20
Повторно анти семитизам од фановите на Лацио

Повторно анти-семитизам од фановите на Лацио

пред 4 месеци - Top Sport - Фудбал

Навивачите на Лацио оставија фотографии на кои е покажана Ана Франк во дрес на Рома и анти-семитски пораки на нивната трибина „Курва суд“ по победата над Каљари.

Фановите на Лацио оставиле анти семитски пораки на трибината на навивачите на Рома

Фановите на Лацио оставиле анти-семитски пораки на трибината на навивачите на Рома

пред 4 месеци - Дерби - Фудбал

Италијанските медиуми пренесуваат дека фановите на Лацио предизвикале голем скандал поради анти-семитските пораки кои ги оставиле на трибината на „Олимпико“ каде вообичаено се наоѓаат навивачите на градскиот ривал Рома.

Нездраво  Фановите на Лацио со невкусна провокација

Нездраво: Фановите на Лацио со невкусна провокација

пред 4 месеци - Македонски Спорт - Фудбал

До каде одат навредите кон непријателите од Рома Злогласната „Корва норд“, односно северната трибина на Олимпискиот стадион во Рим е преполна со фашистички знаменитости кои асоцираат на Мусолини и слично.

Времеплов
x