20
Во Солун уапсени Грујевски и Бошковски

Во Солун уапсени Грујевски и Бошковски

пред 4 месеци - МТВ 1 - Македонија

Грчката полиција потврди дека во Солун ги  уапсила поранешните вработени во УБК, Горан Грујевски и Никола Бошковски. Македонската полиција ги бараше со меѓународна потерница за обвиненија поврзани со нелегалното прислушување.

Нема екстрадиционен спас за Грујевски и Бошковски

Нема екстрадиционен спас за Грујевски и Бошковски

пред 4 месеци - +Инфо - Македонија

Македонија со Европската Унија во 1999 година ја има потпишано и прифатено Европската конвенција за екстрадиција (ЕКЕ), која важи со сите земји од ЕУ кои ја имаат потпишано, меѓу кои и Грција.

СЈО очекува брза екстрадиција на Грујевски и Бошковски

СЈО очекува брза екстрадиција на Грујевски и Бошковски

пред 4 месеци - Канал 5 - Македонија

Очекуваат нивна брза екстрадиција од Грција и брзо започнување на судењето. - Во овој дел од постапката СЈО нема надлежност,...

Грчката полиција го потврди апсењето на Грујевски и Бошковски

Грчката полиција го потврди апсењето на Грујевски и Бошковски

пред 4 месеци - МТВ 1 - Македонија

Горан Грујевски и Никола Бошковски, двајцата поранешни началници во МВР, кои од СЈО се обвинети во предметот „Тврдина“, ноќеска се уапсени во Солун, Грција, потврди грчката полиција за медиумите.

СЈО очекува брза екстрадиција на Грујевски и Бошковски

СЈО очекува брза екстрадиција на Грујевски и Бошковски

пред 4 месеци - A1on - Македонија

Специјалното јавно обвинителство е информирано за приведувањето на Горан Грујевски и Никола Бошковски во Грција. Очекуваат нивна брза екстрадиција од Грција и брзо започнување на судењето.

Грчкото МВР за Макфакс  Двете уапсени лица имаа фалсификувани пасоши

Грчкото МВР за Макфакс: Двете уапсени лица имаа фалсификувани пасоши

пред 4 месеци - Макфакс - Македонија

Грчкото министерство за внатрешни работи за „Макфакс“ ја потврди информацијата дека двајцата обвинети Горан Грујевски и Никола Бошковски биле уапсени вчера во Солун со фалсификувани патни исправи.

Македонија нема договор за екстрадиција со Грција

Македонија нема договор за екстрадиција со Грција

пред 4 месеци - DW - Македонија

Бидејќи Македонија и Грција немаат договор за екстрадиција, двајцата приведени може брзо да и бидат предадени на Македонија...

Грчката полиција го потврди апсењето на Груjевски и Бошковски

Грчката полиција го потврди апсењето на Груjевски и Бошковски

пред 4 месеци - +Инфо - Македонија

Грчките власти потврдиле дека уапсиле двајца мажи на аеродромот во Солун, кои од Македонија се бараат за обвиненија поврзани со нелегално прислушување, пренесува БТА.

Грујeвски и Бошковски уапсени на солунскиот аеродром со фалсификувани патни исправи ОБНОВЕН

Грујeвски и Бошковски уапсени на солунскиот аеродром со фалсификувани патни исправи/ОБНОВЕН

пред 4 месеци - Канал 5 - Македонија

По речиси три месеци бегство, поранешниот началник на Петтата управа, Грујевски и вработениот во УБК Бошковски, се уапсени по меѓународната потерница од Интерпол, ова го утврдила грчката полиција откако ги уапсила.

Грчката полиција потврди дека се уапсени Грујевски и Бошковски

Грчката полиција потврди дека се уапсени Грујевски и Бошковски

пред 4 месеци - Прес 24 - Хроника

Грчките власти потврдиле дека уапсиле двајца мажи на аеродромот во Солун, кои од Македонија се бараат за обвиненија поврзани со нелегално прислушување, пренесува БТА.

