20
Мистериозната сина таблета која вчера Меси ја извади од штуцните  зошто Аргентинецот користи глукоза

Мистериозната сина таблета која вчера Меси ја извади од штуцните, зошто Аргентинецот користи глукоза?

пред 5 месеци - 24 фудбал - Фудбал

Едно кратко видео од Лео Меси на вчерашниот дуел со Олимпијакос за кратко време стана вирално, Аргентинецот беше уловен како...

Меси извади нешто од чорапот и веднаш го стави во уста

Меси извади нешто од чорапот и веднаш го стави во уста

пред 5 месеци - Курир - Фудбал

Очигледно Меси не сакаше да биде забележан тој момент, но камерите го „уловија“. Се шпекулира дека Аргентинецот за време на натпреварот користел апчиња кои содржат гликоза за да се снабди со енергија.

Какво апче лапна Меси среде меч

Какво апче лапна Меси среде меч?

пред 5 месеци - Екипа - Фудбал

Лионел Меси го постигна својот 100. гол во Лигата на шампионите на синоќешниот меч против Олимпијакос и уште еднаш ја покажа својата врвна класа.

Меси извади нешто од чорапот и веднаш го стави во уста

Меси извади нешто од чорапот и веднаш го стави во уста

пред 5 месеци - A1on - Фудбал

На социјалните мрежи се појави интересно видео од средбата на Каталонците со Олимпијакос како ѕвездата на Барселона, Лионел Меси се наведнува и вади нешто од „штуцната“ и веднаш го става во уста.

Бројките кажуваат се за Меси

Бројките кажуваат се за Меси

пред 5 месеци - Sportmedia - Фудбал

На синоќешниот меч против Олимпијакос, Лео стигна до 100 погодоци во натпреварувањата на УЕФА Петкратниот освојувач на „Златната...

Потег кој ги збуни сите  Меси извади нешто од чорапот и го изеде

Потег кој ги збуни сите: Меси извади нешто од чорапот и го изеде

пред 5 месеци - Весник - Спорт

Фудбалерот на Барселона, Лео Меси сигурно долго ќе го памети овој меч против Олимпијакос , (3:1) зошто баш на овој натпревар Меси го постигна стотиот погодок на европските натпревари.

Потег кој ги збуни сите  Меси извади нешто од чорапот и го изеде

Потег кој ги збуни сите: Меси извади нешто од чорапот и го изеде

пред 5 месеци - Република - Фудбал

Фудбалерот на Барселона, Лео Меси сигурно долго ќе го памети овој меч против Олимпијакос , (3:1) зошто баш на овој натпревар Меси го постигна стотиот погодок на европските натпревари.

Снимка која ги збуни сите  Меси извади нешто од чорапот и го изеде

Снимка која ги збуни сите: Меси извади нешто од чорапот и го изеде

пред 5 месеци - Прес 24 - Спорт

Фудбалерот на Барселона, Лео Меси сигурно долго ќе го памети овој меч против Олимпијакос , (3:1) зошто баш на овој натпревар Меси го постигна стотиот погодок на европските натпревари.

Какво апче пиеше Меси против Олимпијакос

Какво апче пиеше Меси против Олимпијакос?

пред 5 месеци - Top Sport - Фудбал

Повеќе шпански медиуми го забележаа чудното однесување на Лео Меси на мечот од Лигата на шампионите против Олимпијакос во средата, посебно вадењето на апче од неговата чорапа кое веднаш го стави во устата.

Меси голтна мистериозна и скриена таблета за време на мечот со Олимпијакос  медиумите открија за што станува збор

Меси голтна мистериозна и скриена таблета за време на мечот со Олимпијакос, медиумите открија за што станува збор

пред 5 месеци - Дерби - Фудбал

Лионел Меси стигна до бројката од 100 голови во европските натпреварувања на вчерашниот меч против Олимпијакос во Лигата...

Валверде по јубилејот на Меси  Ајде да видиме дали

Валверде по јубилејот на Меси: Ајде да видиме дали…

пред 5 месеци - Дерби - Фудбал

Барселона ја продолжи добрата серија и оствари очекувана победа од 3-1 над Олимпијакос во Лигата на шампионите со што направи голем исчекор кон следната фаза во ова натпреварување.

Еден еврогол за два јубилеи на Лео Меси

Еден еврогол за два јубилеи на Лео Меси

пред 5 месеци - Екипа - Фудбал

Лионел Меси беше предводник на Барселона и при вечерашниот триумф над Олимпијакос, а одличната партија аргентинскиот генијалец ја круниса со прекрасен погодок од слободен удар.

Валверде за  Златната топка   Сите знаеме кој е најдобар на светот

Валверде за „Златната топка“: Сите знаеме кој е најдобар на светот…

пред 5 месеци - Дерби - Фудбал

Барселона ја очекува меч со Олимпијакос во Лигата на шампионите, но пред истиот интересна изјава даде тренерот Ернесто Валверде поврзана со „Златната топка“.

Времеплов
x