20
Заев очекува ширење на парламентарното мнозинство

Заев очекува ширење на парламентарното мнозинство

пред 5 месеци - Весник - Македонија

Коалицирањето меѓу Алијансата на Албанците и БЕСА е легитимно, и нема да наштети на владината коалиција. СДСМ, како и што беше најавено, во вториот круг ќе даде поддршка на кандидатите предложени од ДУИ вели денеска премиерот Заев.

Заев очекува ширење на парламентарното мнозинство

Заев очекува ширење на парламентарното мнозинство

пред 5 месеци - Вечер - Македонија

Коалицирањето меѓу Алијансата на Албанците и БЕСА е легитимно, и нема да наштети на владината коалиција. СДСМ, како и што беше најавено, во вториот круг ќе даде поддршка на кандидатите предложени од ДУИ вели денеска премиерот Заев.

Заев најавува проширување на парламентарното мнозинство ДПА е добредојдена

Заев најавува проширување на парламентарното мнозинство: ДПА е добредојдена

пред 5 месеци - еМАГАЗИН - Македонија

Премиерот Зоран Заев очекува владината коалиција да опстои и по локалните избори, а парламентарното мнозинство да остане стабилно и да расте.

Заев очекува ширење на парламентарното мнозинство

Заев очекува ширење на парламентарното мнозинство

пред 5 месеци - Сител - Македонија

Embedded video for Заев очекува ширење на парламентарното мнозинство Коалицирањето меѓу Алијансата на Албанците и БЕСА е легитимно, и нема да наштети на владината коалиција.

Заев очекува владината коалиција да опстои и по локалните избори

Заев очекува владината коалиција да опстои и по локалните избори

пред 5 месеци - 24 вести - Без катеторија

Премиерот Зоран Заев очекува владината коалиција да опстои и по локалните избори, а парламентарното мнозинство да остане стабилно и да расте.

Заев Поддршката за Темелковски ќе биде уште поголема промените се здрава работа

Заев: Поддршката за Темелковски ќе биде уште поголема, промените се здрава работа

пред 5 месеци - Макфакс - Македонија

„Среќен сум за поддршката што граѓаните на Кисела Вода ја дадоа на СДСМ во првиот круг, промените се здрава работа и затоа...

Заев Ако сака ДПА е добредојдена во парламентарното мнозинство

Заев: Ако сака, ДПА е добредојдена во парламентарното мнозинство

пред 5 месеци - Телма - Македонија

Ако сака, ДПА на Мендух Тачи е добредојдена во парламентарното мнозинство, вели премирот Зоран Заев, кој најавува проширување на парламентарното мнозинство.

СДСМ Продолжуваме со ДУИ отворени сме за соработка со сите

СДСМ: Продолжуваме со ДУИ, отворени сме за соработка со сите

пред 5 месеци - +Инфо - Македонија

Премиерот Зоран Заев очекува владината коалиција да опстои и по локалните избори, а парламентарното мнозинство да остане стабилно и да расте.

Заев Продолжуваме со ДУИ отворени сме за соработка со сите

Заев: Продолжуваме со ДУИ, отворени сме за соработка со сите

пред 5 месеци - Канал 5 - Македонија

Вели дека е отворен за соработка со сите, вклучително и со поединци од опозициската ВМРО-ДПМНЕ, во интерес на граѓаните и на државата.

Заев Парламентарното мнозинство треба да расте отворени сме за сите

Заев: Парламентарното мнозинство треба да расте, отворени сме за сите

пред 5 месеци - Нова ТВ - Македонија

Премиерот Зоран Заев очекува владината коалиција да опстои и по локалните избори, а парламентарното мнозинство да остане стабилно и да расте.

Заев Очекувам владината коалиција да опстои и да продолжи да зајакнува

Заев: Очекувам владината коалиција да опстои и да продолжи да зајакнува

пред 5 месеци - A1on - Македонија

Премиерот Зоран Заев очекува владината коалиција да опстои и по локалните избори, а парламентарното мнозинство да остане стабилно и да расте.

Заев Отворен сум за соработка и за поединци од ВМРО знам дека пратеници се оградуваат од политиките на партијата

Заев: Отворен сум за соработка и за поединци од ВМРО, знам дека пратеници се оградуваат од политиките на партијата

пред 5 месеци - Либертас - Македонија

Премиерот Зоран Заев изјави дека очекува парламентарното мнозинство да остане стабилно, па дури и да расте, при што отвори простор за соработка и со поединци од опозициската ВМРО-ДПМНЕ.

Заев Продолжуваме со ДУИ отворени сме за соработка со сите

Заев: Продолжуваме со ДУИ, отворени сме за соработка со сите

пред 5 месеци - Либертас - Македонија

Премиерот Зоран Заев очекува владината коалиција да опстои и по локалните избори, а парламентарното мнозинство да остане стабилно и да расте.

360˚ Адеми Зошто СДСМ се дистанцира од АА и ја поддржува ДУИ кога Села и Таравари беа на Шарената револуција а функционерите на ДУИ не се појавија таму

360˚ Адеми: Зошто СДСМ се дистанцира од АА и ја поддржува ДУИ, кога Села и Таравари беа на Шарената револуција, а функционерите на ДУИ не се појавија таму

пред 5 месеци - Либертас - Македонија

Во дебата на „ 360 Степени “, аналитичарот Висар Адеми, зборуваше за вториот круг од локалните избори и коалицијата меѓу Алијансата за Албанците и БЕСА од една страна, и коалицијата меѓу ДУИ и СДСМ од друга.

Заев Не ми е мене лесно кога ќе го видам кандидатот на Алијанса заедно со ВМРО ДПМНЕ

Заев:Не ми е мене лесно кога ќе го видам кандидатот на Алијанса заедно со ВМРО-ДПМНЕ

пред 5 месеци - Макфакс - Македонија

На новинарско прашање како ја коментира изјавата од претставниците на Беса упатена до СДСМ да се држеле понастрана од албанските гласови, лидерот на СДСМ Зоран Заев рече дека нивниот коалициски партнери биле обелоденети уште пред самата кампања.

Заев очекува парламентарното мнозинство да се прошири

Заев очекува парламентарното мнозинство да се прошири

пред 5 месеци - Фаланга - Македонија

Парламентарното мнозинство нема да се скусува, туку ќе се проширува, вели премиерот Зоран Заев кој е задоволен од одлуката на Зијадин Села со Алијансата за Албанците да остане во владата.

Заев не гледа причина за растурање на коалицијата со Села

Заев не гледа причина за растурање на коалицијата со Села

пред 5 месеци - Фаланга - Македонија

Зоран Заев уверува дека коалицијата меѓу Алијансата за Албанците и БЕСА не и штети на владината коалиција, чиј дел е и партијата на Зијадин Села.

Предизборна хистерија Ќе има ли ново мнозинство по локалните избори

Предизборна хистерија: Ќе има ли ново мнозинство по локалните избори

пред 5 месеци - еМАГАЗИН - Живот

Тесната трка во албанскиот блок во првиот круг од локалните избори, донесе вистинска хистерија на политичката сцена. Спинови...

Времеплов
x