Екстрадицијата на Грујевски и Бошковски ќе почне по известувањето од Интерпол

Екстрадицијата на Грујевски и Бошковски ќе почне по известувањето од Интерпол

пред 4 месеци - Канал 5 - Македонија

Претходно обвинителниот акт со доказите треба да биде доставен до Грција  по што тамошните судски власти ќе одлучат дали основите за сомневање и доказите се релевантни  за овие двајца да бидат вратени во земјава.

Грчката полиција го потврди апсењето на Груевски и Бошковски

Грчката полиција го потврди апсењето на Груевски и Бошковски

пред 4 месеци - A1on - Македонија

Грчките власти потврдиле дека уапсиле двајца мажи на аеродромот во Солун, кои од Македонија се бараат за обвиненија поврзани со нелегално прислушување, пренесува БТА.

Јанева очекува брза екстрадиција на Грујевски и Бошковски

Јанева очекува брза екстрадиција на Грујевски и Бошковски

пред 4 месеци - +Инфо - Македонија

Од СЈО, кое ги покрена обвиненијата против приведените Горан Грујевски и Никола Бошковски за предметот „Таргет“ и „Тврдина“, кои беа во бегство 84 дена, се надеваат дека екстрадицијата ќе се случи што поскоро.

Министерството за правда не добило барање на екстрадиција на Грујевски и Бошковски

Министерството за правда не добило барање на екстрадиција на Грујевски и Бошковски

пред 4 месеци - Прес 24 - Македонија

Министерството за правда се уште официјално нема добиено барање за екстрадиција на осомничените Горан Грујевски и Никола Бошковски, кои беа уапсени во Солун.

Јанева се надева на брза екстрадиција на Грујевски и Бошковски

Јанева се надева на брза екстрадиција на Грујевски и Бошковски

пред 4 месеци - DW - Македонија

Љупчо Шврговски останува во тимот на одбраната на Горан Грујевски, но до завршувањето на екстрадициската постапка и двајцата притворени ќе мора да добијат или да си ангажираат адвокати во Грција.

Грујевски и Бошковски уапсени пред да ја напуштат Грција со лажни патни исправи

Грујевски и Бошковски уапсени пред да ја напуштат Грција со лажни патни исправи

пред 4 месеци - МТВ 1 - Македонија

Горан Грујевски и Никола Бошковски, двајцата поранешни началници во МВР, кои од Сјо се обвинети во предметот „Тврдина“, ноќеска се уапсени во Солун, Грција, јави Телевизија 24.

Македонија нема договор за екстрадиција со Грција

Македонија нема договор за екстрадиција со Грција

пред 4 месеци - Локално - Македонија

Бидејќи Македонија и Грција немаат договор за екстрадиција, двајцата приведени може брзо да и бидат предадени на Македонија...

Екстрадицијата на Грујевски и Бошковски ќе почне по известувањето од Интерпол

Екстрадицијата на Грујевски и Бошковски ќе почне по известувањето од Интерпол

пред 4 месеци - +Инфо - Македонија

Министерството за правда треба да ја почне со постапката за екстрадиција откако ќе го добие известувањето од Интерпол за апсењето на Горан Грујевски и Никола Бошковски во соседна Грција.

Правда се  уште не добила барање за екстрадиција за бегалците на СЈО

Правда се’ уште не добила барање за екстрадиција за бегалците на СЈО

пред 4 месеци - Макфакс - Македонија

Министерството за правда се’ уште не добило барање од Министерството за внатрешни работи за да започне постапката за  екстрадиција за бегалците на СЈО, Горан Грујовски и Никола Бошковски кои вчера беа уапсени во Грција.

Грујевски и Бошковски од Солун сакале да се сокријат во Будимпешта

Грујевски и Бошковски од Солун сакале да се сокријат во Будимпешта

пред 4 месеци - Либертас - Македонија

Горан Грујавски и Никола Бошковски, кои вчера беа уапсени во Грција, по распишана потреница од Интерпол, наводно од Грција сакале да заминат за Будимпешта, јавуваат грчките медиуми .

