20
Грујевски и Бошковски за четири до шест недели ќе бидат екстрадирани во Македонија

Грујевски и Бошковски за четири до шест недели ќе бидат екстрадирани во Македонија

пред 5 месеци - Сител - Македонија

Поранешниот началник на Петтата управа во МВР, Горан Грујевски и вработениот во УБК, Никола Бошкоски може да бидат екстрадирани...

Грујевски и Бошковски за четири до шест недели ќе бидат екстрадирани во Македонија

Грујевски и Бошковски за четири до шест недели ќе бидат екстрадирани во Македонија

пред 5 месеци - Канал 5 - Македонија

Постапката од македонска страна ќе ја води Министерството за правда, кое синоќа од МВР го доби известувањето од Интерпол-Атина за Бошкоски и Грујевски кои се бараа со меѓународна потерница, а звчера беа приведени во Солун.

Грујевски и Бошковски за четири до шест недели ќе бидат екстрадирани во Македонија

Грујевски и Бошковски за четири до шест недели ќе бидат екстрадирани во Македонија

пред 5 месеци - +Инфо - Македонија

Поранешниот началник на Петтата управа во МВР, Горан Грујевски и вработениот во УБК, Никола Бошкоски може да бидат екстрадирани...

Грујевски и Бошковски за четири до шест недели ќе бидат екстрадирани во Македонија

Грујевски и Бошковски за четири до шест недели ќе бидат екстрадирани во Македонија

пред 5 месеци - A1on - Македонија

Поранешниот началник на Петтата управа во МВР, Горан Грујевски и вработениот во УБК, Никола Бошкоски може да бидат екстрадирани...

Грујевски и Бошковски за четири до шест недели ќе бидат екстрадирани во Македонија

Грујевски и Бошковски за четири до шест недели ќе бидат екстрадирани во Македонија

пред 5 месеци - еМАГАЗИН - Македонија

Поранешниот началник на Петтата управа во МВР, Горан Грујевски и вработениот во УБК, Никола Бошкоски може да бидат екстрадирани...

Грујевски и Бошковски ќе чекаат екстрадиција во затвор во близина на Солун

Грујевски и Бошковски ќе чекаат екстрадиција во затвор во близина на Солун

пред 5 месеци - Канал 5 - Македонија

Со образложение дека во тек е судска постапка портпаролот не сакаше да ги коментира информациите во грчките медиуми за изјавите кои Грујевски и Бошкоски ги дале пред обвинител надлежен за екстрадиција.

Мала условна затворска казна и притвор за Грујовски и Бошковски за фалц пасоши

Мала условна затворска казна и притвор за Грујовски и Бошковски за фалц пасоши

пред 5 месеци - Весник - Македонија

Мала условна затворска казна и притвор, според информациите на Канал 5, се очекува за Грујески и Бошковски за поседувањето на фалсификувани патни исправи на рочиште за прекршоци.

Сослушувањето на Грујевски и Бошковски во Солун е одложено за вторник

Сослушувањето на Грујевски и Бошковски во Солун е одложено за вторник

пред 5 месеци - Нова ТВ - Македонија

Фото: ДВ Сослушувањето на двајцата обвинети Горан Грујевски и Никола Бошковски е одложено за во вторник, дознава НОВА ТВ.

Мала условна затворска казна и притвор за Грујовски и Бошковски за фалц пасоши

Мала условна затворска казна и притвор за Грујовски и Бошковски за фалц пасоши

пред 5 месеци - Вечер - Македонија

Мала условна затворска казна и притвор, според информациите на Канал 5, се очекува за Грујески и Бошковски за поседувањето на фалсификувани патни исправи на рочиште за прекршоци.

Грујевски и Бошковски  клучните обвинети во Таргет и Тврдина

Грујевски и Бошковски – клучните обвинети`во „Таргет“ и „Тврдина“

пред 5 месеци - Нова ТВ - Македонија

Горан Грујевски и Никола Бошковски или Христо Атанасов и Неџби Хасан по речиси три месеци бегство се зад решетки. Македонските разузнавачи, со фалсификувани бугарски пасоши се во притвор во грчки затвор.

