20
Карпош Соколи поразен од Солнок во првиот меч од ФИБА Еврокупот

Карпош Соколи поразен од Солнок во првиот меч од ФИБА Еврокупот

пред 4 месеци - Сител - Кошарка

Екипата на Карпош Соколи со пораз кај унгарскиот Солнок го започна својот настап во кошаркарскиот ФИБА Еврокуп. Во дуел од 1.

Солнок пресилен за  соколите

Солнок пресилен за „соколите“

пред 4 месеци - Македонски Спорт - Кошарка

Поголемиот фонд на високи играчи, е главната причина за победата на Солнок против Карпош соколи во првото коло од ФИБА Европа купот.

Карпош Соколи поразен од Солнок во првиот меч од ФИБА Еврокупот

Карпош Соколи поразен од Солнок во првиот меч од ФИБА Еврокупот

пред 4 месеци - Канал 5 - Кошарка

Во дуел од 1. коло на Х групата одигран попладнево во Солнок, истоимената унгарска екипа ги порази Карпош Соколи со 94:73, по четвртини, 26-15, 17-19, 30-22 и 21-17.

Незгодно европско деби за Соколи

Незгодно европско деби за Соколи

пред 4 месеци - Макфакс - Спорт

Тимот на Карпош Соколи загуби во првиот меч од групната фаза на ФИБА Еврокупот на гостувањето во Солнок, Унгарија со 94:73.

Унгарски пораз за Соколи во ФИБА Еврокупот

Унгарски пораз за Соколи во ФИБА Еврокупот

пред 4 месеци - Top Sport - Кошарка

Тимот на Карпош Соколи загуби во првиот меч од групната фаза на ФИБА Еврокупот на гостувањето во Солнок, Унгарија со 94:73.

Карпош Соколи поразен од Солнок во првиот меч од ФИБА Еврокупот

Карпош Соколи поразен од Солнок во првиот меч од ФИБА Еврокупот

пред 4 месеци - 24 вести - Спорт

Екипата на Карпош Соколи со пораз кај унгарскиот Солнок го започна својот настап во кошаркарскиот ФИБА Еврокуп. Во дуел од 1.

Карпош Соколи поразен од Солнок во првиот меч од ФИБА Еврокупот

Карпош Соколи поразен од Солнок во првиот меч од ФИБА Еврокупот

пред 4 месеци - A1on - Кошарка

Екипата на Карпош Соколи со пораз кај унгарскиот Солнок го започна својот настап во кошаркарскиот ФИБА Еврокуп. Во дуел од 1.

 Соколите  немаа сили за изненадување во Унгарија

„Соколите“ немаа сили за изненадување во Унгарија

пред 4 месеци - Екипа - Кошарка

Кошаркарите на Карпош соколи претрпеа убедлив пораз од 94-73 на првиот натпревар од групната фаза во Еврокупот на ФИБА, откако македонскиот вицепрвак не успеа да го издржи темпото што го наметна унгарскиот тим, кој одигра фуриозно во нападот.

Солнок место каде не се победува   има судиска помош

Солнок место каде не се победува - има судиска помош!

пред 4 месеци - Sportmedia - Кошарка

Без оглед на фактот дека кошаркарите на Карпош Соколи не играа согласно со нивните очекувања, сепак, на домаќините не им...

Карпош Соколи тргна со убедлив пораз во ФИБА Еврокупот

Карпош Соколи тргна со убедлив пораз во ФИБА Еврокупот

пред 4 месеци - Дерби - Кошарка

Карпош Соколи доживеа убедлив пораз изразен со резултат 94:73 на гостувањето кај Солнок во ФИБА Еврокупот, со што со негативен резултат го отвори настапот во групата Х во ова европско кошаркарско натпреварување.

Војдан и Бујукчекмеџе убедливи во Украина

Војдан и Бујукчекмеџе убедливи во Украина

пред 4 месеци - Sportmedia - Кошарка

Македонскиот репрезентативец, Војдан Стојановски и неговиот тим Бујукчекмеџе со победа ја отворија групната фаза во ФИБА Евро купот, откако на гостувањето кај Химик славеа со 80:60.

Соколи без Делиќ во Солнок

Соколи без Делиќ во Солнок

пред 4 месеци - Македонски Спорт - Кошарка

Болниот Ненад Делиќ не е во екипата на Карпош соколи, па центарската линија ќе биде ослабена на гостувањето од 18 часот, кај Солнок, на првиот меч од ФИБА Европа купот.

 Соколи  стартуваат во Унгарија во Еврокупот на ФИБА

„Соколи“ стартуваат во Унгарија во Еврокупот на ФИБА

пред 4 месеци - Екипа - Кошарка

Кошаркарите на Карпош соколи по елиминацијата од квалификациите за Лигата на шампионите се здобија со право за учество во групната фаза од Еврокупот на ФИБА.

 СОКОЛИТЕ  ХЕНДИКЕПИРАНИ  Без Делиќ во Солнок

„СОКОЛИТЕ" ХЕНДИКЕПИРАНИ: Без Делиќ во Солнок

пред 4 месеци - Sportmedia - Кошарка

Непосредно пред заминувањето за Унгарија, лекарите констатирале дека Хрватот има висока температура и мораше да остане во Скопје.

Времеплов
x