20
Денот на револуционерната борба одбележан со положување цвеќе пред споменикот на Гоце Делчев

Денот на револуционерната борба одбележан со положување цвеќе пред споменикот на Гоце Делчев

пред 5 месеци - Сител - Македонија

Embedded video for Денот на револуционерната борба одбележан со положување цвеќе пред споменикот на Гоце Делчев 23 октомври...

Одбележан Денот на македонската револуционерна борба

Одбележан Денот на македонската револуционерна борба

пред 5 месеци - MK News - Македонија

Делегации на Владата на Република Македонија, на Собранието, на Претседателот на државата, на АРМ, на Сојузот на борците,...

Иванов им го честита на граѓаните Денот на македонската револуционерна борба

Иванов им го честита на граѓаните Денот на македонската револуционерна борба

пред 5 месеци - MK News - Македонија

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов упати честитка до граѓаните по повод 23 Октомври – Ден на Македонската...

Одбележан Денот на македонската револуционерна борба

Одбележан Денот на македонската револуционерна борба

пред 5 месеци - Сител - Македонија

Делегации на Владата на Република Македонија, на Собранието, на Претседателот на државата, на АРМ, на Сојузот на борците,...

Македонија го одбележува 23 Октомври  Денот на македонската револуционерна борба

Македонија го одбележува 23 Октомври – Денот на македонската револуционерна борба

пред 5 месеци - Прес 24 - Македонија

Со порака за зачувување на државните и националните интереси на Република Македонија и опстојување на единството помеѓу сите народи кои се составен дел од државата, денеска се чествува 23 Октомври - Денот на македонската револуционерна борба.

Македонија го одбележува 23 Октомври  Денот на македонската револуционерна борба

Македонија го одбележува 23 Октомври – Денот на македонската револуционерна борба

пред 5 месеци - Канал 5 - Македонија

Владина делегација во придружба на претставници од Сојузот на борците оддаде почит на сите херои кои се бореле за слободна Македонија.

Владата Празникот 23 Октомври не обврзува заеднички да ги водиме нашите идни битки

Владата: Празникот 23 Октомври не обврзува заеднички да ги водиме нашите идни битки

пред 5 месеци - Макфакс - Македонија

Делегација на Владата на Република Македонија на чело со министерот за култура Роберт Алаѓозовски, по повод празникот „Ден...

Празникот Ден на македонската револуционерна борба  23 октомври не обврзува заеднички да ги водиме нашите идни битки  за мир за стабилност за подобар живот во нашата Македонија

Празникот „Ден на македонската револуционерна борба – 23 октомври“ не обврзува заеднички да ги водиме нашите идни битки – за мир, за стабилност, за подобар живот во нашата Македонија

пред 5 месеци - Бриф - Македонија

Делегација на Владата на Република Македонија на чело со министерот за култура Роберт Алаѓозовски, во придружба на министерот...

Одбележан Денот на македонската револуционерна борба во Скопје

Одбележан Денот на македонската револуционерна борба во Скопје

пред 5 месеци - Прес 24 - Македонија

Делегации на Владата на Република Македонија, на Собранието, на Претседателот на државата, на АРМ, на Сојузот на борците,...

Ден на македонската револуционерна борба

Ден на македонската револуционерна борба

пред 5 месеци - Алфа - Македонија

По тој повод, делегации на Собранието на Република Македонија и на Владата ќе положат цвеќе пред споменикот на Гоце Делчев во Градскиот парк.

Одбележан Денот на македонската револуционерна борба

Одбележан Денот на македонската револуционерна борба

пред 5 месеци - +Инфо - Македонија

Делегации на Владата на Република Македонија, на Собранието, на Претседателот на државата, на АРМ, на Сојузот на борците,...

Прилеп го одбележа државниот празник 23 ти Октомври

Прилеп го одбележа државниот празник 23 –ти Октомври

пред 5 месеци - Макфакс - Македонија

Годинава државниот празник 23 –ти Октомври Прилеп го одбележа скромно со положување на цвеќе на личностите кои го дале својот живот.

Прилеп го одбележа државниот празник 23 ти Октомври

Прилеп го одбележа државниот празник 23- ти Октомври

пред 5 месеци - Пулс 24 - Без катеторија

Годинава државниот празник 23 –ти Октомври Прилеп го одбележа скромно со положување на цвеќе на личностите кои го дале својот .

Претставници на владата положија цвеќе на споменикот на Гоце Делчев во Градски Парк во Скопје

Претставници на владата положија цвеќе на споменикот на Гоце Делчев во Градски Парк во Скопје

пред 5 месеци - A1on - Македонија

Делегација на Владата на Република Македонија на чело со министерот за култура Роберт Алаѓозовски, во придружба на министерот...

Ден на македонската револуционерна борба

Ден на македонската револуционерна борба

пред 5 месеци - Скопје Инфо - Без катеторија

Во Република Македонија денеска се одбележува 23 Октомври – Денот на македонската револуционерна борба. По тој повод, делегации на Собранието на Република Македонија и на Владата ќе положат цвеќе пред споменикот на Гоце Делчев во Градскиот парк.

