20
Петта Златна топка за Кристијано Роналдо

Петта Златна топка за Кристијано Роналдо

пред 4 месеци - Алфа - Спорт

Португалскиот репрезентативец и член на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо по петти пат во кариерата е избран за најдобар фудбалер на светот.

ФИФА Кристијано Роналдо најдобар во 2017 година

ФИФА: Кристијано Роналдо најдобар во 2017 година

пред 4 месеци - Top Sport - Фудбал

Кристијано Роналдо е прогласен за најдобар фудбалер во светот за 2017 година од страна на Меѓународната фудбалска федерација (ФИФА).

ФИФА одлучи  Роналдо е најдобар фудбалер за 2017 година

ФИФА одлучи – Роналдо е најдобар фудбалер за 2017 година

пред 4 месеци - Макфакс - Спорт

Меѓународната фудбалска федерација (ФИФА) го прогласи Кристијано Роналдо за најдобар играч на светот за 2017 година. Португалскиот фудбалер по втор пат ја добива оваа награда.

Буфон најдобар голман Зидан најдобар тренер во 2017

Буфон најдобар голман, Зидан најдобар тренер во 2017

пред 4 месеци - Република - Фудбал

Португалецот Кристијано Роналдо е прогласен за најдобар играч на светот повторно и во 2017 година, откако вечерва ја доби...

Буфон најдобар голман Зидан најдобар тренер во 2017

Буфон најдобар голман, Зидан најдобар тренер во 2017

пред 4 месеци - Весник - Спорт

Португалецот Кристијано Роналдо е прогласен за најдобар играч на светот повторно и во 2017 година, откако вечерва ја доби...

ФИФА Роналдо најдобар фудбалер во светот за 2017 година

ФИФА: Роналдо најдобар фудбалер во светот за 2017 година

пред 4 месеци - +Инфо - Спорт

Фудбалерот на Реал и капитен на Португалија, Кристијано Роналдо вечерва е прогласен за најдобар играч во светот за 2017 година во изборот на Меѓународната фудбалска федерација (ФИФА).

Роналдо е број 1 Повторно

Роналдо е број 1. Повторно

пред 4 месеци - Весник - Спорт

Ѕвездата на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо, повторно ја зграпчи ФИФА наградата, која се доделува на најдобриот играч за 2017 година.

Роналдо е број 1 Повторно

Роналдо е број 1. Повторно

пред 4 месеци - Вечер - Спорт

Ѕвездата на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо, повторно ја зграпчи ФИФА наградата, која се доделува на најдобриот играч за 2017 година.

Кристијано Роналдо фудбалер на годината за 2017

Кристијано Роналдо фудбалер на годината за 2017!

пред 4 месеци - Весник - Спорт

Очекувано и сега официјално – Кристијано Роналдо од Реал Мадрид е најдобар фудбалер за 2017 година. Роналдо покрај успесите...

ФИФА ги додели наградите Роналдо Буфон и Зидан прогласени за најдобри во светот за 2017 година

ФИФА ги додели наградите: Роналдо, Буфон и Зидан прогласени за најдобри во светот за 2017 година

пред 4 месеци - Курир - Фудбал

Роналдо покажа дека две години е без конкуренција откако ја одбрани наградата освоена и лани, а за годинешната очекувано ја доби поради освојувањето на европската титула со Реал Мадрид, како и шпанското првнство.

Кристијано Роналдо фудбалер на годината за 2017

Кристијано Роналдо фудбалер на годината за 2017!

пред 4 месеци - Република - Фудбал

Очекувано и сега официјално – Кристијано Роналдо од Реал Мадрид е најдобар фудбалер за 2017 година. Роналдо покрај успесите...

ФИФА го објави тимот на годината доминираат играчите на Реал Мадрид

ФИФА го објави тимот на годината, доминираат играчите на Реал Мадрид

пред 4 месеци - Курир - Фудбал

Меѓу нив има пет играчи од Реал Мадрид – Серхио Рамос, Марсело, Лука Модриќ, Тони Крос и Кристијано Роналдо. Логично, Лео Меси и Нејмар се исто така меѓу избраните.

Буфон е најдобар голман Зидан е тренер на годината

Буфон е најдобар голман, Зидан е тренер на годината

пред 4 месеци - 24 фудбал - Фудбал

Голманот на Јувентус, Џиџи Буфон ја доби наградата на ФИФА за најдобар на годината, признанието за тренер отиде во рацете на европскиот шампион со Реал Мадрид, Зинедин Зидан.

ФИФА Петмина од Реал во тимот на годината

ФИФА: Петмина од Реал во тимот на годината

пред 4 месеци - Top Sport - Фудбал

ФИФА на гала вечерта во „Лондон Паладиум“ вечерва ги избира најдобрите за 2017 година. Во идеалниот тим на ФИФА само четврорица не играат во Шпанија, односно не се дел од Реал или Барселона.

