20
ОБРАДОВИЌ Проблемот е помеѓу ФИБА и НБА

ОБРАДОВИЌ: Проблемот е помеѓу ФИБА и НБА

пред 5 месеци - Sportmedia - Кошарка

„Преку океанот" играат 130 странски кошаркари, од кои дури 75 се европски, анализира предводникот на европскиот шампион..

Обрадовиќ Проблемот го направи НБА а не Евролигата

Обрадовиќ: Проблемот го направи НБА, а не Евролигата

пред 5 месеци - Денар - Спорт

Најтрофејниот европски тренер, Жељко Обрадовиќ, уште еднаш ја поддржа Евролигата, која не им дозволува на играчите да настапуваат за своите репрезентации во квалификациите за пласман на Светското првенство во 2019 година.

Обрадовиќ Проблемот го направи НБА а не Евролигата

Обрадовиќ: Проблемот го направи НБА, а не Евролигата

пред 5 месеци - Макфакс - Спорт

Најтрофејниот европски тренер, Жељко Обрадовиќ, уште еднаш ја поддржа Евролигата, која не им дозволува на играчите да настапуваат за своите репрезентации во квалификациите за пласман на Светското првенство во 2019 година.

Обрадовиќ Проблемот го направи НБА а не Евролигата

Обрадовиќ: Проблемот го направи НБА, а не Евролигата

пред 5 месеци - Top Sport - Кошарка

Најтрофејниот европски тренер, Жељко Обрадовиќ, уште еднаш ја поддржа Евролигата, која не им дозволува на играчите да настапуваат за своите репрезентации во квалификациите за пласман на Светското првенство во 2019 година.

Обрадовиќ најдиректен досега ФИБА не е крива НБА лигата е таа која прави проблеми

Обрадовиќ најдиректен досега: ФИБА не е крива, НБА лигата е таа која прави проблеми

пред 5 месеци - Дерби - Кошарка

Жељко Обрадовиќ изминатиот период е актуелен со критиките за новиот распоред за настапите на селекцииите во квалификциите и меѓународните првенства.

Осуда за ЕЦА  клубовите без казни ако ги ослободат евролигашите

Осуда за ЕЦА – клубовите без казни ако ги ослободат „евролигашите"

пред 5 месеци - Sportmedia - Кошарка

Националните федерации на ФИБА, кои имаат клубови кои учествуваат во Евролигата се состанаа во „Куќата на кошарката", со една цел, да разговараат за прашања поврзани со претстојните квалификации за Светското првенство 2019 година.

Времеплов
x