20
Суслина во изборот на трите ѕвезди на колото

Суслина во изборот на „трите ѕвезди“ на колото

пред 5 месеци - Сител - Ракомет

Loading Video...

Суслина меѓу трите ѕвезди на 3 коло во ЛШ и ја има петтата најдобра одбрана

Суслина меѓу трите ѕвезди на 3.коло во ЛШ и ја има петтата најдобра одбрана

пред 5 месеци - Телма - Ракомет

По фантастичната игра што ја демонстрираше на голот на Вардар против Ларвик, Ина Суслина се најде помеѓу најдобрите три ракометарки во  третото коло во Лигата на шампиони.

Суслина во Топ три  ѕвездите на колото

Суслина во „Топ три - ѕвездите“ на колото

пред 5 месеци - Сител - Ракомет

Ина Суслина голманката на македонскиот пркав ЖРК Вардар е една од „трите ѕвезди“ кои го одбележаа 3.коло во Лигата на шампионите.

Суслина во Топ три  ѕвездите на колото во Лигата на шампионите

Суслина во „Топ три – ѕвездите“ на колото во Лигата на шампионите

пред 5 месеци - Курир - Ракомет

Суслина беше една од најзаслужните за новиот тирумф на вардарки кои на гостувањето кај Ларвик забележаа убедлива победа со 31-19 со што го оддржаа максималниот ефект.

Суслина меѓу трите ѕвезди и со петта одбрана

Суслина меѓу трите ѕвезди и со петта одбрана

пред 5 месеци - Алфа - Спорт

Ина Суслина повторно блескаше на голот на Вардар и во изборот на најдобрите таа се најде во конкуренции. Голманката на македонскиот...

Суслина најдобра во третото коло

Суслина најдобра во третото коло

пред 5 месеци - Top Sport - Ракомет

Голманот на ЖРК Вардар, Ина Суслина е најдобар играч во третото коло во Лигата на шампионите. Вардаровата ветеранка го најде своето место во двете категории на ЕХФ, Трите ѕвезди и Топ 5 одбрани.

Суслина во Топ три  ѕвездите на колото во Лигата на шампионите

Суслина во „Топ три – ѕвездите“ на колото во Лигата на шампионите

пред 5 месеци - A1on - Ракомет

Ина Суслина голманката на македонскиот пркав ЖРК Вардар е една од „трите ѕвезди“ кои го одбележаа третото коло во Лигата на шампионите.

Две признанија од ЕХФ за Ина Суслина има Топ 5 одбрана и е меѓу трите ѕвезди на колото

Две признанија од ЕХФ за Ина: Суслина има Топ 5 одбрана и е меѓу трите ѕвезди на колото

пред 5 месеци - Дерби - Ракомет

Европскиот вицепрвак и македонски шампион, ЖРК Вардар беше убедлив во Норвешка на гостувањето кај Ларвик со 31-19 со што го задржа максималниот ефект во Лигата на шампионите.

ЧЕКОРАТ ПО СТАПКИТЕ НА ПРВАКОТ Вардарки во одбрано друштво

ЧЕКОРАТ ПО СТАПКИТЕ НА ПРВАКОТ: Вардарки во одбрано друштво

пред 5 месеци - Sportmedia - Ракомет

По комплетирање на третото коло во Лигата на шампионите, ЖРК Вардар заедно со Метц се единствените екипи без пораз и со максимален ефект од три победи во исто толку одиграни натпревари.

Суслина меѓу трите главни ѕвезди на колото во ЛШ

пред 5 месеци - ЖРК Вардар - Ракомет

Руската интернационалка во Вардар, Ина Суслина сезонава е во одлична форма, а тоа го покажуваат и нејзините одбрани, а како резултат на тоа доаѓаат добрите резултати н аклубот, па и признанијата од страна на ЕХФ.

Суслина неприкосновена Меѓу трите ѕвезди и со една од Топ 5 одбрани на колото

Суслина неприкосновена: Меѓу трите ѕвезди и со една од Топ 5 одбрани на колото!

пред 5 месеци - Екипа - Ракомет

Сосема очекувано, искусната руска голманка Ина Суслина е број еден од тимот на Вардар во убедливата победа на гостувањето против Ларвик изминатиов викенд во Лигата на шампионите.

Суслина меѓу трите ѕвезди на колото

Суслина меѓу „трите ѕвезди“ на колото

пред 5 месеци - Сител - Ракомет

Ракометарките на Вардар ја постигнаа и третата победа во Лигата на шампионите, а една од најзаслужните беше искусната Ина Суслина.

ЕДИНСТВЕНА Сулина една од ѕвездите и со петта најдобра одбрана

ЕДИНСТВЕНА: Сулина една од ѕвездите и со петта најдобра одбрана

пред 5 месеци - Sportmedia - Ракомет

Ина Суслина повторно блескаше на голот на ЖРК Вардар. Искусната голманка на македонскиот шампион во триумфот над Ларвик (31-19) имаше 17 одбрани од кои два седмерци.

Ристовска Игравме дисциплинирано и заслужено триумфиравме

Ристовска: Игравме дисциплинирано и заслужено триумфиравме

пред 5 месеци - Канал 5 - Ракомет

Во клучниот период од играта кога Вардар ја направи серијата од 7-0 и поведе со 16-9 во последните осум минути од првиот дел, Ристовска постигна четири голови од вкупно шест на средбата.

Ристовска Игравме дисциплинирано и заслужено триумфиравме

Ристовска: Игравме дисциплинирано и заслужено триумфиравме

пред 5 месеци - Курир - Ракомет

Во клучниот период од играта кога Вардар ја направи серијата од 7-0 и поведе со 16-9 во последните осум минути од првиот дел, Ристовска постигна четири голови од вкупно шест на средбата.

