20
Бонучи доби црвен картон за да не игра против Јувентус

Бонучи доби црвен картон за да не игра против Јувентус?

пред 5 месеци - Екипа - Фудбал

Дефанзивецот на Милан, Леонардо Бонучи, нема да биде дел од тимот на „росонерите“ што ќе го нагости Јувентус во Милано. Тој...

Бонучи доби црвен картон за да не игра против Јувентус во Торино

Бонучи доби црвен картон за да не игра против Јувентус во Торино?

пред 5 месеци - Екипа - Фудбал

Дефанзивецот на Милан, Леонардо Бонучи, нема да биде дел од тимот на „росонерите“ што ќе гостува во Торино против Јувентус.

Дисциплинската комисија ги одреди суспензиите на Манџукиќ и Бонучи

Дисциплинската комисија ги одреди суспензиите на Манџукиќ и Бонучи

пред 5 месеци - Дерби - Фудбал

Марио Манџукиќ и Леонардо Бонучи беа двајцата фудбалери кои заработија црвени картони во последното 9. коло на Серија А, за денеска дисциплинската комисија да ги објави и суспензиите за нив.

Психологот на Бонучи  Лео го допре дното

Психологот на Бонучи: Лео го допре дното

пред 5 месеци - Дерби - Фудбал

Силните критики кои ги добива во својата нова етапа како член на Милан изминатиов викенд добија своја кулминација, особено...

Бонучи понудил решение за проблемите на Милан

Бонучи понудил решение за проблемите на Милан

пред 5 месеци - Дерби - Фудбал

Тимот на Милан никако не успева да дојде до поволни резултати, па освен тренерот Винченцо Монтела најмногу критики добива и капитенот Леонардо Бонучи.

Монтела не се сложува со црвениот картон  Да не беше толку висок  Бонучи немаше да биде исклучен

Монтела не се сложува со црвениот картон: Да не беше толку висок, Бонучи немаше да биде исклучен

пред 5 месеци - Дерби - Фудбал

Винченцо Монтела тврди дека Леонардо Бонучи не заслужил да добие црвен картон за време на дуелот на Милан со Џенова, кој заврши без голови.

Нова  нула  за Милан

Нова „нула“ за Милан

пред 5 месеци - Top Sport - Фудбал

Тимот на Милан одигра само 0:0 против аутсајдерот Џенова за да се „заглави“ на 11. место во Серија А со 13 поени, дури 12 помалку од лидерите Наполи.

Милан одигра само 0 0 со Џенова  Коларов со нова мајсторија донесе победа за Рома

Милан одигра само 0-0 со Џенова, Коларов со нова мајсторија донесе победа за Рома

пред 5 месеци - 24 фудбал - Фудбал

Кризата на Милан е продлабочена, „Росонерите“ пред своите фанови одиграа само 0-0 со Џенова, Александар Коларов со нова мајсторија...

Милан никако да се разбуди  Коларов донесе победа на Рома

Милан никако да се разбуди, Коларов донесе победа на Рома

пред 5 месеци - Екипа - Фудбал

Винченцо Монтела тешко дека ќе го преживее и денешното разочарување како тренер на Милан, откако „росонерите“ во уште еден потпросечен натпревар ремизираа 0-0 против Џенова.

Кошмарот продолжува  Бонучи поцрвене со помош на ВАР

Кошмарот продолжува, Бонучи поцрвене со помош на ВАР

пред 5 месеци - 24 фудбал - Фудбал

Нема крај на лошите изданија на Леонардо Бонучи по преселбата во Милан, дефанзивецот денеска ги остави на цедило своите соиграчи...

ВАР го закопа Милан   црвен картон за Бонучи

ВАР го закопа Милан – црвен картон за Бонучи

пред 5 месеци - Екипа - Фудбал

Винченцо Монтела мора да слави денека против Џенова за да си го спаси тренерското столче, но стратегот на Милан се соочува со тешка задача откако на средината од првото полувреме остана без помошта на Леонардо Бонучи, кој заработи црвен картон.

Времеплов
x