Барањето за екстрадиција на Грујевски и Бошкоски ќе биде испратено до Апелација

Барањето за екстрадиција на Грујевски и Бошкоски ќе биде испратено до Апелација

пред 5 месеци - 24 вести - Македонија

Министерството за правда го подготвува барањето за екстрадиција и до крајот на денот ќе го испрати до Апелацискиот суд во Скопје.

Постапката за Грујевски и Бошковски ќе трае од 4 до 6 недели

Постапката за Грујевски и Бошковски ќе трае од 4 до 6 недели

пред 5 месеци - DW - Македонија

Во изјава за ДВ, од грчкото Министерство за јавен ред и заштита на граѓаните, велат дека регуларната постапка за екстрадиција на двајцата избегани припадници на УБК ќе трае меѓу 4 и 6 недели.

Мала условна затворска казна и притвор се очекува да добијат Грујески и Бошковски за фалсификуваните пасоши

Мала условна затворска казна и притвор се очекува да добијат Грујески и Бошковски за фалсификуваните пасоши

пред 5 месеци - Канал 5 - Македонија

Во Грција, по апсењето на двајцата „бегалци“, се водат два различни и меѓусебно неповрзани процеси. Едниот е за фалсификуваните...

Начини и пречки за предавањето на Грујевски и Бошкоски

Начини и пречки за предавањето на Грујевски и Бошкоски

пред 5 месеци - Р.С. Европа - Македонија

Екстрадицијата на двајцата поранешни функционери во УБК Горан Грујевски и Никола Бошкоски од Грција во Македонија ќе се одвива во рамки на Европската конвенција за екстрадиција.

Барањето за екстрадиција за Грујевски и Бошкоски ќе биде испратено до Апелација

Барањето за екстрадиција за Грујевски и Бошкоски ќе биде испратено до Апелација

пред 5 месеци - 24 вести - Македонија

Министерството за правда го подготвува барањето за екстрадиција и до крајот на денот ќе го испрати до Апелацискиот суд во Скопје.

Постапката за Грујевски и Бошковски ќе трае од 4 до 6 недели

Постапката за Грујевски и Бошковски ќе трае од 4 до 6 недели

пред 5 месеци - Нова ТВ - Македонија

Фото: ДВ На крајот на ноември или во првите недели на декември годинава може да се очекува екстрадицијата на двајцата македонски државјани кои во средата вечер беа уапсени на аеродромот во Солун, во обид да ја напуштат Грција.

Спасовски Акцијата за откривање на Грујовски и Бошковски беше регионална

Спасовски: Акцијата за откривање на Грујовски и Бошковски беше регионална

пред 5 месеци - Локално - Македонија

Акцијата за лоцирање и апсење на поранешните началници во УБК, Горан Грујовски и Никола Бошковски била „работена регионално“...

Бошњаковски Владата очекува почитување на меѓународните договори за екстрадиција

Бошњаковски: Владата очекува почитување на меѓународните договори за екстрадиција

пред 5 месеци - МТВ 1 - Македонија

Македонската Влада очекува Грција да ги естрадира поранешните вработени во Управата за безбедност и контраразузнавање, Горан Грујевски и Никола Бошкоски, коишто беа уапсени во Солун.

Бошњаковски Владата очекува почитување на меѓународните стандарди за екстрадиција

Бошњаковски: Владата очекува почитување на меѓународните стандарди за екстрадиција

пред 5 месеци - Макфакс - Македонија

За екстрадицијата на поранешните началници во УБК Горан Грујевски и Никола Бошковски од Грција, македонската Влада очекува...

Бошњаковски Владата очекува почитување на меѓународните договори и стандарди за екстрадиција

Бошњаковски: Владата очекува почитување на меѓународните договори и стандарди за екстрадиција

пред 5 месеци - Канал 77 - Македонија

Владата очекува дека ќе се испочитуваат сите меѓународни договори и меѓународни стандарди во вакви случаи и целата постапка...

