20
Фудбал У 21 Убедлив пораз на македонските младинци од Австрија 0 4

Фудбал У-21: Убедлив пораз на македонските младинци од Австрија (0:4)

пред 4 месеци - Сител - Фудбал

Македонската фудбалска репрезентација до 21 година претрпе убедлив пораз од австриските врсници. Во четвртиот меч од квалификациите...

Тежок пораз на младата репрезентација од Австрија

Тежок пораз на младата репрезентација од Австрија

пред 4 месеци - Top Sport - Фудбал

Фудбалската репрезентација на Македонија, играчи до 21 година, попладнево во Скопје доживеа тежок пораз од Австрија 0:4 (0:3), во квалификациите за пласман на Европското првенство.

Фудбал У 21 Убедлив пораз на македонските младинците од Австрија 0 4

Фудбал У-21: Убедлив пораз на македонските младинците од Австрија (0:4)

пред 4 месеци - Сител - Фудбал

Македонската фудбалска репрезентација до 21 година претрпе убедлив пораз од австриските врсници. Во четвртиот меч од квалификациите...

Убедлив пораз на младинците од Австрија 0 4

Убедлив пораз на младинците од Австрија (0:4)

пред 4 месеци - Сител - Фудбал

Македонската фудбалска репрезентација до 21 година претрпе убедлив пораз од австриските врсници. Во четвртиот меч од квалификациите...

Фудбал У 21 Висок пораз на Македонија од Австрија

Фудбал У-21: Висок пораз на Македонија од Австрија

пред 4 месеци - Курир - Фудбал

Стрелци на головите беа Арнел Јакуповиќ (два), Матијас Хонсак и Конрад Лаимер. За Македонија најголемата шанса за гол ја пропушти Бекир Исени кој не реализира пенал во 85.

Фудбал У 21 Пораз на Македонија од Австрија

Фудбал У-21: Пораз на Македонија од Австрија

пред 4 месеци - 24 вести - Спорт

Македонската репрезентација составена од фудбалери до 21 година попладнево на „Филип Втори“ во Скопје е поразена од соодветната селекција на Австрија со 4:0.

Четата на Милевски доби нова лекција Австрија ја преслуша Македонија на Филип Втори

Четата на Милевски доби нова лекција: Австрија ја преслуша Македонија на „Филип Втори“

пред 4 месеци - Дерби - Фудбал

Македонската фудбалска репрезентација до 21 година доживеа убедлив пораз од Австрија со 4-0 во квалификациите за пласман на Европското првенство во 2019 година.

У21 Очајно издание промашен пенал и убедлив пораз од Австрија

У21: Очајно издание, промашен пенал и убедлив пораз од Австрија!

пред 4 месеци - 24 фудбал - Фудбал

Висок пораз за младата фудбалска репрезентација во квалификациите за пласман на ЕП Италија 2019. Македонија загуби убедливо...

Европското првенство е само сон на јаве не декласира Австрија со 4 0

Европското првенство е само сон, на јаве не декласира Австрија со 4:0

пред 4 месеци - Sportmedia - Фудбал

Младата македонска репрезентација за фудбалери до 21 година ги загуби сите шанси за пласман на Европското првенство во Италија...

Недоразбирањето помеѓу Елмас и Амановиќ донесе нов гол за Австрија

Недоразбирањето помеѓу Елмас и Амановиќ донесе нов гол за Австрија...

пред 4 месеци - 24 фудбал - Фудбал

Австријците ја полнат мрежата од нашиот гол на мечот во Скопје во рамките на квалификациите за ЕП Италија 2019. Австрија со голот на Јакуповиќ во 54.

У21 Австријците ја наполнија мрежата од нашиот гол уште во првото полувреме

У21: Австријците ја наполнија мрежата од нашиот гол уште во првото полувреме

пред 4 месеци - 24 фудбал - Фудбал

Полувреме на натпреварот во Скопје во рамките на квалификациите за ЕП Италија 2019. Голема негатива за избраниците на Благоја Милевски по првите 45 минути игра во дуелот со Австрија, каде гостите имаат водство од дури 0-3.

Австриска симфонија за молк на Филип Втори  Македонија губи со 0 3

Австриска симфонија за молк на „Филип Втори“, Македонија губи со 0:3

пред 4 месеци - Sportmedia - Фудбал

Австрија игра одличен фудбал и заслужено води со убедливи 3:0 по првото полувреме во квалификацискиот меч за играчи до 21...

Дебакл во најава  Македонија губи со 0 3 од Австрија на полувремето

Дебакл во најава – Македонија губи со 0-3 од Австрија на полувремето!

пред 4 месеци - Екипа - Фудбал

Дебакл и се насетува на младата репрезентација на Македонија на дуелот против Австрија во четвртиот квалификациски натпревар за ЕП 2019, ако се суди според резултатот од првото полувреме на „Филип Втори“.

Австријците лесно не решаваат  водство и од 0 2

Австријците лесно не „решаваат“ – водство и од 0-2!

пред 4 месеци - Екипа - Фудбал

Австрија води и со 0-2 по половина час игра на „Филип Втори“ против младата репрезентација на Македонија, во натпревар во кој гостите лесно ги реализираа двете шанси кои ги создадоа.

 Бомба на Чешмеџиев  Австријците се спасија па Јакуповиќ не казни со еврогол

„Бомба“ на Чешмеџиев – Австријците се спасија, па Јакуповиќ не казни со еврогол!

пред 4 месеци - Екипа - Фудбал

Младата репрезентација на Македонија за фудбалери до 21 година има негатива од 0-1 на дуелот против Австрија по само 13 минути игра на „Филип Втори“ во Скопје.