Ристовска Игравме дисциплинирано и заслужено триумфиравме

Ристовска: Игравме дисциплинирано и заслужено триумфиравме

пред 5 месеци - A1on - Ракомет

Македонската репрезентативка Сара Ристовска постигна шест гола во победата на Вардар со 31-19 на гостувањето кај Ларвик во 3.

ЖРК Вардар триуфираше на гостувањето кај Ларвик

ЖРК Вардар триуфираше на гостувањето кај Ларвик

пред 5 месеци - Сител - Ракомет

Embedded video for ЖРК Вардар триуфираше на гостувањето кај Ларвик

ЖРК Вардар со убедлив триумф на гостувањето кај Ларвик

ЖРК Вардар со убедлив триумф на гостувањето кај Ларвик

пред 5 месеци - Канал 5 - Ракомет

Требаше да поминат 22 минути за конечно Вардар да го скрши отпорот на домаќинките кога по 9:9 следуваше серија од 7:0 по што на полувреме се отиде со 16:9.

Вардарки го поразија гигантот Лервик со 12 гола разлика

Вардарки го поразија гигантот Лервик со 12 гола разлика!

пред 5 месеци - Република - Ракомет

Ларвик важи за бренд на норвешкиот ракомет и тим со 19 првенствени титули од 1994-та до денес, како и 13 во последните 13 сезони, но за разлика од порано кога сееше страв во европскиот женски ракомет, сега наликува на потпросенечен тим.

Најдобра партија во ЛШ Ристовска блескаше против Ларвик

Најдобра партија во ЛШ: Ристовска блескаше против Ларвик

пред 5 месеци - Sportmedia - Ракомет

„Со одбраните на Суслина и добрата игра имавме брзи контри и полуконтри, за да направиме разлика. Имаше голема дисциплина во нашата игра, и лесно и заслужено триумфиравме“, изјави Сара Ристовски.

Вардарки го збришаа некогашниот гигант Ларвик со 12

Вардарки го збришаа некогашниот гигант Ларвик со +12

пред 5 месеци - Off.net.mk - Ракомет

По триумфот над ФТЦ Будимпешта дома и Турингер на гости, ЖРК Вардар стигна до 3 од 3 во новата сезона од Лигата на шампионите.

Вардарки како на лесен тренинг во Норвешка

Вардарки како на лесен тренинг во Норвешка

пред 5 месеци - Top Sport - Ракомет

ЖРК Вардар ја забележа и третата победа во третиот меч од Лигата на шампионите оваа сезона, откако покажа апсолутна доминација на гостувањето кај Ларвик во Норвешка победуваќи со 31:19 (16:9).

ЛШ ЖРК Вардар со максимален учинок

ЛШ: ЖРК Вардар со максимален учинок

пред 5 месеци - Сител - Ракомет

Ракометаките на европскиот вицепрвак Вардар ја остварија и третата победа сезонава во групата Ц од Лигата на шампионите откако попладнево на гостувањето ја совладаа екипата на Ларвик со 31:19 (16:9).

ЖРК Вардар со убедлив триумф на гостувањето кај Ларвик

ЖРК Вардар со убедлив триумф на гостувањето кај Ларвик

пред 5 месеци - A1on - Ракомет

Македонскиот првак Вардар го забележа третиот триумф во исто толку натпревари оваа сезона во Лигата на шампионите. Во меч од 3.

Вардар пресилен и за Ларвик

Вардар пресилен и за Ларвик

пред 5 месеци - Дерби - Ракомет

Европскиот вицешампион ЖРК Вардар ја оствари и третата победа во Лигата на шампионите, овојпат над Ларвик со резултат 31:19.

 Вардарки се прошетаа во Норвешка Ларвик само лесна тренинг партија

„Вардарки“ се прошетаа во Норвешка: Ларвик само лесна „тренинг партија“!

пред 5 месеци - Екипа - Ракомет

Ракометарките на Вардар сосема очекувано ја запишаа и третата победа во 3. коло од Групата Ц во Лигата на шампионите, славејќи на гостувањето во Норвешка против најслабиот состав во групата екипа на Ларвик со 19-31 (9-16).

Ристовска: Игравме дисциплинирано и заслужено триумфиравме

пред 5 месеци - ЖРК Вардар - Ракомет

Вардар со 31-19 победи на гостувањето кај Ларвик во 3. коло од групната фаза на лигата на шампионите задржувајќи го лидерското место во групата.

ПЕРФЕКЦИЈА Вардарки си газат ли си газат

ПЕРФЕКЦИЈА: Вардарки си газат, ли си газат

пред 5 месеци - Sportmedia - Ракомет

Уште еден лесен натпревар за ЖРК Вардар во Лигата на шампионите. Избраничките на Ирина Дибирова го совладаа Ларвик на гостински терен со 19-31 (9-16) за трета победа во низа и зацврстување на врвот на табелата во групата Ц.

Вардарки со убедлив гостински триумф во Норвешка

пред 5 месеци - ЖРК Вардар - Ракомет

Европскиот вицепрвак Вардар покажува дека и во новата сезона ќе биде сериозен ривал за освојување на титулата. Во меч од 3.

Вардарки доминираат против Ларвик

Вардарки доминираат против Ларвик

пред 5 месеци - Sportmedia - Ракомет

Екипата на ЖРК Вардар е на добар пат да дојде до третата победа во низа во Лигата на шампионите, на полувремето против Ларвик води со 9-16.

Времеплов
x