Иванов Денешниот празник е симбол на долговековниот непокор и борба на македонскиот народ за слобода државност и независност

Иванов: Денешниот празник е симбол на долговековниот непокор и борба на македонскиот народ за слобода, државност и независност

пред 5 месеци - Скопје Инфо - Без катеторија

Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, по повод одбележувањето на државниот празник 23 Октомври – Денот на Mакедонската револуционерна борба, упати честитка до граѓаните на Република Македонија.

Груевски од Штип обвини за игнорирање додека Владата во Скопје слави

Груевски од Штип обвини за игнорирање додека Владата во Скопје слави

пред 5 месеци - Нова ТВ - Македонија

Лидерот на ВМРО ДПМНЕ Никола Груевски денеска во Штип каде оваа партија одржа свечена академија по повод 23 Октомври- Денот...

Иванов Денешниот празник е симбол на долговековниот непокор и борба на македонскиот народ

Иванов: Денешниот празник е симбол на долговековниот непокор и борба на македонскиот народ

пред 5 месеци - Република - Македонија

Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, по повод одбележувањето на државниот празник 23 Октомври – Денот на Mакедонската револуционерна борба, упати честитка до граѓаните на Република Македонија.

Иванов им го честита на граѓаните Денот на македонската револуционерна борба

Иванов им го честита на граѓаните Денот на македонската револуционерна борба

пред 5 месеци - Сител - Македонија

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов упати честитка до граѓаните по повод 23 Октомври - Ден на Македонската...

Иванов им го честита на граѓаните Денот на македонската револуционерна борба

Иванов им го честита на граѓаните Денот на македонската револуционерна борба

пред 5 месеци - 24 вести - Македонија

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов упати честитка до граѓаните по повод 23 октомври - Денот на македонската...

Иванов Денешниот празник е симбол на долговековниот непокор и борба на македонскиот народ за слобода државност и независност

Иванов: Денешниот празник е симбол на долговековниот непокор и борба на македонскиот народ за слобода, државност и независност

пред 5 месеци - Курир - Македонија

-Одбележувањето на празникот на македонската револуционерна борба е симбол на долговековниот непокор и борба на македонскиот народ за слобода, државност и независност.

Иванов упати честитка до граѓаните на Република Македонија

Иванов упати честитка до граѓаните на Република Македонија

пред 5 месеци - Пулс 24 - Македонија

Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, по повод одбележувањето на државниот празник 23 Октомври – Денот на Mакедонската револуционерна борба, упати честитка до граѓаните на Република Македонија.

Годинава нема да биде доделена државната награда 23 Октомври

Годинава нема да биде доделена државната награда „23 Октомври“

пред 5 месеци - Република - Култура

Делегации на Собранието на Република Македонија и на Владата ќе положат цвеќе пред споменикот на Гоце Делчев во Градскиот парк по повод 23 Октомври – Денот на македонската револуционерна борба.

Иванов: Денешниот празник е симбол на долговековниот непокор и борба на македонскиот народ за слобода, државност и независност

пред 5 месеци - Денешен - Македонија

Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, по повод одбележувањето на државниот празник 23 Октомври – Денот на Mакедонската револуционерна борба, упати честитка до граѓаните на Република Македонија.

Македонија го празнува 23 Октомври  Денот на македонската револуционерна борба

Македонија го празнува 23 Октомври – Денот на македонската револуционерна борба

пред 5 месеци - Макфакс - Македонија

Делегации на Собранието на Република Македонија и на Владата ќе положат цвеќе пред споменикот на Гоце Делчев во Градскиот парк по повод 23 Октомври – Денот на македонската револуционерна борба.

Иванов Денешниот празник е симбол на долговековниот непокор и борба на македонскиот народ за слобода државност и независност

Иванов: Денешниот празник е симбол на долговековниот непокор и борба на македонскиот народ за слобода, државност и независност

пред 5 месеци - Прес 24 - Македонија

Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, по повод одбележувањето на државниот празник 23 Октомври – Денот на Mакедонската револуционерна борба, упати честитка до граѓаните на Република Македонија.

Иванов им го честита на граѓаните Денот на македонската револуционерна борба

Иванов им го честита на граѓаните Денот на македонската револуционерна борба

пред 5 месеци - +Инфо - Македонија

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов упати честитка до граѓаните по повод 23 Октомври - Ден на Македонската...

Неработен ден за сите граѓани  Ден на македонската револуционерна борба

Неработен ден за сите граѓани - Ден на македонската револуционерна борба

пред 5 месеци - Прес 24 - Македонија

Во Република Македонија денеска се одбележува 23 Октомври - Денот на македонската револуционерна борба. По тој повод, делегации на Собранието на Република Македонија и на Владата ќе положат цвеќе пред споменикот на Гоце Делчев во Градскиот парк.

23 Октомври Ден на македонската револуционерна борба

23 Октомври-Ден на македонската револуционерна борба

пред 5 месеци - Денар - Економија

Денес во Република Македонија се празнува 23 Октомври- Денот на македонската револиционерна борба. Празникот се празнува од 2007 година кога бил донесен и изгласан новиот закон за државни празници.

Одбележан Денот на македонската револуционерна борба со положување цвеќе на споменикот на Гоце Делчев во Градскиот парк

Одбележан Денот на македонската револуционерна борба со положување цвеќе на споменикот на Гоце Делчев во Градскиот парк

пред 5 месеци - Либертас - Македонија

Делегации на Владата на Република Македонија, на Собранието, на Претседателот на државата, на АРМ, на Сојузот на борците,...

Времеплов
x