20
УХМР Нестабилно со пороен дожд во Гевгелиско и над Скопска Црна Гора

УХМР: Нестабилно со пороен дожд во Гевгелиско и над Скопска Црна Гора

пред 5 месеци - Сител - Македонија

Поголема нестабилна воздушна маса проследена со интензивен пороен дожд и грмежи во моментов има во Гевгелиско, Богданци и Валандово, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи во извештајот од 16 часот.

Нестабилна воздушна маса со големи размери се приближува кон Штип

Нестабилна воздушна маса со големи размери се приближува кон Штип

пред 5 месеци - Весник - Живот

Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР) соопшти дека нестабилна воздушна маса со големи размери се приближува кон Штип, каде се очекува пороен дожд, грмежи, засилен ветер и можна појава на град.

Во Охрид 15 литри наврнат воден талог

Во Охрид 15 литри наврнат воден талог

пред 5 месеци - Курир - Македонија

Во Прилеп наврнале 13, во Лазарополе девет, во Тополчани осум, во Маврово и Штип седум, во Гевгелија шест, а во Струмица и Скопје-Зајчев Рид четири литри на метар квадратен.

Невреме се приближува кон Штип

Невреме се приближува кон Штип

пред 5 месеци - Курир - Македонија

Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР) соопшти дека нестабилна воздушна маса со големи размери се приближува кон Штип, каде се очекува пороен дожд, грмежи, засилен ветер и можна појава на град.

Нестабилна воздушна маса со големи размери се приближува кон Штип

Нестабилна воздушна маса со големи размери се приближува кон Штип

пред 5 месеци - Република - Живот

Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР) соопшти дека нестабилна воздушна маса со големи размери се приближува кон Штип, каде се очекува пороен дожд, грмежи, засилен ветер и можна појава на град.

Во Охрид 15 литри наврнат воден талог

Во Охрид 15 литри наврнат воден талог

пред 5 месеци - Пулс 24 - Македонија

Најмногу дожд во изминатите девет часа наврнало во Охрид каде се измерени 15 литри на метар квадратен, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи во извештајот од 17:30 часот.

УХМР Во Охрид 15 литри наврнат воден талог

УХМР: Во Охрид 15 литри наврнат воден талог

пред 5 месеци - Весник - Живот

Најмногу дожд во изминатите девет часа наврнало во Охрид каде се измерени 15 литри на метар квадратен, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи во извештајот од 17.

УХМР Во Охрид 15 литри наврнат воден талог

УХМР: Во Охрид 15 литри наврнат воден талог

пред 5 месеци - Република - Живот

Најмногу дожд во изминатите девет часа наврнало во Охрид каде се измерени 15 литри на метар квадратен, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи во извештајот од 17.

УХМР: Нестабилна воздушна маса со големи размери се приближува кон Штип

пред 5 месеци - Канал 5 - Македонија

Во другите подрачја е облачно со локални врнежи од дожд. Врнежите ќе продолжат и во текот на ноќта, особено во источните делови.

Во текот на ноќта се очекува снег на планините

Во текот на ноќта се очекува снег на планините

пред 5 месеци - Макфакс - Македонија

Времето до крајот на денот ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд. На места врнежите ќе бидат пообилни, локално и поројни проследени со грмежи.

УХМР Во Охрид 15 литри наврнат воден талог

УХМР: Во Охрид 15 литри наврнат воден талог

пред 5 месеци - +Инфо - Македонија

Најмногу дожд во изминатите девет часа наврнало во Охрид каде се измерени 15 литри на метар квадратен, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи во извештајот од 17.

Невреме се приближува кон Штип

Невреме се приближува кон Штип

пред 5 месеци - Пулс 24 - Македонија

Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР) соопшти дека нестабилна воздушна маса со големи размери се приближува кон Штип, каде се очекува пороен дожд, грмежи, засилен ветер и можна појава на град.

УХМР предупредува  Доаѓа влажен воздушен бран ќе донесе снег

УХМР предупредува - Доаѓа влажен воздушен бран, ќе донесе снег

пред 5 месеци - Скопје Инфо - Без катеторија

Под влијание на влажен и студен воздушен бран денес ќе преовладува облачно време со повремени врнежи од дожд. На места врнежите...

УХМР предупредува Невреме од големи размери му се заканува на Штип

УХМР предупредува: Невреме од големи размери му се заканува на Штип

пред 5 месеци - еМАГАЗИН - Македонија

Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР) соопшти дека нестабилна воздушна маса со големи размери се приближува кон Штип, каде се очекува пороен дожд, грмежи, засилен ветер и можна појава на град.

УХМР Нестабилна воздушна маса со големи размери се приближува кон Штип

УХМР: Нестабилна воздушна маса со големи размери се приближува кон Штип

пред 5 месеци - A1on - Македонија

Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР) соопшти дека нестабилна воздушна маса со големи размери се приближува кон Штип, каде се очекува пороен дожд, грмежи, засилен ветер и можна појава на град.

УХМР Во Охрид 15 литри наврнат воден талог

УХМР: Во Охрид 15 литри наврнат воден талог

пред 5 месеци - A1on - Македонија

Најмногу дожд во изминатите девет часа наврнало во Охрид каде се измерени 15 литри на метар квадратен, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи во извештајот од 17:30 часот.

