи денеска оцени дека ДУИ е апсолутен победник на овие избори меѓу албанските партии.

Османи Коалицијата ДУИ  СДСМ се темели на заеднички програмски заложби

Османи: Коалицијата ДУИ – СДСМ се темели на заеднички програмски заложби

пред 4 месеци - Локално - Македонија

Коалициите се прават врз основа на комплементарноста на идеите, а не на договори за контингенти гласови. Коалицијата на ДУИ...

Можат ли БЕСА и Алијансата да му го загорчат вториот круг на Ахмети

Можат ли БЕСА и Алијансата да му го „загорчат“ вториот круг на Ахмети?

пред 4 месеци - Фаланга - Македонија

Предводниците на БЕСА и Алијансата за Албанците вчера попладне постигнаа договор за коалиција во вториот круг на локалните избори закажани за 29 октомври со тоа што партиите ќе дадат поддршка за тие кандидати кои им се во игра во борбата со ДУИ.

Во Советот на Град Скопје 21 советник од СДСМ 17 од ВМРО ДПМНЕ

Во Советот на Град Скопје, 21 советник од СДСМ, 17 од ВМРО ДПМНЕ

пред 4 месеци - Нова ТВ - Македонија

Државната изборна комисија ги објави имињата на новоизбраните советници на Град Скопје. Советници од ВМРО ДПМНЕ и Коалицијата...

Советот на Град Скопје 21 советник од СДСМ 17 од ВМРО ДПМНЕ

Советот на Град Скопје: 21 советник од СДСМ, 17 од ВМРО ДПМНЕ

пред 4 месеци - Нова ТВ - Македонија

Државната изборна комисија ги објави имињата на новоизбраните советници на Град Скопје. Советници од ВМРО ДПМНЕ и Коалицијата...

Втор круг ќе има во 35 општини

Втор круг ќе има во 35 општини

пред 4 месеци - Пулс 24 - Македонија

На 29-ти октомври треба да се гласа за избор на градоначалник во останатите 35 општини кои не добија градоначалници во првиот круг од локалните избори одржани на 15-ти октомври.

Коалции во албанскиот блок за вториот круг  Алијанса  Беса ДУИ СДСМ

Коалции во албанскиот блок за вториот круг : Алијанса – Беса ,ДУИ-СДСМ

пред 4 месеци - Макфакс - Македонија

Од партијата Беса, информираат дека официјално се уште нема договор за взаемна поддршка со Алијанса за Албанците, но ја потврдија веста дека кандидатите за градоначалници веќе се договараат на локално ниво.

Касами ќе се договара со алијанса за вториот круг

Касами ќе се договара со алијанса за вториот круг

пред 4 месеци - 24 вести - Македонија

Претседателот на Беса, Билал Касами денеска изјави дека ќе иницира разговори со првиот човек на Алијанса за Албанците, Зијадин Села за можна коалиција и соработка во вториот круг на локалните избори.

Времеплов
x