Бошњаковски: Владата очекува почитување на меѓународните договори и стандарди за екстрадиција

пред 5 месеци - ТВ Нова - Македонија

Владата очекува дека ќе се испочитуваат сите меѓународни договори и меѓународни стандарди во вакви случаи и целата постапка...

DW Постапката за Грујевски и Бошковски ќе трае од 4 до 6 недели

DW:Постапката за Грујевски и Бошковски ќе трае од 4 до 6 недели

пред 5 месеци - Локално - Македонија

Во изјава за ДВ, од грчкото Министерство за јавен ред и заштита на граѓаните, велат дека регуларната постапка за екстрадиција на двајцата избегани припадници на УБК ќе трае меѓу 4 и 6 недели.

Бошњаковски Владата очекува почитување на меѓународните договори и стандарди за екстрадиција

Бошњаковски: Владата очекува почитување на меѓународните договори и стандарди за екстрадиција

пред 5 месеци - Канал 5 - Македонија

- Би сакал да Ве упатам прво до Министерството за правда кое е надлежно за екстрадицијата и ја води постапката, изјави Бошњаковски.

Бошњаковски Владата очекува почитување на меѓународните договори и стандарди за екстрадиција

Бошњаковски: Владата очекува почитување на меѓународните договори и стандарди за екстрадиција

пред 5 месеци - Прес 24 - Македонија

Владата очекува дека ќе се испочитуваат сите меѓународни договори и меѓународни стандарди во вакви случаи и целата постапка...

Бошњаковски Владата очекува почитување на меѓународните договори и стандарди за екстрадиција

Бошњаковски: Владата очекува почитување на меѓународните договори и стандарди за екстрадиција

пред 5 месеци - Сител - Македонија

Владата очекува дека ќе се испочитуваат сите меѓународни договори и меѓународни стандарди во вакви случаи и целата постапка...

МВР го достави Известувањето за Бошкоски и Грујевски до Министерството за правда

МВР го достави Известувањето за Бошкоски и Грујевски до Министерството за правда

пред 5 месеци - Сител - Македонија

Министерството за внатрешни работи го испрати Известувањето од Интерпол-Атина за Никола Бошкоски и Горан Грујевски до Министерството за правда за тоа да ги достави потребните документи за екстрадиција.

Владата очекува брза екстрадиција на Грујевски и Бошковски

Владата очекува брза екстрадиција на Грујевски и Бошковски

пред 5 месеци - +Инфо - Македонија

Владата очекува дека ќе се испочитуваат сите меѓународни договори и меѓународни стандарди во вакви случаи и целата постапка...

Постапката за Грујевски и Бошковски ќе трае од 4 до 6 недели

Постапката за Грујевски и Бошковски ќе трае од 4 до 6 недели

пред 5 месеци - Либертас - Македонија

Во изјава за ДВ, од грчкото Министерство за јавен ред и заштита на граѓаните, велат дека регуларната постапка за екстрадиција на двајцата избегани припадници на УБК ќе трае меѓу 4 и 6 недели.

Бошњаковски Владата очекува почитување на меѓународните договори и стандарди за екстрадиција

Бошњаковски: Владата очекува почитување на меѓународните договори и стандарди за екстрадиција

пред 5 месеци - A1on - Македонија

Владата очекува дека ќе се испочитуваат сите меѓународни договори и меѓународни стандарди во вакви случаи и целата постапка...

Владата очекува екстрадиција на Грујевски и Бошковски во реален рок за вакви постапки

Владата очекува екстрадиција на Грујевски и Бошковски во реален рок за вакви постапки

пред 5 месеци - еМАГАЗИН - Македонија

Владата очекува дека ќе се испочитуваат сите меѓународни договори и меѓународни стандарди во вакви случаи и целата постапка...

Времеплов
x