20
Победи за Халеп и Возниацки во Сингапур

Победи за Халеп и Возниацки во Сингапур

пред 4 месеци - Сител - Тенис

Најдобрата светска тенисерка Романката Симоне Халеп со победа ги почна мечевите на ВТА финалето што се игра во Сингапур или „женскиот Мастерс“ каде играат осумте најдобри тенисерки.

Фуриозен старт за Халеп и Вознијацки во Сингапур

Фуриозен старт за Халеп и Вознијацки во Сингапур

пред 4 месеци - Дерби - Тенис

Првиот и шестиот светски рекет, Симона Халеп и Каролин Вознијацки имаа убедлив старт на завршниот ВТА турнир што се одржува во Сингапур.

Рутински победи за Халеп и Вознијацки

Рутински победи за Халеп и Вознијацки

пред 4 месеци - Top Sport - Спорт

Симона Халеп и Каролине Вознијацки имаа победнички старт на ВТА финалето во Сингапур, со лесни победи над своите противнички во „црвената група“.

Халеп и стави крај на импресивната серија на Гарсија

Халеп и стави крај на импресивната серија на Гарсија

пред 4 месеци - Sportmedia - Спорт

Најдобрата тенисерка на планетата, Симона Халеп, со победа го почна завршниот ВТА турнир во Сингапур, а притоа сопре една...

Халеп стартуваше со победа на женскиот Мастерс

Халеп стартуваше со победа на женскиот Мастерс

пред 4 месеци - Канал 5 - Тенис

Таа во првиот натпревар од „црвената група“ ја победи Каролине Гарсија од Франција со 2-0 во сетови. Халеп првиот сет го доби со 6:4 во гемови, а во вториот беше 6:2 во натпревар што траеше еден час и 27 минути.

Вознијацки пресилна за Свитолина  Халеп тргна со победа во Сингапур

Вознијацки пресилна за Свитолина, Халеп тргна со победа во Сингапур

пред 4 месеци - Екипа - Тенис

Каролина Вознијацки тргна со сигурна победа од 2-0, односно 6-2, 6-0 над Елина Свитолина на ВТА турнирот во Сунгапур. По неизвесниот почеток на средбата Вознијацки ја превзеде контролата и со два брејка стигна до солидни 4-2.

Халеп стартуваше со победа на женскиот Мастерс

Халеп стартуваше со победа на женскиот Мастерс

пред 4 месеци - A1on - Тенис

Најдобрата светска тенисерка Романката Симоне Халеп со победа ги почна натпреварите на ВТА финалето што се игра во Сингапур или „женскиот Мастерс“ каде играат осумте најдобри тенисерки.

Плишкова и Мугуруза со победнички старт во Сингапур

Плишкова и Мугуруза со победнички старт во Сингапур

пред 4 месеци - Top Sport - Спорт

Каролина Плишкова и Гарбиње Мугуруза имаа победнички старт на ВТА финалето во Сингапур со лесни победи на стартот на елитниот турнир за најдобрите осум тенисерки во 2017.

Мугуруза и Плишкова  испукаа  чисти победи во Сингапур

Мугуруза и Плишкова „испукаа“ чисти победи во Сингапур

пред 4 месеци - Дерби - Тенис

Гарбиње Мугуруза и Каролина Плишкова со убедливи победи го започнаа настапот на завршниот ВТА турнир во Сингапур. На денешните...

Победи за Плишкова и за Мугуруза на стартот од ВТА финалето во Сингапур

Победи за Плишкова и за Мугуруза на стартот од ВТА финалето во Сингапур

пред 4 месеци - Сител - Тенис

Со денешните мечеви во „белата група“ почнаа возбудувањата на женскиот Мастерс турнир или ВТА финалето што се игра во Сингапур.

Плишкова и Мугуруза тргнаа моќно на ВТА шампионатот

Плишкова и Мугуруза тргнаа моќно на ВТА шампионатот

пред 4 месеци - Екипа - Тенис

Каролина Плишкова и Гарбине Мугуруза забележаа неочекувано лесни победи н стартот од ВТА шампионатот што денеска официјално почна во Сунгапур.

Мугуруза прогласена за најдобра тенисерка во 2017 година

Мугуруза прогласена за најдобра тенисерка во 2017 година

пред 4 месеци - Канал 5 - Тенис

Женската тениска асоцијација (ВТА) ги објави имињата на првите десет играчи за 2017 година. Моментално втората на ранг листата, Гарбиње Мугуруза е тенисерка на 2017 година.

Мугуруза прогласена за најдобра тенисерка во 2017 година

Мугуруза прогласена за најдобра тенисерка во 2017 година

пред 4 месеци - A1on - Тенис

Шпанката Гарбиње Мугуруза ја доби престижната награда – најдобра тенисерка на годината. Таа во 2017 година ги освои Гренд-слем турнирот Вимблдон и Мастерсот во Синсинати.

Која тенисерка ќе биде најдобра  Познати се групите за завршниот турнир во Сингапур

Која тенисерка ќе биде најдобра: Познати се групите за завршниот турнир во Сингапур

пред 4 месеци - Дерби - Тенис

Во наредниот период во центарот на вниманието кога е во прашање женскиот тенис ќе биде Сингапур каде ќе се одржи завршниот турнир на најдобрите во оваа 2017 година.

Времеплов
x