20
Заре Марковски селектор на Романија

Заре Марковски селектор на Романија

пред 4 месеци - Сител - Кошарка

Поранешниот селектор на македонската кошаркарска репрезентација и екс спортски директор во МКФ Заре Марковски е назначен да биде селектор на кошаркарската репрезентација на Романија.

Марковски нов селектор на Романија

Марковски нов селектор на Романија

пред 4 месеци - Top Sport - Кошарка

Македонскиот кошаркарски стратег, Заре Марковски е нов селектор на романската кошаркарска репрезентација и ќе ги предводи „орлите“ во квалификациите за Светското првенство во 2019 година.

Заре Марковски и официјално стана романски селектор

Заре Марковски и официјално стана романски селектор

пред 4 месеци - Македонски Спорт - Кошарка

Македонскиот тренер, Заре Марковски, денеска го потпиша договорот со романската федерација за преземање на машкиот национален тим на земјата која беше еден од четирите домаќини на годинешниот Евробаскет.

Заре Марковски именуван за селектор на Романија

Заре Марковски именуван за селектор на Романија

пред 4 месеци - Екипа - Кошарка

Некогашниот селектор на македонската кошаркарска федерација, кој пред извесно време беше и спортски директор во МКФ, Заре Марковски, е именуван за нов селектор на селекцијата на Романија.

Заре Марковски ќе ги води Романците во мундијалските квалификации

Заре Марковски ќе ги води Романците во мундијалските квалификации!

пред 4 месеци - Sportmedia - Кошарка

Она што  ексклузивно го најавивме пред неполна недела, денеска доби и своја официјална реализација. Во случај на поволен...

Времеплов
x