20
Евертон му даде отказ на Куман

Евертон му даде отказ на Куман

пред 5 месеци - Сител - Фудбал

Управата на Евертон по убедливиот пораз вчера на домашен терен од Арсенал (2:5) реши да го отпушти менаџерот Роналд Куман.

Евертон го отпушти Куман

Евертон го отпушти Куман

пред 5 месеци - Курир - Фудбал

Куман на клупата на Евертон дојде пред 16 месеци и ланската сезона ја заврши на седмото место. Тој е третиот сменет менаџер сезонава во Премиер лигата по сонародникот Франк де Бур (Кристал Палас) и Крег Шекспир (Лестер).

Евертон го отпушти Куман

Евертон го отпушти Куман

пред 5 месеци - +Инфо - Спорт

Управата на Евертон по убедливиот пораз вчера на домашен терен од Арсенал (2:5) реши да го отпушти менаџерот Роналд Куман.

Гигс е заинтересиран за слободните места во Евертон и Лестер

Гигс е заинтересиран за слободните места во Евертон и Лестер

пред 5 месеци - Top Sport - Фудбал

Рајан Гигс е заинтересиран да се врати на тренерската позиција, и тоа во испразнетите места во Лестер сити и Евертон, тврди британскиот „Скај спортс“.

Евертон го отпушти Куман

Евертон го отпушти Куман

пред 5 месеци - A1on - Фудбал

Управата на Евертон по убедливиот пораз вчера на домашен терен од Арсенал (2:5) реши да го отпушти менаџерот Роналд Куман.

Евертон го  шутнаа  Куман

Евертон го „шутнаа“ Куман

пред 5 месеци - Top Sport - Фудбал

Евертон го отпуштија менаџерот Роналд Куман по убедливиот домашен пораз од Аренал од 5:2 со кое паднаа во зоната на испаѓање во англиската Премиер лига.

Куман доби отказ во Евeртон

Куман доби отказ во Евeртон

пред 5 месеци - Sportmedia - Фудбал

Роналд Куман ја заврши соработката со Евертон и доби отказ, по тешкиот пораз од Арсенал на домашен терен со 2:5 Роналд Куман ја заврши соработката со Евертон и доби отказ, по тешкиот пораз од Арсенал на домашен терен со 2:5.

Пукна тиквата  Евертон го смени Куман

Пукна тиквата: Евертон го смени Куман

пред 5 месеци - Македонски Спорт - Фудбал

По очајните резултати овој потег на раководството беше очекуван Евертон го отпушти менаџерот Роналд Куман ден по тешкиот пораз од Арсенал со 5:2 на својот „Гудисон парк“.

Руни и компанија ќе добијат нов тренер  Куман доби клоца од Евертон

Руни и компанија ќе добијат нов тренер: Куман доби клоца од Евертон

пред 5 месеци - Дерби - Фудбал

Холанскиот фудбалски стручњак, Роналд Куман од денеска повеќе не е предводник на премиерлигашот Евертон. По 16 месеци минати на клупата на оваа екипа Куман доби отказ од „карамелите“ по вчерашниот пораз од Арсенал на „Гудисон Парк“ од 5-2.

 Петардата  од Арсенал пресудна  Куман доби отказ од Евертон

„Петардата“ од Арсенал пресудна, Куман доби отказ од Евертон

пред 5 месеци - Екипа - Фудбал

Евертон го отпушти менаџерот Роналд Куман откако „карамелите“ се наоѓаат во зоната за испаѓање на стартот од сезоната. Вчерашниот...

Евертон го отпушти Роналд Куман

Евертон го отпушти Роналд Куман

пред 5 месеци - Кајгана - Фудбал

Премиерлигашот одлучи да му се заблагодари на тренерот бидејќи резултатите на клубот се многу лоши во последно време. Роналд Куман повеќе не е тренер на Евертон.

Времеплов
x