У21 Со помош на Елмас по триумф над Австрија поправен испит за заборавање на шокот од Гибралтар

У21: Со помош на Елмас по триумф над Австрија, поправен испит за заборавање на шокот од Гибралтар

пред 4 месеци - 24 фудбал - Фудбал

Избраниците на Милевски во обид да се поправат за срамниот пораз кај аутсајдерот Гибралтар. Младата македонска фудбалска...

Австрија има предност на хартија на терен Македонија оди на победа

Австрија има предност на хартија, на терен Македонија оди на победа

пред 4 месеци - Sportmedia - Фудбал

Младата македонска репрезентација за играчи до 21 година денеска од 13 часот го игра четвртиот меч во квалификациите за настап на Европското првенство во Италија и Сан Марино за две години.

Младите против Австрија за враќање во живот за ЕП 2019

Младите против Австрија, за враќање во живот за ЕП 2019!

пред 4 месеци - Екипа - Фудбал

Младата репрезентација на Македонија се чини ја брка една од последните шанси за враќање во игра за пласман на Европското првенство 2019 во Италија.

Милевски Дуелот со Австрија може да биде клучен во квалификациите

Милевски: Дуелот со Австрија може да биде клучен во квалификациите

пред 4 месеци - Денар - Спорт

Македонската репрезентација до 21 година утре во 13:00 часот на националната арена „Филип Втори“ против Австрија го игра натпреварот од четвртото коло за пласман на ЕП во Италија.

Милевски Посакуваме триумф против Австрија

Милевски: Посакуваме триумф против Австрија

пред 4 месеци - Сител - Фудбал

Македонската фудбалска репрезентација до 21 година утре во 13 часот на Националната арена „Филип Втори“ против Австрија го игра натпреварот од четвртото коло за пласман на ЕП во Италија.

Фудбал У21 Австрија како шанса за перење на срамот со Гибралтар

Фудбал У21: Австрија како шанса за перење на срамот со Гибралтар

пред 4 месеци - Нова ТВ - Спорт

Фото: ffm.mk По скапото октомвриско луксузирање со тешко стекнатиот рејтинг, новата генерација на младата фудбалска репрезентација на Македонија е пред нов испит во квалификациите за Европското првенство во Италија и Сан Марино во 2019 година.

Милевски Дуелот со Австрија може да биде клучен во квалификациите

Милевски: Дуелот со Австрија може да биде клучен во квалификациите

пред 4 месеци - Весник - Спорт

Македонската репрезентација до 21 година утре во 13:00 часот на националната арена „Филип Втори“ против Австрија го игра натпреварот од четвртото коло за пласман на ЕП во Италија.

Милевски Дуелот со Австрија може да биде клучен во квалификациите

Милевски: Дуелот со Австрија може да биде клучен во квалификациите

пред 4 месеци - Вечер - Спорт

Македонската репрезентација до 21 година утре во 13:00 часот на националната арена „Филип Втори“ против Австрија го игра натпреварот од четвртото коло за пласман на ЕП во Италија.

Милевски Дуелот со Австрија може да биде клучен во квалификациите

Милевски: Дуелот со Австрија може да биде клучен во квалификациите

пред 4 месеци - Макфакс - Спорт

Македонската репрезентација до 21 година утре во 13:00 часот на националната арена „Филип Втори“ против Австрија го игра натпреварот од четвртото коло за пласман на ЕП во Италија.

Милевски Австрија е добро анализирана можеме да ја победиме

Милевски: Австрија е добро анализирана, можеме да ја победиме

пред 4 месеци - Дерби - Фудбал

Македонската фудбалска репрезентација до 21 година утре (13 часот) го игра четвртиот меч од квалификациите за Европскота првенство, а противник ни е селекцијата на Австрија која сакаме да падне на националната арена „Филип Втори“ во Скопје.

Милевски Дуелот со Австрија може да биде клучен во квалификациите

Милевски: Дуелот со Австрија може да биде клучен во квалификациите

пред 4 месеци - Top Sport - Фудбал

Македонската репрезентација до 21 година утре во 13:00 часот на националната арена „Филип Втори“ против Австрија го игра натпреварот од четвртото коло за пласман на ЕП во Италија.

Милевски Посакуваме триумф против Австрија

Милевски: Посакуваме триумф против Австрија

пред 4 месеци - +Инфо - Спорт

Македонската фудбалска репрезентација до 21 година утре во 13 часот на Националната арена „Филип Втори“ против Австрија го игра натпреварот од четвртото коло за пласман на ЕП во Италија.

Милевски Победа за самодоверба и приклучок кон врвот

Милевски: Победа за самодоверба и приклучок кон врвот

пред 4 месеци - Алфа - Спорт

Во вторник настапува и нашата репрезентација до 21 година која се среќава во Австрија во продолжението од квалификациите за место на континенталниот собир во Италија.

Милевски Посакуваме триумф против Австрија

Милевски: Посакуваме триумф против Австрија

пред 4 месеци - Курир - Фудбал

Милевски вели дека противникот е добро анализиран и очекува неговите избраници да одиграат квалитетен натпревар. – Австрија е добро анализирана, се подготвивме добро и очекувам да одиграме квалитетен натпревар.

Милевски Австрија е силна но ние сме подготвени да покажеме дека имаме квалитет

Милевски: Австрија е силна, но ние сме подготвени да покажеме дека имаме квалитет

пред 4 месеци - 24 фудбал - Фудбал

Македонската репрезентација до 21 години, утре (вторник) од 13 часот на арената „Филип Втори“ ја пречекува Австрија во четвртиот меч од квалификациите за ЕП 2019.

Времеплов
x