20
Не постои напаѓач кој решава сè со магично стапче

Не постои напаѓач кој решава сè со магично стапче

пред 4 месеци - Off.net.mk - Фудбал

Во долго и опсежно интервју за Кориере дело спорт, македонскиот напаѓач зборува за тежината да се постигне гол во втората...

Несторовски со уникатно објаснување  Потешко е да се даде гол во Серија Б отколку против Бонучи и Кјелини

Несторовски со уникатно објаснување: Потешко е да се даде гол во Серија Б отколку против Бонучи и Кјелини!

пред 4 месеци - Дерби - Фудбал

Илија Несторовски покажа голема лојалност и одлучи да остане во Палермо и покрај тоа што имаше примамливи понуди од неколку...

Несторовски за Кориере дело спорт  Трајковски е ѕвер  многу напредуваше  гази за Македонија  а за Палермо

Несторовски за Кориере дело спорт: Трајковски е ѕвер, многу напредуваше, гази за Македонија, а за Палермо...

пред 4 месеци - 24 фудбал - Фудбал

Македонскиот напаѓач и капитен на италијанскиот второлигаш Палермо, Илија Несторовски во интервју за „Кориере дело спорт“.

Времеплов
x