Роналдо е најдобриот фудбалер за 2017 според ФИФА

Роналдо е најдобриот фудбалер за 2017 според ФИФА

пред 4 месеци - 24 фудбал - Фудбал

Кристијано Роналдо ја доби наградата за фудбалер на годината која ја доделува ФИФА, Португалецот втор пат по ред стигнува до ова признание.

Кристијано Роналдо Тhe Best  Наградата за најдобар фудбалер повторно во рацете на Португалецот

Кристијано Роналдо „Тhe Best“ – Наградата за најдобар фудбалер повторно во рацете на Португалецот

пред 4 месеци - Екипа - Фудбал

„The Best“ наградата за најдобар играч која ја доделува ФИФА за 2017 година, повторно му припадна на мега – ѕвездата на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо.

Реал Мадрид доминира во најдобриот тим на годината

Реал Мадрид доминира во најдобриот тим на годината

пред 4 месеци - 24 фудбал - Фудбал

Познат е најдобриот ФИФА тим на годината, во него очекувано доминираат фудбалери од европскиот шампион, Реал Мадрид. Прогласен...

Роналдо втора година со ред избран за најдобар играч

Роналдо втора година со ред избран за најдобар играч

пред 4 месеци - A1on - Фудбал

Ѕвездата на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо втора година со ред ја освои наградата „Најдобриот“ која што ја доделува ФИФА.

Кристијано Роналдо повторно број 1 во светот

Кристијано Роналдо повторно број 1 во светот

пред 4 месеци - Тип - Фудбал

Ѕвездата на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо, повторно ја зграпчи ФИФА наградата, која се доделува на најдобриот играч за 2017 година.

Роналдо втора година по ред ја доби The Best наградата од ФИФА

Роналдо втора година по ред ја доби „The Best“ наградата од ФИФА

пред 4 месеци - Дерби - Фудбал

Како што можеше да се очекува, Кристијано Роналдо втора година по ред ја доби „The Best“ наградата на ФИФА и беше прогласен...

Ова се најдобрите 11

Ова се најдобрите 11

пред 4 месеци - Тип - Фудбал

ФИФА ги објави имињата на најдобрите 11 за изминатата година. Меѓу нив се и пет играчи од европскиот шампион Реал Мадрид: Серхио Рамос, Марсело, Лука Модриќ, Тони Кроос и Кристијано Роналдо.

Зидан е најдобар тренер во светот

Зидан е најдобар тренер во светот

пред 4 месеци - Тип - Фудбал

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан, беше избран за најдобар во 2017 година. Францускиот специјалист влезе во историјата, дуплирајќи го трофејот на Лигата на шампионите.

Зидан го понесе приматот меѓу тренерите Буфон меѓу голманите и Жиру меѓу ремек делата

Зидан го понесе приматот меѓу тренерите, Буфон меѓу голманите и Жиру меѓу ремек-делата

пред 4 месеци - Дерби - Фудбал

Свечената церемонија на ФИФА наречена „The Best“ почна да ги дава првите победници на престижните награди, а признанијата започнаа со доделените трофеи за најдобар гол, најдобар тренер и најдобар голман.

Eдна петорка на Реал во ФИФА тимот на годината

Eдна петорка на Реал во ФИФА тимот на годината

пред 4 месеци - Sportmedia - Фудбал

Покрај петте фудбалери од „кралскиoт тим", во изборот на ФИФА уште по три даваат Јувентус и Барселона.. Најдобриот фудбал во Европа, па и во светот се игра во Шпанија.

ФИФА Тhe best  Роналдо е најдобар фудбалер во 2017

ФИФА „Тhe best“: Роналдо е најдобар фудбалер во 2017

пред 4 месеци - Нова ТВ - Спорт

Ѕвездата на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо втора година со ред ја освои наградата „Најдобриот“ која што ја доделува ФИФА.

Зидан најдобар тренер Буфон голман Жиру награден за ремек  дело

Зидан најдобар тренер, Буфон голман, Жиру награден за ремек – дело

пред 4 месеци - Нова ТВ - Спорт

Свечената церемонија на ФИФА наречена „The Best“ почна да ги дава првите победници на престижните награди, а признанијата започнаа со доделените трофеи за најдобар гол, најдобар тренер и најдобар голман.

ФИФА одлучи  Роналдо е најдобар фудбалер за 2017 година

ФИФА одлучи – Роналдо е најдобар фудбалер за 2017 година

пред 4 месеци - Кајгана - Фудбал

Меѓународната фудбалска федерација (ФИФА) го прогласи Кристијано Роналдо за најдобар играч на светот за 2017 година. Португалскиот фудбалер по втор пат ја добива оваа награда.

ФИФА избор Студентка се бори за повеќе награди од Меси и Роналдо

ФИФА избор: Студентка се бори за повеќе награди од Меси и Роналдо

пред 4 месеци - Македонски Спорт - Фудбал

Светската фудбалска куќа на дело покажа дека не ги интересира женскиот фудбал Изборот за наградата најдобра фудбалерка на...

Времеплов
x