Јанева  Се надеваме на брза екстрадициска постапка

Јанева: Се надеваме на брза екстрадициска постапка

пред 4 месеци - Локално - Македонија

Специјалната јавна обвинителка, Катица Јанева, се надева дека екстрадициската постапка за обвинетите Горан Грујовски и Никола Бошкоски ќе заврши побргу и дека судењето ќе почне наскоро.

Бугарското МВР треба да испита како Груевски и Бошковски дошле лажни бугарски пасоши

Бугарското МВР треба да испита како Груевски и Бошковски дошле лажни бугарски пасоши?!

пред 4 месеци - Макфакс - Македонија

Пранешните функционери во УБК, Горан Грујевски и Никола Бошковски, по кои македонската полицијата трага од месец јули се уапсени од грчки Интерпол со лажни бугарски пасоши.

Екстрадицијата на Грујевски и Бошковски ќе почне по известувањето од Интерпол

Екстрадицијата на Грујевски и Бошковски ќе почне по известувањето од Интерпол

пред 4 месеци - Канал 5 - Македонија

Од Министерството за правда информираат дека се уште немаат добиено такво известување од Интерпол. Двајцата поранешни началници во МВР, кои неколку месеци беа во бегство се притворени во Солун, Грција, објави синоќа МИА.

Со фалсификувани документи на аеродромот во Солун уапсени Грујоски и Бошковски

Со фалсификувани документи на аеродромот во Солун уапсени Грујоски и Бошковски

пред 4 месеци - Канал 5 - Македонија

Извори од грчката полиција од Солун за Канал 5 потврдија дека вчера на солунскиот аеродром биле уапсени две лица на возраст од 51 и 35 години.

Грчката полиција го потврди апсењето на Груевски и Бошковски

Грчката полиција го потврди апсењето на Груевски и Бошковски

пред 4 месеци - Либертас - Македонија

Грчките власти потврдиле дека уапсиле двајца мажи на аеродромот во Солун, кои од Македонија се бараат за обвиненија поврзани со нелегално прислушување, пренесува БТА.

Грчката полиција го потврди апсењето на Груевски и Бошкоски

Грчката полиција го потврди апсењето на Груевски и Бошкоски

пред 4 месеци - Локално - Македонија

Грчките власти потврдиле дека уапсиле двајца мажи на аеродромот во Солун, кои од Македонија се бараат за обвиненија поврзани со нелегално прислушување, пренесува БТА.

Министерството за правда нема добиено барање за екстрадиција на Грујевски и Бошковски

Министерството за правда нема добиено барање за екстрадиција на Грујевски и Бошковски

пред 4 месеци - A1on - Македонија

Министерството за правда се уште официјално нема добиено барање за екстрадиција на осомничените Горан Грујевски и Никола Бошковски.

Грујевски и Бошковски бегале од Грција со лажни бугарски пасоши

Грујевски и Бошковски бегале од Грција со лажни бугарски пасоши

пред 4 месеци - +Инфо - Македонија

Грчките погранични служби на аеродромот „Македонија“ во Солун вчера попладне при обид да отпатуваат кон земја од ЕУ ги откриле...

Грујовски и Бошковски уапсени на солунскиот аеродром со лажни бугарски пасоши

Грујовски и Бошковски уапсени на солунскиот аеродром со лажни бугарски пасоши

пред 4 месеци - A1on - Македонија

Осомничените началници од петтата управа, во случаите „Таргет“, „Тврдина“ и „Тврдина 2“, Горан Грујовски и Никола Бошковски вчера со лажни пасоши биле уапсени на солунскиот аеродром при обидот да заминат во земја од ЕУ, дознава А1он.

Јанева се надева на брза екстрадиција на Грујевски и Бошковски

Јанева се надева на брза екстрадиција на Грујевски и Бошковски

пред 4 месеци - Либертас - Македонија

Љупчо Шврговски останува во тимот на одбраната на Горан Грујевски, но до завршувањето на екстрадициската постапка и двајцата притворени ќе мора да добијат или да си ангажираат адвокати во Грција.

Времеплов
x