20
Доживотна забрана за пристап на  Гудисон  за хулиганот со детето

Доживотна забрана за пристап на „Гудисон“ за хулиганот со детето

пред 5 месеци - Top Sport - Фудбал

Навивачот на Евертон кој со детето в раце ги удираше фудбалерите на Лион на натпреварот одигран во Лига Европа доживотно е исфрлен од „Гудисон парк“.

Доживотна забрана за таткото со дете на мечот на Евертон

Доживотна забрана за таткото со дете на мечот на Евертон

пред 5 месеци - Off.net.mk - Фудбал

Англискиот закон за спречување насилство на спортски манифестации е најпознат во цел свет. Кај нив нема „Го знам Петко ќе ми ја скине кривичната“.

Евертон донесе одлука околу навивачот кој со дете во рацете сакаше да тепа фудбалери на Лион

Евертон донесе одлука околу навивачот кој со дете во рацете сакаше да тепа фудбалери на Лион

пред 5 месеци - 24 фудбал - Фудбал

Англискиот премиерлигаш пресуди во случајот кој за момент ја шокираше фудбалска Европа. На Евертон не му оди баш најдобро,...

Доживотна забрана за навивачот на Евертон вмешан во тепачката

Доживотна забрана за навивачот на Евертон вмешан во тепачката

пред 5 месеци - Екипа - Фудбал

Евертон му даде доживотна забрана за влез на „Гудисон парк“, на навивачот кој се вмеша во физичката пресметка помеѓу фудбалерите на Евертон и Лион.

Навивач со дете во рацете го удри голманот на Лион

Навивач со дете во рацете го удри голманот на Лион

пред 5 месеци - Македонски Спорт - Фудбал

Грди сцени на „Гудисон парк“ за време на натпреварот меѓу Евертон и Лион во Лигата на Европа За време на второто полувреме на средбата капитенот на „карамелите“ Ешли Вилијамс го бутна голманот на францускиот тим Антони Лопес во рекламните паноа.

Евертон ја одреди казната за несовесниот татко кој го удри голманот на Лион

Евертон ја одреди казната за несовесниот татко кој го удри голманот на Лион

пред 5 месеци - Дерби - Фудбал

Фанот на Евертон кој го удри голманот на Лион додека го држеше својот син со едната рака стана планетарно популарен во изминативе...

Голманот на Лион ја долови мешаницата од теренот и го оцени актот на фанот од кого доби удар

Голманот на Лион ја долови мешаницата од теренот и го оцени актот на фанот од кого доби удар

пред 5 месеци - Дерби - Фудбал

Несовесниот фан на Евертон кој со детето во својата рака ги удираше играчите на Лион ги шокираше англиските медиуми, а покрај...

Го држеше детето во раце и делеше боксови за фудбалерите на Лион

Го држеше детето во раце и делеше боксови за фудбалерите на Лион

пред 5 месеци - 24 фудбал - Фудбал

Инцидент на „Гудисон Парк“ во Евертон. Голем инцидент се случи на мечот помеѓу Евертон и Лион во рамките на третото коло од групата „Е“ од Лига Европа.

Шокантни сцени во Англија  Играчите на Евертон и Лион влегоа во клинч  луд фан од трибините го удри голманот на гостите

Шокантни сцени во Англија: Играчите на Евертон и Лион влегоа во клинч, луд фан од трибините го удри голманот на гостите!

пред 5 месеци - Дерби - Фудбал

Евертон и Лион одиграа доста тензичен меч на „Гудисон парк“, а покрај тоа што беа постигнати три гола, се случи и еден немил инцидент во кој се вклучи и еден луд фан од трибините.

Времеплов
x