УХМР Нестабилно со пороен дожд во гевгелиско и над Скопска Црна Гора

УХМР: Нестабилно со пороен дожд во гевгелиско и над Скопска Црна Гора

пред 5 месеци - Курир - Македонија

– Друго нестабилно јадро се наоѓа над Скопска Црна Гора, кое се движи во правец кон североисток, наведува УХМР. Тагови: ...

УХМР Нестабилно со пороен дожд во Гевгелиско и над Скопска Црна Гора

УХМР: Нестабилно со пороен дожд во Гевгелиско и над Скопска Црна Гора

пред 5 месеци - Канал 5 - Македонија

- Друго нестабилно јадро се наоѓа над Скопска Црна Гора, кое се движи во правец кон североисток, наведува УХМР. /МИА

УХМР Нестабилно со пороен дожд во Гевгелиско и над Скопска Црна Гора

УХМР: Нестабилно со пороен дожд во Гевгелиско и над Скопска Црна Гора

пред 5 месеци - +Инфо - Македонија

Поголема нестабилна воздушна маса проследена со интензивен пороен дожд и грмежи во моментов има во Гевгелиско, Богданци и Валандово, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи во извештајот од 16 часот.

УХМР со нови информацци Дождот не престанува еве каде врне најмногу

УХМР со нови информацци: Дождот не престанува, еве каде врне најмногу

пред 5 месеци - Прес 24 - Македонија

Поголема нестабилна воздушна маса проследена со интензивен пороен дожд и грмежи во моментов има во гевгелиско, Богданци и Валандово, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи во извештајот од 16 часот.

Македонија попладнево ја зафати пороен дожд и невреме

Македонија попладнево ја зафати пороен дожд и невреме

пред 5 месеци - еМАГАЗИН - Македонија

Во Македонија денеска времето беше, нестабилно, наместа со поројни дождови. Поголема нестабилна воздушна маса проследена...

Невреме со град и дожд во Скопје

Невреме со град и дожд во Скопје

пред 5 месеци - Курир - Македонија

Слично време не очекува и во следните неколку денови. Под влијание на влажен и студен воздушен бран денес ќе преовладува облачно време со повремени врнежи од дожд.

Нестабилно време со пороен дожд

Нестабилно време со пороен дожд

пред 5 месеци - Пулс 24 - Македонија

Поголема нестабилна воздушна маса проследена со интензивен пороен дожд и грмежи во моментов има во гевгелиско, Богданци и Валандово, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи во извештајот од 16 часот.

Невреме проследено со град зафати делови од Скопје

Невреме проследено со град зафати делови од Скопје

пред 5 месеци - Макфакс - Скопје

Делови од Скопје беа погодени од силно невреме проследено со грмотевици, силен дожд и град. Во главниот град се очекуваат повремени врнежни со променлив интензитет, кои ќе бидат проследени со грмежи.

УХМР Нестабилно со пороен дожд во Гевгелиско и над Скопска Црна Гора

УХМР: Нестабилно со пороен дожд во Гевгелиско и над Скопска Црна Гора

пред 5 месеци - 24 вести - Македонија

Поголема нестабилна воздушна маса проследена со интензивен пороен дожд и грмежи во моментов има во Гевгелиско, Богданци и Валандово, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи во извештајот од 16 часот.

Виедео Силно невреме и град со големина на лешник го погоди Скопје

Виедео: Силно невреме и град со големина на лешник го погоди Скопје

пред 5 месеци - Прес 24 - Скопје

Главниот град денеска го зафати невреме проследено со дожд и град. Времето денеска е променливо, па така можат да се забележат период од денот каде врне дожд, град, но и периоди кога грее сонце.

УХМР Нестабилно со пороен дожд во Гевгелиско и над Скопска Црна Гора

УХМР: Нестабилно со пороен дожд во Гевгелиско и над Скопска Црна Гора

пред 5 месеци - A1on - Македонија

Поголема нестабилна воздушна маса проследена со интензивен пороен дожд и грмежи во моментов има во Гевгелиско, Богданци и Валандово, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи во извештајот од 16 часот.

Темни облаци врнежи и грмежи  ова се температурите во моментов

Темни облаци, врнежи и грмежи - ова се температурите во моментов

пред 5 месеци - Прес 24 - Македонија

Под влијание на влажен и студен воздушен бран денес ќе преовладува облачно време со повремени врнежи од дожд. На места врнежите...

Денеска облачно со повремен дожд

пред 5 месеци - Денешен - Македонија

Во Скопје ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд со променлив интензитет, а ќе бидат и поројни, проследени и со грмежи.

УХМР предупредува  Доаѓа влажен воздушен бран ќе донесе снег еве каде

УХМР предупредува – Доаѓа влажен воздушен бран, ќе донесе снег, еве каде

пред 5 месеци - MK News - Без катеторија

Под влијание на влажен и студен воздушен бран денес ќе преовладува облачно време со повремени врнежи од дожд. На места врнежите...

Времеплов
x